Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #60

Wolverine vol. 3 #60

Wolverine vol. 3 #60

"Logan Dies" - part 4: "Make The Dead"

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza organizacja przestępcza, Scimitar, zabiła Loganowi jego dziewczynę, a potem, co było zaskakujące, jego. Teraz Wolverine wrócił i jest żądny krwi.

Cytat

Wolverine: "Sorry if I ain't as dead as you expected..."
Phaedra: "I'm a patient woman."

Streszczenie

Rok 1915. Logan przykłada sobie lufę pistoletu do skroni. Nagle słyszy za sobą głos zachęcający go do strzału. Odwraca się i ku swemu przerażeniu dostrzega Lazaera. Gdy stwierdza, że przecież go zabił, Anioł Śmierci poprawia go – jedynie pokonał go w walce, przeciwstawiając się w ten sposób naturalnemu porządkowi rzeczy. Rozpacz, którą od tego czasu odczuwał, jest karą za owo złamanie zasad. Stwierdza też, że ich walka jeszcze się nie skończyła. Gdy Kanadyjczyk atakuje go, żeby to zmienić, Lazaer po prostu odsuwa się na bok. Leżącemu już Loganowi wyjaśnia, że skoro wcześniej z nim przegrał, teraz nie może go pokonać na tym planie egzystencji. Zapowiada jednak, że kiedyś ich drogi się zejdą, po czym znika.

Dzisiaj, Tokio. W sklepie z zabawkami ekspedientka pyta Logana, w czym może mu pomóc. Mutant odpowiada, że interesują go ninje, a gdy dziewczyna stwierdza, że nie mają żadnych na składzie, i próbuje go skierować do innego sklepu, konkretyzuje – nie interesują go zabawki, lecz The Hand, które uczyniło ten sklep swoją bazą wypadową. Gdy wysuwa swoje pazury, w pomieszczeniu zjawia się cały oddział wojowników. Wolverine szybko się z nimi rozprawia, pamiętając jednak o zachowaniu jednego przy życiu. Proponuje mu od razu, że pozwoli wojownikowi odejść z honorem, jeśli będzie współpracować i powie wszystko, o co Logan spyta. Dzięki treskali, artefaktowi otrzymanemu od Doctora Strange’a, pokazuje ninji obraz ze swoich wspomnień przedstawiający tajemniczą kobietę w czerwieni i pyta, kim ona jest. Zabójca odpowiada, że nazywa się ona „Phaedra”, jednak odeszła już z Hand, by podążać inną ścieżką. Początkowo twierdzi, że nie wie, gdzie jest teraz, jednak gdy Logan zaczyna naciskać, odpowiada, że wstąpiła do organizacji Scimitar. To wystarczy Loganowi, który oddaje wojownikowi jego miecz i wychodzi ze sklepu, nie patrząc na popełniającego harakiri ninję.

Przechadzając się uliczkami Tokio, Logan rozmyśla nad sytuacją, w której się znalazł. Kiedy po raz pierwszy umarł, a Hand przywróciło go do życia, Phaedra była obecna przy rezurekcji jako mózg całej operacji. Od tamtego czasu nie był w pełni sobą. Przypomina sobie też, że już wtedy u jej boku stał Shogun, człowiek, który niedawno go zabił i który teraz również pracuje dla Scimitaru. Co oznacza, że jeśli chce znaleźć Phaedrę, wystarczy, że znajdzie Shoguna. Oczywiście, pozostaje pytanie, czemu ta dwójka, mimo że należała do Hand, która go ożywiła, teraz związała się ze Scimitarem, który próbuje go zabić. Ale to jest właśnie to, co tak pociąga Logana w tajemnicach.

