Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #9

Avengers: The Initiative #9

Avengers: The Initiative #9

"Killed In Action" - part 2: "First Casualties"

Postacie
Zapowiedź

Największa tajemnica Inicjatywy wychodzi na światło dzienne, a to oznacza, że poleje się krew, polecą głowy, ktoś umrze i pozostanie martwy. Przynajmniej jedna osoba z regularnej obsady zginie, a Taskmaster, Ant-Man i nowi rekruci zaczną się zastanawiać, czy przyłączenie się do Inicjatywy to był dobry pomysł.

Cytat

Yellowjacket: "Stand down soldier! That's a direct order!"

Klon: "You can't give me orders! No one can! I'm dead! Killed in action!"

Streszczenie

Camp Hammond, 9 poziom podziemi, teraz. Zaskoczony Yellowjacket, stojąc pod lufą kosmicznej broni, próbuje przekonać przeciwnika prośbami i rozkazami, aby się poddał. Ten odpowiada tylko, że Pym jest na jego liście i strzela energią, po czym odchodzi, słownie odhaczając go jako zabitego w akcji. Zatrzymuje się jednak wśród ciał pokonanych, bo przez dziurę w ścianie dostrzega Taskmastera. Tamten przeczuwa, co się zaraz stanie i przeklina moment, w którym doszedł do wniosku, że szkolenie rekrutów to lepszy pomysł niż wstąpienie do Thunderbolts. W myślach zadaje sobie pytanie: jak do tego doszło?

Aby na nie odpowiedzieć, musimy cofnąć się o kilka godzin. Taskmaster znajduje się właściwie w tym samym miejscu, czyli w sali ćwiczeń ośrodka, prowadząc sesję ze swoimi podopiecznymi. Dał im proste z pozoru zadanie - pokonać go, a jednak to on rzuca rekrutami po całej sali, chociaż mają przewagę ilości i nadludzkich zdolności. Tylko Crusader stoi z boku, a zapytany oświadcza, że nie bierze udziału w akcjach, które nie mają szans powodzenia i dostaje najwyższą ocenę za rozsądek. Tak naprawdę jednak, Crusader nie włącza się do walki, ponieważ jest Skrullem i ukrywa to, a nie chce ryzykować przypadkowego zdradzenia się, gdyby został znokautowany. W końcu, Taskmaster ogłasza koniec treningu, a gdy Melee pyta, czego to miało ich nauczyć, odpowiada, że niczego - to on nauczył się ich ruchów i strategii. To nowa standardowa procedura, aby uniknąć powtórki z poprzedniej rekrutacji. Ant-Man pyta, co to znaczy, ale Taskmaster stwierdza tyko, że nie chce tego wiedzieć.

W pobliskim ambulatorium, Cloud 9 i Trauma rozmawiają o jej coraz bardziej agresywnym zachowaniu. Obok leży Gauntlet, wciąż w śpiączce, więc Abby krępuje się trochę, ale otrzymuje zapewnienie, że wszystko zostanie między nimi. Mówi więc o tym, co leży jej na wątrobie, czyli o pierwszym człowieku, jakiego zabiła podczas walki z Hydrą. Trauma zmienia się w agenta Hydry i mówi, że powinna powiedzieć to jemu, zaś Abby stwierdza, że nie żałuje tego, co zrobiła, bo wie, jakie były plany Hydry, a jednak dokucza jej świadomość, że agent, którego zabiła, miał rodzinę i to z ich powodu jest jej przykro.

Ich rozmowę obserwują Dani Moonstar i Beast. Ona stwierdza, że dobrze wyszkoliła Traumę i ma zadatki na świetnego terapeutę, a on potwierdza to. Niespodziewanie, podchodzi do nich Thor Girl pytając, czy Trauma jest zajęty. Ponieważ jej powitanie zabrzmiało szczególnie dostojnie, Hank pyta o powód, a wtedy Tarene oświadcza, że tak należy zwracać się do Walkirii i klęka przed Dani. Moonstar prosi, żeby tego nie robiła, bo nie jest już Walkirią - straciła łączność ze starym Asgardem po jego upadku. Beast potwierdza to i zauważa, że zniszczenie Asgardu wyraźnie nie miało wpływu na Thor Girl, dlatego pyta, czy jest jakoś związana z nowym Asgardem, stworzonym w Oklahomie. Tarene nie wie, co o tym sądzić, więc woli o tym nie myśleć - w tej chwili interesuje ją tylko Trauma, bo widziała, jak podczas walki z Korgiem zmienił się w Thora i zrobiło to na niej ogromne wrażenie. Henry dostrzega w tym nastoletnie zadurzenie, więc proponuje, by zostawili ją samą, a oddalając się, rozmawia z Dani o reakcji Gyricha na jej postępy z Traumą. Nie jest zaskoczony, gdy słyszy, że Gyrich wyrzucił ją, kiedy dowiedział się, że zmieniła jego cennego żołnierza w psychoterapeutę, jednak oboje dochodzą do wniosku, że przeboleje to i znajdzie sobie nową zabawkę.

W tym właśnie czasie Gyrich i Pym wchodzą do zbrojowni, aby zabrać Tactigon, który leży tu nieużywany, ponieważ ich najlepsi żołnierze nie mogą go opanować. Na szczęście, otworzyły się przed nimi nowe możliwości i nie muszą już martwić się o ewentualne straty, bo jeśli jeden z obiektów zginie, zawsze mogą zrobić więcej.

