Avalon » Serie komiksowe » New Exiles » New Exiles #1

New Exiles #1

New Exiles #1

"Dawn of a New Day"

Postacie
Zapowiedź

Nowa era w historii Exiles oznacza nowego przywódcę, nowych członków oraz nowych wrogów. Nowi Exiles ledwo się poznali, a już muszą wyruszać na pierwszą misję. A w Kryształowym Pałacu Sage zmaga się z psychiczną klątwą, która może okazać się największym z problemów nowej drużyny.

Cytat

Sabretooth: "We got a world ta save."

Streszczenie

Prolog. Na granicy stanów Kolorado i Montana znajduje się ranczo Stormów, które miejsce to przeznaczyli na bazę kosmiczną. To stąd mają startować spektakularne badawcze loty w kosmos. Nie wszyscy jednak wykazują równe zrozumienie dla tego projektu. Są tacy, dla których całe to latanie to marnotrawstwo fortuny zgromadzonej przez rodzinę Susan Storm, którą ta teraz bezmyślnie trwoni. W podobny jednak sposób do swych pieniędzy doszedł dziadek młodej dziedziczki, gdy lata temu osiadał na dzikim zachodzie. Wtedy również wielu pomysł ów uznało za niedorzeczny.

 

Tymczasem dla Susan Storm rozpoczyna się właśnie wielka przygoda, gdy w raz ze swymi towarzyszami podróży wyrusza w międzygwiezdną eskapadę. Wszystko przebiega zgodnie z założeniami, do czasu jednak, gdy załoga zostaje zaskoczona przez zwiększone promieniowanie i deszcz przelatujących meteorytów. Uszkodzony statek ostro pikuje w dół, po czym przebija się przez atmosferę i w płomieniach wpada do wody. Susan Storm po opuszczeniu promu zostaje przechwycona przez przepływającego Namora.

 

Deszcz meteorytów, który doprowadził do takich zniszczeń promu, dociera także na Ziemię, powodując na niej nie mniejsze spustoszenie. Kosmiczne skały powodują wystąpienie większości akwenów wodnych z brzegów, co kończy się podtopieniami zamieszkanych przez ludzi terenów, czy nawet ich całkowitym zalaniem. Nieuchronna klęska wisi w powietrzu.

Ponad pięćdziesiąt lat później, kryształowy pałac. Zaaferowana Kitty Pryde z pasją i zainteresowaniem uczy się dostępnej tu, kosmicznej wręcz technologii. Z nieustannego gapienia się w ekran wyrywa ją piłka do rugby, którą ktoś rzucił w jej stronę. To sprawka Morhpa, który teraz wyzywa dziewczynę na pojedynek jeden na jeden.

 

Umysł obserwującego ich z dystansu Sabretootha pochłonięty jest obecnie zgoła odmiennymi trudnościami. Creed analizuje w myślach swój nowy zespół, jego wartość jako kolektyw, a także możliwości poszczególnych jego członków. Jakkolwiek ma wiele wątpliwości i zastrzeżeń, jakoś będzie musiał sobie z tym poradzić.

 

Morph i Kitty tymczasem rozpoczynają grę, którą obserwuje Sage. Dziewczyna pyta, czy mogłaby się przyłączyć. Kevin nie widzi przeciwwskazań, podczas gdy Cat jest temu całkowicie przeciwna. Jednak za namową Morpha Sage wchodzi do gry i od tego momentu gra znacznie zyskuje na atrakcyjności, staje się jednakowoż znacznie brutalniejsza ze względu na rywalizację pomiędzy obu paniami, którą dodatkowo wzmaga fakt, że Sage jednocześnie zmaga się z wizjami wynikającymi z faktu przejęcia wspomnień Romy oraz ze swoim alter-ego, Dianą Fox.

 

W innej części natomiast Psylocke rozkoszuje się widokami pałacu i okolic, nad którymi właśnie przelatuje. W dole zauważa Mystiqa, który wywołuje u dziewczyny tak wiele skrajnych wspomnień. Generalnie jest to spowodowane doświadczeniami z jego żeńską wersją z jej własnego świata. Mimo to postanawia się przemóc i rusza mu na spotkanie. Te okazuje się być nader miłe i sympatyczne. Raven raczy Betts sytym posiłkiem i grą w szachy.

 

Ostatnią osobą w składzie jest Rogue, która teraz niepostrzeżenie pojawia się pałacu w sobie tylko wiadomym celu. Nagle jak spod ziemi tuż za jej plecami wyrasta olbrzymia sylwetka Creeda. Dziewczyna obraca się gwałtownym ruchem tylko po to, by zobaczyć oślepiające światło. Krajobraz zmienia się gwałtownie. Rozglądając się teraz po otaczającym ją pustkowiu Anna orientuje się, iż została wyteleportowana.

 

Później wszyscy Exiles zostają wezwani do sali konferencyjnej. Oto bowiem pojawiło się pierwsze zadanie dla ich odnowionego składu. Creed wprowadza wszystkich w nową misję. Mają do uratowania świat zniszczony przez deszcz meteorytów, jednak z dostępnych danych wynika, że nie jest to najgorsze, co mogło i co w dalszym ciągu może go spotkać. Sabretoth ustala skład zespołu, który wyruszy z pomocą, a z którego wyklucza Sage, Cat i Morpha. Decyzja ta jest teraz źródłem spięć w zespole, jednak decyzja ta jest ostateczna i nieodwołalna. Do rozwiązania został jeszcze jeden problem. Jak pełnej wątpliwości i braku zaufania Psylocke założyć opaskę na ramię, która to jest niezbędna przy tego typu misjach. Creed bierze się na sposób i łapie niczego się niespodziewającą dziewczynę, gdy ta przechadza się beztrosko po pałacu.

 

Gdy wszyscy są już gotowi, Sage ustawia parametry transportera tak, by przeniósł Exiles wprost do miejsca docelowego. Gdy już się tam znaleźli, mogą zaobserwować sielankowy niemal krajobraz. Wzgórzysty, nadwodny teren skąpany w słońcu, na zboczu którego wybudowano miasto. I to właśnie w jego kierunku planuje udać się Creed. Nagle jednak dochodzi do wybuchu, w wyniku którego bezwładna Rogue została zrzucona w dół urwiska.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Exiles #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.