Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #27

X-Factor vol. 3 #27

X-Factor vol. 3 #27

"Messiah Complex" - chapter eleven

Postacie
Zapowiedź

Pewna śmierć przyniesie oczekiwane przez wszystkich odpowiedzi, stawiając jednocześnie nowe pytania. Dziecko dostaje się w ręce jednego z głównych graczy, ale nic nie jest już takie, jakie się wydawało.

Cytat

Cable: "Remember when everyone thought I tried to kill you?"

Xavier: "Which time?"

Cable: "The first time, when Stryfe was..."

Xavier: "...impersonating you, yes. I remember."

Cable: "Good times, huh."

Streszczenie

Obóz koncentracyjny dla mutantów, Brooklyn, 80 lat w przyszłości. Młody Lucas Bishop spogląda na świat za ogrodzeniem, kiedy zaczepiają go Layla i Madrox. Chcą porozmawiać o tym, co sprawiło, że przyszłość wygląda tak, a nie inaczej, ale on nie ma ochoty na rozmowę i odchodzi. Layla próbuje go dogonić, ale Lucas popycha ją na jednego ze strażników, który ciosem pałki przywołuje ją do porządku. To jednak nie powstrzymuje ich i w końcu doganiają Bishopa w jakimś zakamarku, by powtórzyć pytanie. On nazywa ich "świrami od przeznaczenia" - tak powszechnie określa się tych mutantów, którzy wierzą w pokojową koegzystencję z ludźmi. Kiedyś było ich wielu, ale potem zniknęli prawie wszyscy jednego dnia [M-day, gdyby ktoś miał wątpliwości - Gil] i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie "Mesjasz". Jamie próbuje powiedzieć, że bez "Mesjasza" nie byłoby przyszłości dla mutantów, ale dla Bishopa jest to jednoznaczne z faktem, że nie urodziłby się w obozie, jego rodzice nadal by żyli, a społeczeństwo nie uznałoby mutantów za najgorsze zło. Ale stało się inaczej - z powodu "Mesjasza" zginęło milion ludzi, a rząd zaczął tępić mutantów. W końcu Bishop stwierdza, że byłoby lepiej, gdyby ktoś zabił to dziecko, i że sam by to zrobił, gdyby mógł. Potem odchodzi, a Madrox i Layla uświadamiają sobie, co się dzieje w przeszłości. Nagle Layla obejmuje Jamiego, a wtedy pojawia się strażnik, który krzyczy, żeby oddała jego granat. Wtedy Madrox zauważa, że granat został przyczepiony do jego spodni, a Layla ze łzami w oczach oświadcza, że to jedyne wyjście. Duplikat Madroxa ginie w eksplozji.

 

Dallas, teraz. Cyclops i jego ekipa zastanawiają się, czy czegoś nie przeoczyli, bo kawałki układanki zdają się nie pasować. Emma odbiera wiadomość od Stepford Cuckoos, które z pomocą Cerebry zlokalizowały Gambita w drodze na wyspę Muir. Przy okazji zajrzały w jego myśli i współczują mu położenia, w jakim się znalazł, ale Scott stwierdza, że nie ma czasu na sentymenty, i natychmiast przekazuje informację X-Force. Na pokładzie pojazdu Bishopa Logan pyta Rahne, czy cieszy się, że odwiedzi rodzinne strony, a gdy ta odpowiada, że wolałaby tam trafić w lepszych okolicznościach, stwierdza, że trudno wymarzyć sobie lepsze niż bohaterska odsiecz.

 

Ambulatorium. Theresa stoi obok łóżka i opowiadając nieprzytomnemu Madroxowi, co się ostatnio wydarzyło, powoli wpada w rozpacz. Nie wiedząc, co ze sobą zrobić, zaczyna się modlić, żeby wszystko się ułożyło albo przynajmniej żeby Jamie się ocknął, bo wszyscy go potrzebują, a ona w szczególności. Nagle Madrox otwiera oczy, a zaskoczona Terry zaczyna krzyczeć. Wszyscy się zbiegają, a Iceman pierwszy zauważa tatuaż, który nagle pojawił się na twarzy Jamiego. Madrox wydaje się być w szoku, więc Siryn potrząsa nim trochę, a gdy w końcu dochodzi do siebie, pyta, gdzie jest Bishop.

