Avalon » Serie komiksowe » Exiles: Days Of Then And Now » Exiles: Days Of Then And Now

Exiles: Days Of Then And Now

Postacie
Zapowiedź

Zanim rozpocznie się nowa era w historii Exiles, świat Quentina Quire'a jest u progu zagłady, a to nie powinno się wydarzyć. Ponieważ nikt nie wie, gdzie są Exiles, to Quentin musi znaleźć drużynę, podróżując przez wszystkie światy, które wcześniej uratowali nasi bohaterowie.

Cytat

Narrator: "Millions dead, including most of the superhumans on the planet. Good and evil. The Hulk did not discriminate."

Streszczenie

Chapter one: A World Without Heroes.

Ziemscy superbohaterowie wysłali Hulka w kosmos, co strasznie go wkurzyło. Dryfując, bezbronny został przejęty przez wojowników Annihilusa. Ten postawił mu ultimatum: przyłączy się albo zginie. Bruce wybrał jednak trzecie rozwiązanie i zabił Annihilusa. Sam przejął kontrolę nad Annihilation Wave i skierował ją w stronę Ziemi. W tej sytuacji konfrontacja była nieunikniona. Populacja ziemskich suberbohaterów zaczęła się dramatycznie kurczyć, aż w końcu został tylko jeden, ale nawet o Wolverine'ie, podobnie jak o jego poprzednikach, nikt już nigdy nie usłyszał.

 

Westchester County, Hartsdale, Nowy Jork, dwa miesiące później. Nic już nie jest w stanie powstrzymać Hulka. Ofiary można liczyć w milionach. Przetrwali jedynie młodzi i niedoświadczeni herosi. Najpotężniejsi z nich prowadzeni są przez niejakiego Quentina Quire'a - geniusza i telepatę. W głowach młodych bohaterów rodzi się ambitny plan sprowadzenia tutaj superbohaterów z innych wymiarów, których wizję miała ukochana Quentina, Sophie. Jednak, by tego dokonać, wpierw muszą udać się do Cerebry.

 

Już na miejscu, w zrujnowanej szkole młodzi bohaterowie podejmują próbę uruchomienia uszkodzonego i przez dłuższy czas nieużywanego sprzętu. Dzięki swym różnorodnym talentom udaje im się tego dokonać. Zaś tym, który ma odwiedzić nieznane światy i sprowadzić stamtąd żywych herosów, jest Quentin. Sophie tworzy połączenie i za chwilę chłopak znika.

 

Chapter two: A Quentin in Time.

Quire ląduje w obcym świecie, na który składa się jedno wielkie gruzowisko. Nieszczęśliwie wpada na samego siebie po tym, jak stworzył ekstremistyczną grupę nazwaną New X-Men. Za chwilę też zostaje zaatakowany przez swoje alter-ego i jego kompanów. Z opresji ratuje Quentina pojawienie się nieznajomego. Ten każe nazywać się Nighthawkiem i pokrótce relacjonuje teraz wydarzenia mające miejsce w tym świecie. Ku wielkiemu rozczarowaniu Quire'a okazuje się, że nie znajdzie tu tych, których tak usilnie poszukuje. Mimo iż Nighthwak starał się ich znaleźć, wszyscy zniknęli po tym, jak pokonali superzłoczyńcę Hyperiona. Sam Nighthawk okazuje się być zwykłym człowiekiem, który patroluje zniszczone i w większości opustoszałe ulice, by pilnować na nich porządku. Na pocieszenie daje teraz Quentinowi bransoletę, którą sam znalazł dawno temu, a która powinna ułatwić Quentinowi odnalezienie tych, których szuka.

 

Chapter three: Legacy.

Quentin ląduje w kolejnym miejscu. Tym razem jest to zgrabny placyk z fontanną pośrodku, okolony dokoła murem z umieszczonymi w nim płytami. Cała konstrukcja znajduje się w malowniczo położonym miejscu na tle łańcuchów górskich. Tutaj też po raz pierwszy do Quire'a odzywa się niedawno otrzymana bransoleta. Obiecuje mu, iż spotka Exiles, jeśli tylko zrobi to, o co zostanie poproszony. Zgodnie z prośbą ma położyć kwiaty pod jedną z tablic, upamiętniającą postać Mariko Yashidy. Gest ten wzbudza zainteresowanie pewnej kobiety, która zaczepia go teraz i pyta, skąd zna zmarłą. Quentin odpowiada, że nie zna, co dodatkowo intryguje kobietę. Po chwili dołącza do nich mężczyzna imieniem Luke, który od razu rozpoznaje noszonego przez Quentina tallusa. Sam okazuje się być Iron Fistem, a nieznana kobieta to Spider-Girl. Z ich relacji dowiaduje się, jak tragiczny los mógł spotkać ten świat, gdyby nie interwencja Exiles. To dzięki ich pomocy udało się wyeliminować niejakich VI-LOCK, którzy najpierw zarażali, a następnie rozpoczęli eksterminację mieszkańców planety. Niestety zaraz po tym Exiles zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Wracając do samej Mariko, Luke opowiada Quentinowi, jak kiedyś walczyli z VI-LOCK i jak Yashida uratowała mu życie. Kończąc Iron Fist sugeruje, że być może dr McCoy byłby w stanie mu pomóc. Nie zdążywszy nawet odpowiedzieć, chłopak znika.

