Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #66

Daredevil vol. 2 #66

Daredevil vol. 2 #66

"Golden age" - part one of five

Postacie
Cytat

Alexander: "The hell is wrong with you exactly?"
Daredevil: "I'm very angry."

Streszczenie

Zdezorientowany Alexander Bont wysiada z taksówki. Podczas jego pobytu w więzieniu Hell's Kitchen zmieniło się nie do poznania.

Wiele lat temu w tym samym miejscu. Młodszy Alexander przybywa spóźniony na umówione spotkanie. Wręcza grupie nazistów kradzione diamenty, niecierpliwie oczekując na zapłatę za nie. Chce jak najszybciej załatwić wszystkie interesy, gdyż jest pewny tego, że ktoś go śledził. Sytuacja staje się napięta. Obie strony mierzą do siebie nawzajem z pistoletów. Nagle przez okno wpada Angel - jeden z nowojorskich superbohaterów [nie chodzi tu o Warrena Worthingtona, jest to jakiś inny Angel, który działał zapewne na długo zanim mutantowi wyrosły skrzydła - przyp.DG] i zaczyna okładać zdezorganizowanych gangsterów. Bont, korzystając z zaistniałego zamieszania, postanawia ulotnić się z diamentami. Ani bohaterowi, ani nazistom nie udaje się go zatrzymać. W swoim mieszkaniu Alexander budzi żonę i informuje ją, że natychmiast muszą opuścić miasto. Zaspana kobieta pyta go o powód. Interesuje ją, czy ich kłopoty mają coś wspólnego z dzisiejszą deportacją Lucky'ego Luciano. Mężczyzna jednak nie wiedział o tym wcześniej. Zastanawia się, kto będzie rządził na ulicach po odejściu Lucky'ego. Bont pokazuje Lucy swój łup i oznajmia, że zamierza wykonać ważny ruch. Zamierza zostać nowym Kingpinem.

Wiele lat później. Pierwsze dni Daredevila na ulicach Hell's Kitchen. Alexander, który jest już Kingpinem, patrzy wraz z Lucy, jak człowiek w żółtym kostiumie diabła bije jego ludzi. Zamaskowany twierdzi, że Bont jest przełożonym Fixera i że tamten od dawna "ustawiał" dla niego wyniki walk bokserskich. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, ale Matt wie, że Alexander kłamie. Scenę przerywa wtargnięcie do mieszkania funkcjonariuszy federalnych. Informują oni Bonta, że mają nakaz jego aresztowania.

Ponownie czasy dzisiejsze. Do rozglądającego się po wypożyczalni DVD Alexandra podchodzi dziewczyna z obsługi i oferuje swoją pomoc przy wyborze filmu. Bont w zamyśleniu odpowiada jej, że w tym miejscu była kiedyś restauracja.

Idąc ulicą, Alexander mija rozszalały tłum dziennikarzy, oblegający wsiadającego do samochodu Matta Murdocka [ta scena ma miejsce podczas "Daredevil"vol.2 #61- przyp. DG]. Bont z nienawiścią patrzy na odpowiadającego wymijająco na pytania reporterów prawnika.

Późnym popołudniem, Alexander udaje się jeszcze na grób żony, która zmarła, gdy on był w więzieniu.

Wieczorem Bont odwiedza jeden z klubów nocnych, który kiedyś należał do niego. Teraz jego szefem jest stary znajomy Alexandra, Slick Saul. Częstuje on gościa drinkiem i zaczyna wspominać dawne czasy. Mówi, że od czasu popularyzacji Internetu interesy idą kiepsko. Wilson Fisk nie może się równać z Bontem. Nic się nie zmieniło pod nieobecność Alexandra. Były więzień jednak nie zgadza się - miasto się zmieniło. Gdy Saul pyta go o plany na przyszłość, odpowiada, że nie wybiera się na razie nigdzie, bo musi dokończyć sprawy w Hell's Kitchen. Ma na myśli zabójstwo Murdocka i mówi to wprost. Łykając tabletkę MGH dodaje, że zemści się na wszystkich tych, którzy zawłaszczyli sobie jego życie. Będąc pod wpływem działania narkotyku, brutalnie morduje właściciela klubu.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.