Niedaleko, w laboratorium, baron von Blitzschlag stoi przed najnowszym klonem MVP. Próbuje nadać mu nowe imię, ale klon jest wyjątkowo uparty i nie chce przyjąć do wiadomości, że nie może używać nazwiska Michael van Patrick. Dopiero, gdy baron wydaje mu rozkaz, zgadza się przyjąć jego imię, jako Werner junior. Po chwili zjawia się Yellowjacket z Tactigonem i upewniwszy się, że klon został wyposażony w odpowiednie cechy Armory, wręcza mu broń. Jednak gdy scala się ona z ramieniem klona, atakują go wspomnienia o śmierci MVP i wpada w szał. Odrzuca od siebie Pyma i von Blitzschlaga, a następnie wysyła wiązkę macek, które przez ściany dostają się do przewodów komputera i wyświetlają na ekranie całe zdarzenie oraz listę osób przy nim obecnych. Widząc, jak Armory robi dziurę w głowie MVP, klon wścieka się i krzyczy, że to niemożliwe, bo przecież on jest MVP, ale komputer odpowiada chłodnym komunikatem, nadając mu status zabitego w akcji [to po ichniemu "killed in action", czyli w skrócie K.I.A. - lingwista Gil]. Baron próbuje go uspokoić, nazywając swoim synem, ale to tylko bardziej denerwuje klona, który rzuca w niego kawałkiem urządzenia. Yellowjacket próbuje wydać mu rozkaz, ale klon odpowiada, że nie przyjmuje rozkazów od nikogo, skoro jest martwy, po czym atakuje go. Pym unika zmiażdżenia energetyczną maczugą, zmniejszając się, a klon przechodzi do niszczenia laboratorium i wszystkich innych kopii MVP, po czym wycina sobie ostrzem na piersi litery K.I.A.

W tym samym czasie, Taskmaster rozpoczyna kolejną sesję treningową, w której jego podopieczni mają walczyć z oddziałem robotów, by dać Dragon Lordowi czas na sporządzenie magicznego eliksiru. Nie jest jednak zadowolony z ich akcji i zamierza przerwać ćwiczenie, ale w tej chwili K.I.A. przebija się przez ścianę oświadczając, że w tym miejscu umarł. Niewiele myśląc, rekruci rzucają się na niego.

Odgłos wyładowania energii Tactigonu dociera do ambulatorium. Thor Girl natychmiast porywa Traumę twierdząc, że jako najpotężniejszy powinien stawić czoła temu, co się stało, cokolwiek by to było, zaś Cloud 9 zostaje odesłana, by ostrzec pozostałych.

Nie jest to jednak konieczne, bo sztab wie już o wszystkim. Komputery przestały działać, więc technicy głośno zastanawiają się nad wezwaniem na pomoc Avengers, jednak Gyrich stanowczo tego zabrania twierdząc, że mają wystarczające siły w bazie.

Nowi rekruci zostali rozgromieni już po pierwszym uderzeniu, a w najlepszym stanie wydaje się być Crusader, który tylko stracił rękę. Taskmaster próbuje się dyskretnie ulotnić, ale zostaje zauważony. K.I.A. pyta go, czy jest instruktorem, a otrzymawszy potwierdzenie stwierdza, że źle wykonuje swoje zadanie, bo nie powinien wysyłać niedoświadczonych rekrutów do akcji. Nagle przerywa i oddala się, a Taskmaster słyszy tylko z daleka jego spotkanie z Pymem, zastanawiając się, czy będzie następny. Gdy przeciwnik wraca, pyta wprost, czy jest na jego liście, a gdy K.I.A. odpowiada, że nie, rzuca broń i oświadcza, że nic do niego nie ma. Klon zastanawia się przez chwilę, po czym przyznaje mu rację i odchodzi. Taskmaster oddycha z ulgą i postanawia zająć się Crusaderem.

Po chwili, Trauma i Thor Girl wpadają w korytarzu a K.I.A. Ten pierwszy bierze klona za MVP i głośno stwierdza, że widział jak zginął, przeciwnik zaś oświadcza, że dlatego jest na jego liście i szykuje się do ataku. Thor Girl zasłania jednak Traumę i przyjmuje na siebie cały impet uderzenia, po czym pada w jego ramiona, cała poparzona i zanim traci przytomność pyta, czy ocaliła jego honor. Wściekły Trauma przechodzi do ataku, sięgając do świadomości Tactigonu i zmieniając się w kosmitę, który go zniszczył. K.I.A. śmieje się tylko z tego i oświadczając, że to nie jego największy lęk, tworzy ostrze, którym przebija przeciwnika. Uznając go za zabitego w akcji, oddala się, by zabić Gauntleta, jednak gdy dociera do jego łóżka odkrywa, że jest puste.

W tym czasie, Gauntlet wyrywa pancerne drzwi zbrojowni i sięga po inną kosmiczną broń, którą znalazł wraz z rękawicą. Nie robi tego jednak świadomie, bo wciąż pozostaje nieprzytomny, a kieruje nim świadomość rękawicy, która przemawia przez niego w obcym języku.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #9 Avengers: The Initiative #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.