Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #70

Daredevil vol. 2 #70

Daredevil vol. 2 #70

"Golden age" - part 5 of 5

Postacie
Cytat

Młody Wilson Fisk: "Maybe we should take a ride out to the Kitchen."

Streszczenie

Dzisiaj. Wokół Melvina i Alexandra, stojących nad poturbowanym ciałem Matta, zbiera się tłum gapiów.

Ostatniej nocy. Daredevil walczy na dachu ze zdezorientowaną Angelą. W pewnym momencie uderza ją obunóż w głowę i kobieta przewraca się. Bohater namawia ją, aby się podniosła. Jest teraz White Tigerem. Nic jej się nie stało. Del Toro wstaje i bijatyka zaczyna się na nowo. Podczas tej spontanicznej wymiany ciosów, dziewczyna poznaje kilka faktów dotyczących Synów Tygrysa - uczniów sensei Kee. Daredevil wyjawia Angeli ich nazwiska - Lin Sun, Abraham Brown, Robert Diamond. Ludzie ci otrzymali od swego, będącego na łożu śmierci, mistrza po kawałku amuletu, który teraz dziewczyna ma na sobie. Bohater podaje również miejsce pochodzenia tegoż - starożytne miasto K'un-Lun. Proponuje Del Toro, aby wybrała się tam kiedyś. Następnie opowiada, jak naszyjnik został rozbity na kawałki i wyrzucony do śmieci, gdzie odnalazł go Hector Ayala. Opowieść zostaje przerwana, gdy Angeli w końcu udaje się zadać przeciwnikowi cios. Bohater zalewa się krwią. Kobieta tłumaczy, że nie chciała zrobić mu krzywdy. Zmusił ją do tego. Ona chciała tylko dowiedzieć się, dlaczego ludzie zakładają maski i wychodzą na ulicę, aby walczyć z przestępczością. Daredevil zeskakując z dachu mówi, że odpowiedź jest na dole. Del Toro ostrożnie schodzi po drabince na ulicę. Jej przewodnik czeka na nią przy wejściu do sklepu samoobsługowego. Wewnątrz ma miejsce napad. Bohater zapewnia Angelę, że do uporania się z uzbrojonymi złodziejami nie będzie potrzebowała ani wsparcia, ani broni. Potem znika. Del Toro wkracza do akcji, jednak sytuacja natychmiast przeradza się w strzelaninę. Kobieta robi użytek z dwu ostatnich naboi, które miała w magazynku, następnie skraca dystans i atakuje agresorów wręcz. Powala i krępuje jednego z nich. Drugi w tym czasie zachodzi ją od tyłu i zrzuca jej na głowę sześciopak piwa. Nie wywiera to jednak spodziewanego efektu. Angela odwraca się i szybką serią ciosów wyłącza go z gry. Sprzedawca dziękuje jej za pomoc. Dumna z siebie Del Toro z uśmiechem przygląda się amuletowi wiszącemu na jej szyi. Stojący za drzwiami Daredevil mówi, że to właśnie jest powód, dla którego jej wujek wcielał się w rolę White Tigera. Dodaje jeszcze, że kostium pełnił rolę symbolu. Znikając życzy Angeli powodzenia.

Wracając do swojego biura w cywilnym ubraniu, Matt spotyka Melvina Pottera. Ten dla odmiany ubrany jest w swój kostium. Siedzi na schodach i jest wyraźnie zmartwiony. Zagadnięty przez Murdocka przypomina mu czasy, gdy był chory psychicznie i naprawdę wydawało mu się, że jest gladiatorem. Słyszał nawet wiwatującą w Koloseum publiczność. Daredevil często wtedy z nim walczył. Melvin żałuje, że Matt go wtedy nie zabił. Mówiąc to, naciska przycisk w trzymanym przez siebie urządzeniu. W stronę Murdocka zostają wystrzelone wirujące ostrza, które raniąc prawnika, pozostawiają go na łasce Pottera.

Poranek. Komisariat policji. Angela jest przesłuchiwana przez jednego funkcjonariusza. Zeznaje, że akurat przechodziła obok sklepu, gdy usłyszała krzyk i postanowiła interweniować. Na pytanie o przyczynę jej pobytu w Hell's Kitchen odpowiada, że ma to związek z jej sprawą. Nagle posterunek zostaje postawiony w stan gotowości. Wszystkie wolne jednostki zostają wysłane pod Klub Fogwella. Policjanci otrzymali informację, że ktoś skuł Matta Murdocka łańcuchami i paraduje z nim po ulicy.

Dzisiaj. Wokół Melvina i Alexandra, stojących nad poturbowanym ciałem Matta, zbiera się tłum gapiów. Bont informuje ich, że będą świadkami egzekucji Murdocka. Następnie rozkazuje Potterowi zabić prawnika. Gladiator ze łzami w oczach unosi ostrze do góry, ale zostaje powstrzymany przez agentkę Del Toro, która właśnie przybyła na miejsce zdarzenia. Wściekły starzec łyka wszystkie pozostałe mu pigułki MGH, sam chwyta Matta i ciska nim przez okno klubu. Potem wskakuje do środka, aby go wykończyć. Murdock kilkakrotnie ostrzega go, aby się uspokoił, gdyż jego organizm nie jest w stanie wytrzymać takiego obciążenia. W końcu serce Alexandra Bonta eksploduje, a sam starzec pada martwy. Na zewnątrz Angela właśnie pokonała Melvina.

Nieco później w szpitalu. Foggy przedstawia FBI stanowisko Matta w zaistniałej sprawie. Według niego, Bont porwał Murdocka, potem ubrał go w kostium Daredevila, następnie spętał łańcuchami i pobił. Gdy funkcjonariusze nie chcą w to uwierzyć, Franklin przypomina im, że Alexander był pod wpływem narkotyków, a cała nagonka na jago partnera rozpoczęła się właśnie od fałszywego oświadczenia jednego z agentów federalnych. Żąda, aby zostawili Matta w spokoju, a wychodząc rozprawili się z tłumem dziennikarzy kłębiącym się przy drzwiach. Murdock pyta jeszcze co stało się z Melvinem Potterem. Śledczy odpowiada, że zajęło się nim S.H.I.E.L.D. Gladiator wraca do więzienia.

Wiele lat temu. Młody Wilson Fisk dowiaduje się, że Alexander Bont poszedł do więzienia. Postanawia udać się do Hell's Kitchen, aby zorientować się w sytuacji.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.