Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #71

Daredevil vol. 2 #71

Daredevil vol. 2 #71

"Decalogue" - part 1

Postacie
Cytat

Daredevil: "Change your life."
Blondwłosa kobieta: "I will."
Daredevil: "I know."

Streszczenie

Podziemia kościoła Św. Katarzyny. Spotkanie grupy wsparcia dla mieszkańców Hell's Kitchen, których codzienne życie w jakikolwiek sposób zostało zmienione przez Daredevila. Dyskusję prowadzi wielebny Bob Cumeo. W spotkaniu uczestniczą: stary ksiądz, starsza kobieta, czarnowłosy, pewny siebie mężczyzna, atrakcyjna, czarnowłosa kobieta, długowłosa blondynka, rudy mężczyzna z brodą, ciemnowłosa kobieta ubrana na czarno, mężczyzna w czapce oraz tęga murzynka z kilkuletnim synem. Wielebny prosi o rozpoczęcie dyskusji. Nikt jednak do tego się nie pali. Cumeo w końcu pyta co myślą o tym, że Daredevil mianował się Kingpinem [Daredevil vol.2 #50 - Don David]. Rudy mężczyzna jest tym oburzony. Nie podoba mu się to, że Daredevil sam mianował się na kogoś, kto rządzi całym Hell's Kitchen. Przeklinając nazywa go arogantem. Przypomina, że Wilson Fisk swego czasu sam się tak nie tytułował. To ludzie nadali mu ten przydomek z szacunku. Blondwłosa kobieta odpiera zarzuty mężczyzny. Ona sam była obecna w Josie's Bar pamiętnego dnia i choć pijana w sztok, słyszała każde słowo. Dokładnie powtarza, co powiedział wtedy Daredevil. Ogłosił wtedy nowe zasady panujące w mieście. Ludzie mają się albo zmienić, albo się wynosić z jego dzielnicy. Na koniec kobietę trochę ponosi i zaczyna krzyczeć na rudego. Wielebny interweniuje i w rezultacie kobieta przeprasza mężczyznę. Kobieta ubrana na czarno pyta blondynkę, czy widziała twarz Matta Murdocka, gdy Daredevil zdjął wtedy maskę. Ta odpowiada, iż oświetlenie było zbyt słabe, a poza tym dla niej nie ma to znaczenia. Cumeo kontynuując pyta blondynkę, w jak sposób Daredevil zmienił jej życie. Kobieta odpowiada, że jej życie nie zmieniło się tamtego wieczoru w barze, tylko jakiś tydzień później.

Blondwłosa kobieta spotykała się z drobnym dealerem narkotyków Mikey'em J. Pewnego razu, gdy była w jego mieszkaniu, Mikey i jego kuzyn przygotowywali się do bardzo ważnego spotkania. Dealer wpadł na pomysł, który pozwoli mu stać się nowym Kingpinem. Kluczową figurą jego planu jest potężny mężczyzna, który właśnie przybył z obstawą do jego mieszkania - stary wróg Daredevila o pseudonimie Bullet. Mają być wspólnikami. Ich plan jest prosty. Wpaść do mieszkania Murdocka, wyciągnąć go na ulicę, gdzie Bullet zabije go gołymi rękami na oczach gapiów. Słysząc ich rozmowę kobieta przypomniała sobie słowa Daredevila z baru. On chciał pomóc całemu miastu, a oni chcą go zabić. Kobieta ukradkiem wyciągnęła ze schowka w kanapie pistolet. Nie zdążyła jednak oddać strzału. Przestępcy przejrzeli jej zamiary. W tym momencie do mieszkanie przez okno wpada Daredevil. W mgnieniu oka rozprawia się z Mikey'em, jego kuzynem i obstawą. Bullet rzuca w niego kanapą i odwraca się w stronę kobiety. Niespodziewanie Daredevil błyskawicznie kontratakuje. Zasypuje przeciwnika gradem ciosów i w końcu nokautuje go. Przyglądająca się do tej pory walce blondynka unosi broń i mierzy do Bulleta. Daredevil podchodzi do niej i delikatnie odbiera jej pistolet. Radzi jej, by zmieniła swoje życie. Kobieta obiecuje mu to. Bohater wyskakuje przez okno mówiąc, że jest pewien, iż dotrzyma słowa.

Blondwłosa kobieta z łzami w oczach wyznaje, że od tamtego czasu zmieniła swoje życie. Mały chłopiec z zainteresowaniem przyznaje, iż to najlepsza historia, jaką w życiu słyszał. Jego matka jest oburzona. Chwyta go i nie zważając na jego protesty razem opuszczają pomieszczenie. Ubrana na czarno kobieta zastanawia się, dlaczego akurat Daredevil nosi strój przypominający diabła. Zdaniem rudego mężczyzny to kostium jak każdy inny. Kobieta jednak upiera się przy tym, iż musi on coś symbolizować. Czarnowłosy mężczyzna radzi, żeby lepiej nie zadawała pytań, na które nie chce poznać odpowiedzi. Wyjaśnia, że kostium Daredevila rzeczywiście coś symbolizuje. Matt Murdock ma wiele sekretów. On zna ich tylko kilka i jest nimi oszołomiony i zdegustowany. Jego prawdziwa tożsamość wcale nie jest najważniejszą rzeczą, którą chce ukryć. Wielebny i ubrana na czarno kobieta pytają, co mówiący ma dokładnie na myśli. On pyta ich jeszcze raz, czy na pewno chcą się tego dowiedzieć.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.