Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #69

Daredevil vol. 2 #69

Daredevil vol. 2 #69

"Golden age" - part 4 of 5

Postacie
Cytat

Angela (tuż przed wykonaniem skoku między dwoma dachami): "Asked a simple question. Now I gotta kill myself..."

Streszczenie

Zakład karny na wyspie Rykera. Czternaście miesięcy temu. Jeden z więźniów podaje Bontowi egzemplarz wczorajszego wydania "Daily Globe" mówiąc, że w gazecie jest coś, co go zainteresuje. Alexander patrzy na stronę tytułową i otwiera szeroko oczy ze zdumienia. Trzyma w rękach numer, w którym została wyjawiona sekretna tożsamość Daredevila.

Wiele lat temu. Daredevil, Spider-Man i White Tiger wchodzą do sklepu jubilerskiego, gdzie właśnie gang Doctora Octopusa dokonuje włamania. Złoczyńca reaguje natychmiast, oferując dodatkowe profity człowiekowi, który zabije któregokolwiek z herosów. Rozpoczyna się nierówna walka. Bohaterowie bez najmniejszego wysiłku pokonują większość uzbrojonych w karabiny gangsterów. Spider-Man i Daredevil dają się jednak zaskoczyć Octaviusowi. Ogłusza on ich używając swoich stalowych ramion, po czym podejmuje próbę ucieczki. Próbę nieudaną. Zostaje zatrzymany i sprany na kwaśne jabłko przez White Tigera. Zamaskowani towarzysze gratulują nowemu bohaterowi spektakularnego zwycięstwa.

Wczoraj. Angela nadal stoi w holu kancelarii adwokackiej "Nelson i Murdock", pokazując Mattowi amulet White Tigera. Mężczyzna jest zaskoczony wiadomością, że agentka FBI wyznaczona do budowania sprawy przeciwko niemu jest siostrzenicą Hectora Ayali. Del Toro przyznaje się jednak do tego, że sama poprosiła o ten przydział. Chciała zrozumieć, dlaczego ktoś może chcieć założyć maskę i wychodzić na miasto, aby bić złych ludzi. Mówi, że nie może tego pojąć, nawet mimo faktu, że od wielu miesięcy ślęczy nad tą sprawą. Kobieta błaga Matta, aby zapomniał o dochodzeniu i powiedział jej w zaufaniu, dlaczego to robi. Wiedza ta jest jej desperacko potrzebna, bowiem w jej posiadanie przekazana została spuścizna White Tigera i Angela nie ma pojęcia, co z nią zrobić. Aby udowodnić, że nie chodzi jej o rozwój śledztwa, Del Toro złożyła wymówienie z FBI. Matt mimo, że wierzy kobiecie i chce jej pomóc, nie może jednak wprost powiedzieć nic, co dałoby jej dowód na to, że jest on Daredevilem. Wysuwa propozycję - spotka się z nią w innym miejscu i tam udzieli odpowiedzi na jej pytania. Proponuje jej spotkanie o jedenastej na dachu kościoła Świętej Katarzyny. Zdziwiona Angela pyta, jak ma się dostać na dach. Prawnik przypomina jej o naszyjniku, który daje właścicielowi nadludzkie moce. Jeśli z jego pomocą Del Toro nie będzie w stanie dostać się na umówione miejsce, Matt nie będzie mógł jej pomóc z jej problemem.

Ponownie wiele lat temu. Matt i Foggy prowadzą zażartą dyskusję na temat Melvina Pottera. Matt ma zamiar stanąć w jego obronie, co nie podoba się jego partnerowi. Franklin uważa go za podręcznikowy przykład szaleńca, jednak Murdock mówi, że mężczyzna był szantażowany przez Bonta i według niego zasługuje na drugą szansę. A już na pewno ma prawo do uczciwego procesu. Nelson stwierdza, że ci wszyscy zamaskowani wariaci doprowadzają go do obłędu. Rozmowę przerywa wchodząca do gabinetu Karen. Przekazuje swoim szefom nowinę - Alexander został uznany winnym i skazany na wiele lat pozbawienia wolności. Wiadomość ta sprawia Mattowi taką satysfakcję, że postanawia jeszcze raz spotkać się z Bontem i swoją obecnością uprzykrzyć byłemu Kingpinowi ostatnie sekundy przed zamknięciem.

Siedzący na murze Daredevil uśmiecha się do eskortowanego przez strażników Alexandra.

Czternaście dni temu. Zakład karny. Bont wydaje cztery tysiące dolarów na garść tabletek MGH. Zapewnia dilera, że nie będzie ich używał w więzieniu. Zamierza wykorzystać je będąc na zewnątrz. Wkrótce wychodzi na wolność.

Zeszłej nocy. Angela stoi w zaułku nieopodal miejsca spotkania. Nadal sceptyczna, po raz pierwszy zakłada na szyję amulet White Tigera. Już po chwili jej oczy rozświetla zielona poświata, a sama Del Toro z kocią gracją wspina się na budynek. Na sąsiednim dachu widzi Daredevila. Zaprasza on ją do siebie. Namawia kobietę do skoku, chociaż dzieli ich wiele metrów. Angela odmawia. Bohater odwraca się i powoli oddala mówiąc, że jeśli dziewczyna nie jest w stanie tego zrobić, ich spotkanie dobiegło końca. Sprowokowana Del Toro decyduje się na samobójczy z pozoru krok. Ląduje bezpiecznie, choć trochę niezgrabnie. Sama nie wierzy w to, czego właśnie dokonała. Daredevil żąda teraz, aby go uderzyła. Zdezorientowana kobieta mówi, że chciała tylko porozmawiać. Bohater odpowiada, że właśnie rozmawiają. Angela zadała mu pytanie, a to jest odpowiedź.

Dwa dni temu. Alexander spacerując po Hell's Kitchen, natrafia na sklep z kostiumami Melvina Pottera. Wchodzi do środka, gdzie od razu próbuje podporządkować sobie właściciela. Będąc pod wpływem MGH, z łatwością odpiera jego fizyczny atak. Ostrzega go również, że zanim spróbuje jeszcze raz go uderzyć, powinien pomyśleć o swojej czteroletniej córeczce, której morderstwo zaaranżował Bont. Na koniec rozmowy nakazuje Melvinowi jeszcze raz założyć swój kostium Gladiatora i przyprowadzić mu Daredevila.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.