Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #34

Captain America vol. 5 #34

Captain America vol. 5 #34

"The Burden of Dreams": Part Four

Postacie
Zapowiedź

Czyżby to był nowy Kapitan Ameryka?

Cytat

Black Widow: "I'm Black Widow... I live among shades of grey."

Streszczenie

Wiadomości od rana mówią tylko o jednym – kryzysie, jaki wywołała śmierć Aleksandra Lukina. Na giełdzie akcje firmy Kronas, giganta naftowego, lecą na łeb, na szyję, powodując obniżenie wartości akcji do wartości, których nie widziano od trzydziestu lat. Pierwszą decyzją nowego prezesa - Vlada Morovina - było ponad dwukrotne zwiększenie cen baryłki ropy. Inny oddział Kronas - Peggy Day Finance - ogłosił zamknięcie tysięcy hipotek na terenie Stanów Zjednoczonych. Kraj pogrąża się w chaosie, gdy setki ludzi, którzy nagle utracili swoje majątki, wyszło na ulicę - w większych miastach: Chicago, Nowym Jorku i Waszyngtonie zakończyło się to setkami aresztowań. Policja ostrzega przed możliwością kolejnych zamieszek.

Black Widow zabiera na pokład pojazdu latającego S.H.I.E.L.D. Bucky'ego. Nie jest to żadne oficjalne działanie agencji - wszelkie dane Barnesa zostały usunięte z akt i działa on na własną rękę. Natasha jest tu z własnej woli, by zaoferować transport i pomoc. Spoglądają na sytuację na ziemi. Miasto to jedno wielkie pole ulicznej bitwy. Jednak Natasha i Buck nie są tu, by opanować tłum - oddział A.I.M. chce położyć swoje brudne łapska na rezerwach złota z Wall Street, w czasie gdy policja jest zajęta sytuacją w mieście. Bucky kończy zakładać strój, który zaprojektował wraz z Tonym Starkiem, poprawia kaburę z pistoletem przy pasie, zaciska metalową dłoń na uchwycie tarczy - jest gotów do działania.

Ludzie z A.I.M. uwijają się w pośpiechu, przygotowując do wykonania planu. Wszyscy są podenerwowani i nieswoi. Nagle ze świstem nadlatuje łukiem okrągły metalowy przedmiot, uderza, łamiąc hełm na głowie jednego z mężczyzn, i wraca do właściciela. To tarcza Kapitana Ameryki, którą w pełnym biegu wyłapuje Bucky, pędząc w stronę zgrupowania przeciwników. Osłaniany przez Natashę, lawiruje wśród świszczących kul, powalając kolejnych ludzi i zmierzając w stronę statku. Eksplozja samochodu tuż obok niego. Został stworzony do cichego eliminowania celów. Bieg. But na szczęce przeciwnika. Bieg. Lecz gdy jeden z transportowców, starając się go ustrzelić, trafia zamiast tego w drugi statek, wie, że część sposobów z poprzedniego życia przyda się i tutaj. Podbiega do drugiego, przymocowuje do kadłuba ładunek wybuchowy, który po chwili eksploduje, rozrywając poszycie statku i niszcząc go.

Sterowiec S.H.I.E.L.D., gdzieś nad Waszyngtonem. Sekretarz jest w szoku po tym, co słyszy z ust Tony'ego Starka. Rzekome ciało Lukina było zwłokami kogoś innego. Vladimir Morovin nie istnieje. Cały chaos w państwie spowodowała firma Kronas, na czele której stoi nie kto inny, jak Red Skull.

Gdy nokautują kolejnych sługusów Red Skulla, Bucky przypomina sobie, że minęło sporo czasu od ostatniego razu, gdy walczył za większą sprawę. Nie wspominając o tym, że teraz ma na sobie flagę i korzysta z tarczy Steve'a. Czuje obecność Steve'a, który jest niejako jego duchowym przewodnikiem. Rzuca tarczą, która odbija się od słupów wieży, odwracając uwagę trzech żołnierzy stojących pod nią. Trzy kolejne naboje wystrzelone w pistoletu trafiają w trzy kolana żołnierzy, a powracająca tarcza nokautuje mężczyznę trzymającego na muszce Black Widow. Natasha wzywa ekipę sprzątającą i wraz z Buckym wynoszą się z tego miejsca - udało im się zapobiec jednemu zdarzeniu, gdy tymczasem mogą być potrzebni w innym miejscu.

Sekretarz nie jest w stanie zrozumieć tego, o czym mówi Tony Stark i co widzi na ekranach monitorów, pokazujących transmisję z czterech największych metropolii USA, sparaliżowanych przez zamieszki. Stara się nawet tłumaczyć postępowanie Kronas... Przerywa im agent, który ma ważną informację do przekazania: udało się właśnie namierzyć zaginionych agentów. Ich nadajniki wskazują, że znajdują się oni w Waszyngtonie.

Ku przerażeniu Starka, na oczach kamer telewizyjnych, sterowani przez Doktora Faustusa agenci S.H.I.E.L.D. otwierają ogień w stronę protestującego tłumu.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #34 Captain America vol. 5 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.