Jednak poszukiwania nie zdają się być łatwe – Shogun może być w dowolnym miejscu na świecie. Dlatego Wolverine postanawia odwiedzić starą znajomą – Shiori Masakumę, dawną narzeczoną Asano Kimury [również starego znajomego, jeszcze z miniserii z 1982 – przyp. S_O] i agentkę Naichou, japońskiej agencji wywiadowczej. Kobieta nadal wini Logana za śmierć ukochanego [którą to przedstawiono w miniserii z 1982 – przyp. S_O], więc powitanie nie jest ciepłe – mutant zostaje spoliczkowany. Powstrzymując Japonkę od kolejnego ciosu, Wolvie wyjaśnia, że poszukuje Shoguna, więc jeśli Shiori udzieli mu potrzebnych informacji, to nie dość, że wyjedzie z Japonii, to jeszcze załatwi cały Scimitar, a agentka upiecze dwie pieczenie przy jednym ogniu. Kobieta odpowiada, że niestety pieczeń będzie tylko jedna, bo Shogun znajduje się w kraju. Uliczne plotki i dane zebrane z przechwytywanych informacji potwierdzają też to, że baza główna Scimitaru znajduje się gdzieś w Tokio, ale nikt nie wie, gdzie konkretnie. Logan domyśla się jednak, gdzie mogą być. Wychodzi przez okno, nie chcąc podzielić się z Shiori swymi podejrzeniami – gdyby wiedziała, dokąd idzie, podążyłaby za nim, a ze względu na Asano nie może ryzykować, że coś się mu stanie.

Logan przekrada się ścieżką u podnóża góry Fuji. Domyśla się, że w trzydziestomilionowym mieście jest to jedyne miejsce, w którym można ukryć bazę tak wielką, jak ta Scimitaru. Rozgląda się za induktorem obrazu, który rozpoznaje bez problemu, zważywszy na to, że pewien jego niebieski znajomy posiada ich sporą liczbę. Przechodzi przez ukryte przejście, oddając szacunek ludziom, którzy budują swoje bazy w nieczynnych wulkanach [„Żyje się tylko dwa razy” to mój pierwszy Bond, więc rozumiem, co czuje Logan – przyp. S_O]. Chwilę później przeczołguje się już kanałami wentylacyjnymi, aż w końcu, po paru godzinach, trafia do pokoju medytującego Shoguna. Wychodzi przez kratę, mając nadzieję, że jego zabójca zbudzi się ze swojego transu, żeby mógł się w pełni nacieszyć zemstą. Jego życzenie zostaje spełnione i obaj rzucają się na siebie. Po krótkiej walce Wolverine przyczepia przeciwnikowi do piersi małą bombę i pada na ziemię na sekundę przed wybuchem. Patrząc na dymiące zwłoki Shoguna, mutant kieruje się do pokoju Phaedry.

W łóżku śpią dwie osoby – Phaedra i jakiś mężczyzna. Logan przykłada twarz do ust kobiety i gestem każe jej być cicho. Już w innym pokoju stwierdza, że nie chce obudzić jej kochasia, i przeprasza, że nie jest martwy. Wyjaśnia też, że wie dokładnie, kim ona jest, i że jedynym powodem, dla którego jeszcze żyje jest to, że Wolverine chce wiedzieć, czemu próbowała go zabić. Kobieta mówi, że chodzi o zemstę. Gdy mutant stwierdza, że nigdy wcześniej się nie widzieli, Phaedra odpowiada, że nie chodzi o nią, ale o kogoś, kogo zabił. Gdy Wolvie zauważa, że zabił sporo ludzi i prosi o konkrety, kobieta sugeruje, żeby się rozejrzał. Wtedy Logan dostrzega wiszący na ścianie herb rodu Yashida i z niedowierzaniem wyszeptuje imię: „Mariko”. Czyjś głos jednak zaprzecza – nie o Mariko chodzi, lecz o jej ojca. Stojący w drzwiach Shingen Yashida ogłasza, że za śmierć jego córki i jego własną tym razem Wolverine umrze już na stałe.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #60 Wolverine vol. 3 #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.