Avalon » Serie komiksowe » What If? Spider-Man Vs. Wolverine » What If? Spider-Man Vs. Wolverine

What If? Spider-Man Vs. Wolverine

Postacie
Zapowiedź

W 1987 roku Spider-Man i Wolverine spotkali się w Związku Radzieckim. Ten pierwszy przyczynił się do śmierci przyjaciółki tego drugiego. Dręczony wyrzutami sumienia Peter wrócił do Mary Jane, ale co bo było, gdyby tak się nie stało?

Cytat

Nick Fury: "Good job, Nebo. An American superhero dating CIA Agent, and you helped them blow up half of Russia. You wound the Doomsday Clock back to the brink again !”

Streszczenie

[Info: Przed przeczytaniem tego streszczenia radzę zapoznać się z one-shotem Spider-Man vs. Wolverine z 1987 roku]

 

Nick Fury i Black Widow przesłuchują pojmanego człowieka, znanego jako Nebo, który od lat szkolił najlepszych zabójców na świecie. W tym agentkę CIA, Alex, oraz jej starszą siostrę, Charlie, która pracowała dla KGB. Charlie była zmęczona swoimi szefami i zaczęła ich likwidować, przy współudziale swojego chłopaka, Wolverine’a. W sprawę wplątał się też Spider-Man, a cała afera zakończyła się w Rosji przypadkową śmiercią Charlie z jego ręki. Od tego czasu minął rok, a ostatnio co chwilę znajdują gdzieś martwego Rosjanina pokrytego śladami po pazurach i pajęczyną. Stosunki z Rosją pogorszyły się niemalże do poziomu z Zimnej Wojny. Nebo wyjaśnia, że zakonspirowana w KGB Alex wpadła, gdy dowiedziała się o śmierci siostry. Powiedział o tym Wolverine’owi, a ten poprosił Spider-Mana o pomoc. Parker miał wracać do domu, gdzie zapewne doszedłby do siebie po wypadku z Charlie, ale został, widząc szansę na odkupienie win. W trójkę zaatakowali bunkier, w którym uwięziono Alex. Jedynie Parker oszczędzał przeciwników, ale gdy komuniści wysłali do walki Borę i Crismon Dynamo, pomógł Loganowi zabić oboje. Gdy już uwolnili Alex, Spider dalej pozostał w Rosji, wierząc, że zapewniwszy jej ochronę, odpłaci za wszystkie śmierci, do których się przyczynił. Nebo było to bardzo na rękę, zaczął szkolić utalentowanego bohatera, z czasem uwalniając go od oporów przed zabijaniem. Pod wpływem treningu jego pajęczy zmysł rozwinął się. Dzięki temu Peter wiedział, kiedy ktoś tylko planował go zaatakować, a nawet zanim ten ktoś sam o tym pomyślał. Nauczył się przewidywać przyszłość. Black Widow przekonała się o tym, gdy wyzwała go na pojedynek, a on pokonał ją jak małe dziecko. Do tego Wolverine też dobrze się bawił, likwidując ludzi z grup takich jak Black Steppes, którzy chcieli porwać ich agentkę. Peter i Alex byli razem, cała czwórka zaczęła mieszać na świecie, pomagając dawnym przyjaciołom Logana albo próbując czasem zrobić cos dobrego. Razem zlikwidowali Yoriskoltova, Alex sama wybiła Nine Dragon Scales, a Peter i Logan zrobili to samo z Chińskimi Ekspansjonistami. Jedno z nich zabiło też Arnolda Wallisa, zakonspirowanego w SHIELD agenta Black Steppes. Ale ciągle nachodzili kolejni wrogowie chcący dorwać Alex. Peter uznał, że aby zapewnić jej bezpieczeństwo, muszą zabić wszystkich z którymi była związana. To przez ich kolejne zabójstwa znów może wybuchnąć Zimna Wojna, a nawet gorzej, ale Nebo niewiele to obchodzi. Rozłoszczona Natasha traktuje go swoim jadem. Nick stwierdza zaś, że Nebo ma szczęście, że go dopadli. Kryjówka Black Steppes, którą jego grupa miała dzisiaj zlikwidować, to zasadzka.

 

W samej kryjówce Logan zastanawia się, czemu Nebo się nie zjawił. Nagle Peter prosi jego i Alex, aby padli na podłogę, a sekundę później cała grupka zostaje ostrzelana. Wypadają na zewnątrz i zaczynają walczyć z napastnikami. Wolverine zastanawia się, jakim cudem ominęli oni zmysły Spider-Mana, ten jednak nie odpowiada, tylko zabija kolejnych napastników. Ale tych przybywa i grupka zostaje otoczona. Peter prosi towarzyszy, aby wytrzymali jeszcze minutę, a gdy ta mija, nad ich głowami pojawia się Helli-Carrier SHIELD. Wysiadają z niego Fury i Black Widow w towarzystwie Nebo. Nick przedstawia go Rosjanom pod jednym z jego dawnych imion, dobrze im znanym - Rook. Ci natychmiast uznają, że Rook jest o wiele lepszą zdobyczą, niż Alex i gdy zostaje im przekazany, natychmiast o niej zapominają. Logan domyśla się, że Peter wszystko zaplanował, na co Nebo stwierdza, że teraz Spider-Man naprawdę jest jego najlepszym uczniem. Fury również odpuszcza całej trójce, oczekując tylko, że w zamian pomogą, gdy kiedyś ich o to poprosi. Rzecz jasna zgadzają się, a Spider prosi Black Widow, aby przekazała list od niego do Mary Jane Watson.

 

Fury uznał, że zlikwidowali tyle tajnych organizacji, że być może nie różnią się wiele od zwykłych superbohaterów. A co do listu, to było to tylko zwykłe pożegnanie. Rzecz jasna Nick przeczytał je pierwszy, jak na dobrego szpiega przystało.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.