Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #207

X-Men #207

X-Men #207

"Messiah Complex" - part 13

Postacie
Zapowiedź

Długo oczekiwany finał. Wyjaśnienie wszystkich postaw. Kim tak naprawdę jest dziecko - Zbawicielem... czy może Niszczycielem.

Cytat

Cyclops: "There are no X-Men."

Streszczenie

Stojąc pomiędzy Predatorem X i Bishopem Cable z dzieckiem na ręku decyduje się biec w kierunku przybysza z przyszłości. Ten nie namyślając się długo podnosi broń i oddaje serię strzałów w stronę Nathana. Część z nich trafia celu, reszta zatrzymuje się na olbrzymim cielsku Predatora, którego teraz nie przerywając ognia Bishop bierze na cel. Ten jednak nic sobie z tego nie robi i odgryza mu rękę.

X-Men kontynuują zażarty pojedynek z Marauders, podczas gdy Emma walczy z ich liderem. Frost telepatycznie nakazuje Scottowi rzucenie do walki młodego pokolenia mutantów, gdyż Exodus i jego ludzie zbyt dobrze znają wychowanków Xaviera i wiedzą, jak z nimi walczyć. Taki manewr dałby X-Men efekt zaskoczenia i znacznie zwiększyłby ich szanse w walce.

Predator X nie dostaje wiele czasu, by przetrawić rękę Bishopa, gdyż niespodziewanie dla siebie zostaje zaatakowany przez Warpatha. Ten ku swemu zaskoczeniu stwierdza, że zadane potworowi rany goją się w błyskawicznym tempie. Po chwili zostaje odrzucony potężnym uderzeniem olbrzymiego ogona.

Do pilnującego dziecka Nathana podchodzi Scott, który uspokaja syna i przekonuje, że to już koniec. Prosi też, by ten oddał mu dziecko. Reakcja Summersa juniora jest równie gwałtowna, co nieoczekiwana. Pomimo przystawionego do piersi pistoletu Cyclops w tym co mówi nie ma momentu zawahania. Pewności siebie dodaje mu stojący za plecami profesor Xavier, który przyznaje Scottowi rację.

W innej części po ciężkiej batalii, jaką organizm Rogue stoczył z wirusem jątrzącym jej ciało, dziewczyna powoli odzyskuje przytomność. Na pierwsze ruchy Anny obecni przy niej Mystique i Gambit gwałtownie zrywają się ze swych miejsc. Rogue próbuje przypomnieć sobie, co tak właściwie jej się przydarzyło. Z pomocą przychodzi jej Raven, która wyjaśnia, iż wykorzystała dziecko z Cooperstown do tego, by ją uleczyć. W momencie zetknięcia się skóry Anny ze skórą dziewczynki stan Rogue zaczął się szybko poprawiać. Słysząc to Anna wpada w szał. Jest wściekła na matkę, że ta w tak egoistyczny i samolubny sposób wykorzystała niemowlę. Postanawia wymierzyć jej karę, po czym z prawej dłoni zdejmuje rękawiczkę.

Tymczasem rzuceni do walki młodzi mutanci wraz z X-Force starają się powstrzymać Marauders. Pomimo początkowych niepowodzeń udaje im się przejąć inicjatywę, co jednak nie obywa się bez licznych obrażeń. Ostatecznym potwierdzeniem i przypieczętowaniem zwycięstwa jest porażka Exodusa, który ulega Emmie w bezpośrednim starciu. Towarzysząca Frost Sooraya żali się, że nie zaznała żadnej przyjemności w cierpieniu, jakie znosi Exodus. Emma uspokaja ją, że sama doznała go tyle, by obdzielić nim je obie.

X-Men natomiast większość swoich sił skupiają na Predatorze X, który okazuje się być niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Zmasowany atak nie przynosi ze sobą większych rezultatów, co zmusza Logana do przejęcia inicjatywy. Z jedynie sobie przynależną gracją skacze na bestię, by po chwili wylądować we wnętrzu Predatora. Żale i rozpacze towarzyszy Wolverine'a wylewane nad losem, jaki go spotkał, okazują się być przedwczesne, gdy ten przy pomocy pazurów wycina sobie drogę z brzucha potwora na zewnątrz. Stojąc teraz cały okrwawiony wśród wnętrzności Predatora może w końcu pogratulować sobie pokonania bestii.

Cable ostatecznie daje się przekonać parze dyrektorów Instytutu Xaviera i oddaje dziecko swemu ojcu. Trzymając je na rękach Scott przypomina sobie podobną scenę, gdy dawno temu oddawał zarażonego technowirusem Nathana Askanii, która miała zabrać go ze sobą do przyszłości celem uleczenia chłopca.

Porażona dotknięciem córki Mystique leży teraz bez ruchu na podłodze. Jednak wbrew przypuszczeniom Remy'ego, kobieta żyje. Uleczona Rogue zastanawia się, co dalej począć. Przede wszystkim musi oczyścić umysł wypełniony teraz myślami jej matki. W tym celu potrzebuje zniknąć na jakiś czas. Zwraca się też do Gambita z prośbą, że jeśli jeszcze mu na niej zależy, nie powinien iść za nią.

X-Men zgromadzeni teraz wokół Scotta trzymającego na ręku dziecko przyglądają się pobojowisku. Nagle ku zaskoczeniu wszystkich, a najbardziej samego Nathana, Cyclops zwraca się do syna, by ten zabrał ze sobą dziewczynkę. Tylko w ten sposób zazna nieco swobody i wolności i nie będzie zmuszona do tego, by bez swej wiedzy uczestniczyć w cudzych rozgrywkach i być dla nich kartą przetargową. Cable żegna się z ojcem, po czym znika tuż przed tym, jak wystrzelone przez Bishopa pociski przebijają powietrze w miejscu, w którym jeszcze przed chwilą stał Nathan i trafiają w cel za nim stojący. Scott rozprawia się z wyrodnym X-Manem, po czym śladem pozostałych biegnie w kierunku postrzelonego Xaviera. Jest jednak za późno - rany okazały się śmiertelne. Stojąc nad ciałem swego mentora Cyclops stwierdza, że nie ma już X-Men. Po chwili ciało profesora znika.

Przyszłość. Wschodzące krwistą łuną nad horyzont oceanu słońce barwi świat na czerwono. Na pobliskiej skale nieopodal latarni morskiej pojawia się nagle wirujący okrąg. Za chwilę jego miejsce zajmuje mężczyzna trzymający na ręku malutkie dziecko. Patrząc na wschód słońca nie kryje ulgi. Udało im się zmienić przyszłość. Przed nimi jednak wciąż jeszcze wiele wyzwań i trudności do pokonania.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #207

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.