 

Chapter four: World Tour.

Następne pomieszczenie, w którym ląduje Quire, przypomina bazę wojskową. Nagle za plecami chłopaka jak spod ziemii wyrasta olbrzymi robot, który uznaje go za intruza. Obserwując robota, Quentin dochodzi do wniosku, że jest on przystosowany do walki z mutantami. Jednak jego pilot z jakichś niewyjaśnionych przyczyn przybył tu, by go zniszczyć. Robot zdejmuje hełm, spod którego teraz spogląda na Quire'a twarz młodej dziewczyny. Ta tłumaczy, że nie może pozwolić, by ktoś wykorzystywał pracę jej ojca do krzywdzenia ludzi. A Quentin musi wiedzieć, że w tym świecie oficjalny rząd planuje ze strachu urządzić polowanie na nadludzi. Chłopak przekonuje ją jednak, by nie niszczyła zbroi, która zamiast wyrządzać krzywdę, może ratować życie. I w takim też celu sugeruje jej używać. Dalszą rozmowę przerywa pojawienie się zaalarmowanych żołnierzy, którzy teraz nakazują Quentinowi się poddać. Nie namyślając się długo dziewczyna zakłada hełm z powrotem na głowę i przebijając się przez dach hali, odlatuje w bezpieczne miejsce. Następnie ląduje na jednej z licznie występujących tu skał, skąd za chwilę chłopak znika, a panna Swenson udaje się na spotkanie swego losu.

 

Chapter five: The Lost Son

Quentin ląduje w samym środku kanonady, której celem jest zerwany z łańcucha Kyle. Quire pomaga mu poprzez czasowe wyłączenie umysłów jego zamachowców. Zgodnie z poleceniem tallusa pomoc udzielona Kyle'owi zapewni ratunek przyjaciołom Quentina, w co on sam szczerze wątpi. Za chwilę przybywa Timebroker, który wyjaśnia Quire'owi, że jego podróż ma ściśle określony cel. By go osiągnąć, powinien podążyć teraz za nim.

 

Chapter six: Meet The Exiles.

Zirytywoany Quentin rozgląda się po pomieszczeniu, w którym się znalazł, i nieco zniecierpliwiony stwierdza, że nie ma tu Exiles, których obiecano mu spotkać. Timebroker wyjaśnia mu, że już spotkał cały zespół, po czym przenosi wzrok na olbrzymie ekrany górujące ponad nimi, na których znajdują się wszystkie spotkane do tej pory przez Quire'a postaci. Ten jednak nie rozpoznaje w nich tych osób, które widział na posągu w pierwszym odwiedzonych ze światów. Timebroker tłumaczy, że był to pierwszy skład. Ci natomiast są tymi Exiles, których poszukiwał, i na których czele teraz stanie. Jakkolwiek początkowo nastawiony dosyć sceptycznie do tego rozwiązania Quentin ostatecznie daje się przekonać, jednak w zamian za możliwość uratowania własnego świata, sam będzie musiał być przygotowany do ratowania innych światów. Umowa zostaje zawarta i Quire znika.

 

Chapter seven: Home.

Towarzysze Quentina skupieni wokół Cerebry toczą teraz dramatyczną walkę z przeważającymi siłami robali. Te atakują jedyną drogą prowadzącą do pomieszczenia i ziemskie siły wydają się być na straconej pozycji, gdy nagle pojawia się Quire z odsieczą.

 

Chapter eight: Moving on.

Obserwująca na ekranie monitora walkę Blink jest wyraźnie zaniepokojona tym, co się dzieje. Creed uspokaja ją jednak, że dzięki temu posunięciu przywrócili kosmiczną równowagę na jeszcze jeden dzień. Bohaterowie, którzy mieli stworzyć wraz z Quentinem podziemie, którego początek Blink i Sabretooth mieli możliwość zobaczyć, zginęli w początkowym ataku Hulka. W związku z tym należało się naprawić ten błąd i zastąpić wszystkie te postaci godnymi odpowiednikami, by historia ta mogła się potoczyć zgodnie ze swym przeznaczeniem. I tak Nighthawk, Luck Cage i Wild Child zostali zastąpieni przez odpowiedniki z innych wymiarów, a Iron Man przez Spitfire Girl. Poza tym Creed i spółka nie mają specjalnie czasu, by zajmować się tego typu sprawami. Sam pociesza teraz Clarice, że nawet jeśli Quentin i spółka będą mieli jakieś kłopoty, to zawsze może liczyć na ich pomoc. Dziewczynie natomiast sugeruje, że dość już zrobiła i pora odpocząć.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.