Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #61

Daredevil vol. 2 #61

Daredevil vol. 2 #61

"The Widow" - part 1

Postacie
Cytat

Pijany muzyk: "Wass' yur name?"
Black Widow: "Natasha..."
Pijany muzyk: ""Da! Ve get moose and squirrel." Ha hahha!"

Streszczenie

Kancelaria Nelsona i Murdocka. Matt w zamyśleniu dotyka pliku dokumentów. To wniosek o anulowanie małżeństwa, który przysłała mu jego żona - Milla. Przyglądający się przyjacielowi Foggy radzi mu, by go podpisał. Jego zdaniem Milla nie wytrzymała presji bycia żoną Daredevila. Jeśli będzie chciała do niego wrócić, to wróci. Na pewno będzie go szanowała za to, że on uszanuje jej życzenie w tej sprawie. Murdock wygląda na zdruzgotanego. Nelson stara się go pocieszyć mówiąc, że pewnie niedługo pojawi się jakaś nowa kobieta w jego życiu.

Sofia, Bułgaria. Do siedzącej w kawiarni zielonowłosej kobiety podchodzi Steve Rogers. Spokojnie oświadcza, że Modok ją wydał i nie pojawi się na spotkaniu. Następnie radzi jej, by poddała się bez stawiania oporu. Viper wyjaśnia, że każdy siedzący w tej kawiarni jest agentem Hydry. Captain rewanżuje się mówiąc, że na ulicy za nim czekają pozostali Avengers i batalion agentów S.H.I.E.L.D. Madame Hydra wstaje, wygłaszając tradycyjną formułkę Hydry i naciska przycisk trzymanego w dłoni detonatora. Jakikolwiek wybuch jednak nie następuje. Gdy do kawiarni wkraczają Avengers, Rogers wyjaśnia, że Iron Man unieszkodliwił detonator z oddali. Nagle kilku bułgarskich wojskowych podchodzi do Rogersa i pyta go, kto tu dowodzi.

Biuro dyrektora CIA. Ambasador Bułgarii oświadcza, że Viper została schwytana w Bułgarii i tam będzie więziona. Żadne normalne negocjacje nie przynoszą skutku, więc Wallace bez ceregieli pyta wprost, czego Bułgarzy chcą w zamian. Ambasador wyjaśnia, że w Stanach znajduje się pewna osoba, którą jego rząd chce osądzić za popełnione zbrodnie. Chodzi mu o Natalię Romanovą, która obecnie pracuje jako tajny agent dla S.H.I.E.L.D. Dyrektor nie ma zamiaru omawiać spraw bezpieczeństwa narodowego, ale obiecuje zbadać sytuację bliżej.

Helicarrier S.H.I.E.L.D. Nick Fury odbiera teletransmisję od dyrektora CIA. Ten każe mu skontaktować się z Black Widow. Nick dopytuje się, o co konkretnie chodzi. Wallace niecierpliwi się i domaga się podania miejsca pobytu Romanovej, a jego agenci zajmą się resztą. Fury uspokaja go mówiąc, że sam zajmie się wszystkim.

Londyn. W jednym z klubów odbywa się koncert podrzędnego zespołu rockowego. Z tłumu Black Widow przygląda się wokaliście. Chwilę później przed lokalem Natasha i muzyk całują się. Następnie kobieta usiłuje wyciągnąć od niego pożądane informacje, on jednak odchodzi na chwilę na bok i zaczyna wymiotować. Nagle bransoletka Widow zaczyna delikatnie buczeć. Na ukrytym w niej komunikatorze pojawia się o wiadomość o przerwaniu misji. Natasha kopie rzygającego rockmana i znika w zaułkach miasta.

Helicarrier. Fury stojący przy tablicy kontrolnej kończy transmisję skierowaną do Widow. Następnie pogrąża się w zamyśleniu.

Kancelaria Nelsona i Murdocka. Matt trzyma w rękach nowy numer Pulse'a. Tematem z okładki jest po raz kolejny on i jego podwójna tożsamość. Artykuł przedstawia go jako zagrożenie. Foggy oświadcza, że sam to na siebie sprowadził ogłaszając, iż jest nowym Kingpinem [Daredevil vol.2 #50 - Don David]. Zmęczony i zrezygnowany Murdock postanawia wrócić do swojego mieszkania. Gdy wychodzi, otacza go tłum reporterów. Ignorując pytania z trudem dociera do samochodu. Szofer zawozi go na obiad do drogiej restauracji, a reporterzy cały czas go śledzą. Matt walczy z chęcią zobaczenia się z Millą. Ma ochotę nakrzyczeć na nią lub na Jamesona - naczelnego Daily Bugle i Pulse. Ma wielką chęć dać komuś w gębę. Odejście Milli naprawdę go dobiło. W końcu szofer zawozi go do domu. Stojąc przed budynkiem czuje znajomy zapach i słyszy znajomy odgłos bicia serca. W jego mieszkaniu jest bliska mu kobieta.

Na łóżku Matta siedzi Natasha w samej bieliźnie. Murdock nie wita jej zbyt ciepło. Pyta, czy to Fury ją przysłał. Kobieta wyjaśnia, że po prostu naszła ją ochota na spotkanie z nim. Chce zostać tu parę dni. Potrzebuje przyjaciela. Nagle zaczyna dzwonić telefon. Matt początkowo nie ma zamiaru odbierać, lecz Widow przekonuje go, by to zrobił. Dzwoniącym okazuje się być Ben Urich. Ma dla niego cynk. Na przystani w North Shore grasuje Jigsaw. Matt ma zamiar zapytać Natashę o zdanie. Ta jest już ubrana w kostium i podaje mu jego. Daredevil i Black Widow ruszają na polowanie.

Następnego ranka. Siedzący w swoim biurze Wallace trzyma Daily Bugle. Na pierwszej stronie znajduje się artykuł dotyczący pochwycenia Jigsawa przez Daredevila i Widow. Wściekły Wallace krzyczy, by natychmiast połączyć go z Furym.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.