 

Cable i Xavier znajdują się na pokładzie dawnego statku tego pierwszego i wspominają stare dobre czasy. Nagle Nate orientuje się, że coś jest nie tak, więc Charles uspokaja go, że rozmowa toczy się w jego głowie, aby odwrócić uwagę od bólu, podczas gdy w rzeczywistości znajdują się na pokładzie Black Birda i opatruje jego rany. Kiedy Cable odzyskuje przytomność, Xavier składa mu propozycję nie do odrzucanie: wyjaśni co się dzieje, a wtedy przeżyje i razem uratują przyszłość mutantów.

 

Okazuje się, że ani Emma, ani technologia Forge'a nie mogą nawiązać kontaktu z Bishopem, bo coś im przeszkadza. Scott i Guido jeszcze raz analizują sytuację w momencie ataku Sentinels i dochodzą do wniosku, że sprawcą mógł być Bishop. Bobby pyta, jaką w takim razie rolę odgrywa Cable i dlaczego ucieka przed nimi, ale na to nikt nie potrafi odpowiedzieć. Wtedy pojawia się Terry z Madroxem, a ten oświadcza, że nie obchodzi go nic poza ratowaniem Layli. Scott mówi, że spróbują tego później, więc zaczynają się kłócić, a wtedy Emma telepatycznie usypia Jamiego, żeby uspokoić sytuację. Cyclops podejmuje decyzję, by wyruszyć na wyspę Muir.

 

Cable mówi, że muszą natychmiast ratować dziecko, ale Xavier najpierw chce się dowiedzieć, jakim cudem przeżył, czego chce od dziecka i dlaczego użył Sentinels, by zaatakować szkołę. Nathan nic nie wie o ataku Sentinels, więc Charles pokazuje mu telepatyczne obrazy i raz jeszcze domaga się wyjaśnień. Cable odpowiada, że nie ma na to czasu - widział przyszłość i jest gorsza, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić, a jeśli dziecko zginie, będzie jeszcze gorzej. Zresztą Charles sam może wyczytać to z jego umysłu. Nie skontaktował się z X-Men, bo połowa jego grupy okazała się zdrajcami i nie chciał ryzykować. Gdy prosi, by skupili się na poszukiwaniu dziecka, Xavier odpowiada, że już je znalazł i właśnie są w drodze na wyspę Muir.

 

Marauders wracają do ośrodka na wyspie Muir. Gambit trzyma dziecko i bawi się z nim, opowiadając o tym, jakie nadzieje z nim wiążą. Sinister wychodzi mu na spotkanie, potwierdzając to wszystko, po czym zaprasza Gambita do swojego laboratorium, każąc pozostałym przygotować się na nadejście X-Men. Kiedy znikają za drzwiami, Sinister zmienia się w Mystique, która oświadcza, że pora przejść do następnego etapu planu. Prawdziwy Sinister leży na podłodze i wygląda na martwego.

 

Dust wybiera się z kwiatami na cmentarz przy instytucie, by uczcić pamięć przyjaciół. Nie mając nic innego do roboty, Rockslide i Mercury dołączają do niej. Po drodze narzekają, że nic się nie dzieje, ale natychmiast zmieniają zdanie, gdy na cmentarzu zastają żerującego na wygrzebanych ciałach Predatora X.

 

X-Force lądują na wyspie Muir. Bishop zapewnia, że nie zostali zauważeni, ale sam też nie wykrywa niczyjej obecności. Zaczynają przeszukiwać teren, ale Wolverine stwierdza, że coś tu nie gra, i przypominając pozostałym, że Marauders mają w składzie iluzjonistkę, uderza na oślep pazurami i... trafia Lady Mastermind. Iluzja rozprasza się i odkrywają, że zostali otoczeni przez Marauders.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #27 X-Factor vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.