Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #16

Amazing Spider-Girl #16

Amazing Spider-Girl #16

"Broken Bonds"

Postacie
Zapowiedź

Spider-Girl spotyka nowego bad guya - Deadspota, który nie dość, że jest niewidzialny, to jeszcze potrafi zabijać dotykiem.

Cytat

Rozmowa Hobgoblina i Mindworma na temat dysków Fiska

Hobgoblin: Spider-Girl claimed she destroyed them. She LIED to me!”

Mindworm: “And you’re always so truthful with her!”

Hobgoblin: “I AM! I’ve never denied the fact that I want her dead!”

Streszczenie

Paryż. Amerykański senator wygłasza przemówienie, zapewniając pomoc dla ofiar ataku Dr. Dooma na Chiny, gdy nagle pada z krzykiem na ziemię. Wszyscy podejrzewają atak serca - tymczasem niewidzialna osoba przedziera się przez tłum. Wróciwszy do swojej kwatery, Deathspot gratuluje sobie udanego zabójstwa oraz tego, że udało jej się zdobyć kombinezon zapewniający niewidzialność. Dzięki temu jest jedną z najgroźniejszych zabójczyń na planecie, dosłownie rozchwytywaną przez klientów. Już czeka na nią teczka z następnym zleceniem - tym razem celem jest Spider-Girl

 

Dwa dni później. Spider-Girl siedzi na ozdobnym dachu punktu informacyjnego w najmodniejszej dzielnicy miasta. Od kilku dni przeczesuje ją w poszukiwaniu śladów Daniela Kingsleya. Po chwili zdaje sobie sprawę, że się zasiedziała i oddala na pajęczynie. Wracając do domu, robi krótką listę swoich problemów. Z nich wszystkich najbardziej martwi ją Hobgoblin, ale by go dopaść, musi znaleźć Daniela, a ten chyba zapadł się pod ziemię.

 

Kryjówka Hobgoblina w kanałach. Daniel pyta brata, czy może już wrócić do domu. Ma interesy do prowadzenia, a tu może go świetnie zastąpić Mindworm. Roderick przypomina mu, że nie prowadził interesów od pożaru firmy, a do tego już raz zdradził swojego bliźniaka, więc nie wróci na powierzchnię, póki nie odzyska zaufani Rodericka. A tak się składa, że Hobgoblin nie ufa nikomu. Całej rozmowie przysłuchuje się Mindworm.

 

Następnego dnia gotowa do szkoły May radośnie żartuje sobie z nowej posady mamy. Mary Jane tymczasem daje mężowi kilka pouczeń co do opieki nad dzieckiem, po czym przypomina sobie, że zapomniała kluczy i biegnie po nie na piętro. May wykorzystuje tę okazje, aby pogadać z ojcem i powiedzieć mu o pajęczych mocach, które zaczął niedawno okazywać Ben. Zszokowany Peter upewnia się, że nie powiedziała o tym jeszcze MJ, a po wyjściu kobiet myśli, że za kilka lat również jego synek będzie miał pajęcze sekrety. Tymczasem w drodze do szkoły May rozmawia z matką na temat jej nowej pracy w Midtown High. Nagle odzywa się pajęczy zmysł, ale gdy dziewczyna ostrożnie spogląda za siebie, nic nie dostrzega. Nie mówi o sprawie matce, ale podejrzewa, że to znów ta sama osoba, która śledzi ją od kilku dni.

 

Chesbro ze zdziwieniem przyjmuje wiadomość, że Spider-Girl została celem zabójcy. Black Tarantula stwierdza, że zbyt często mieszała się w jego sprawy i choć zawsze się o nią troszczył, to jako Kingpin też ma swoje obowiązki. Chesbro dostał instrukcje i ma się do nich zastosować.

 

Pan Slattery wprowadza Mary Jane w warunki jej pracy. Na początek będzie musiała przejrzeć akta problemowych uczniów, którym ma pomagać. Co prawda oficjalnie nie pracuje dla szkoły, ale Slattery oczekuje od niej lojalności jak od innych pracowników. MJ obiecuje spisać się jak najlepiej.

 

Brooklyn. Fancy Dan odbiera telefon od osoby, która oferuje mu tajne dane Wilsona Fiska - rzecz jasna za odpowiednią cenę. Gdy rozmowa się kończy, podszywający się pod dziewczynę Dana Mindworm zmusza go, aby powiedział mu o wszystkim, a potem o tym zapomniał.

 

Midtown High. Idąc korytarzem, May ponownie zostaje ostrzeżona przez swój zmysł, a chwile później o mało nie wpada na Gene'a Thompsona. Chłopak przeprasza, że się zagapił i szeptem dodaje, że mu jej brakuje i chciałby, żeby znowu byli razem. Odchodzi, zostawiając May w zdziwieniu.

 

Hobgoblin jest wściekły, że Spider-Girl oszukała go w sprawie dysku Fiska. Każe Mindwormowi dalej zajmować się lokalnymi bossami przestępczymi, a sam kontaktuje się z detektywem Drasco i każe mu za wszelką cenę zdobyć dysk. Policjant stwierdza, że to będzie trudne. Nie mówi Hobgoblinowi, że ma ten dysk od dawna.

 

Zakłopotana May znów zostaje ostrzeżona przez pajęczy zmysł na środku korytarza szkoły, ale ponownie nie dostrzega swojego prześladowcy. Zaraz potem odbiera telefon od Chesbro, który prosi ją o jak najszybsze spotkanie, twierdząc, że poluje na nią płatny zabójca.

 

May udaje się wyrwać ze szkoły dopiero dwie godziny później. Spotyka się w hotelu z zaniepokojonym Chesbro, który przekazuje jej dane o Deathspot. Niestety, jest ona tak dobra, że nie posiadają jej zdjęcia, informacji o imieniu, płci, tego, kto ją zatrudnił czy nawet dowodów, że czyny, o które się ją posądza, naprawdę były jej dziełem. Spider-Girl dziękuje i odchodzi, zastanawiając się, czemu Chesbro jej o tym powiedział. Zaraz po jej zniknięciu w pomieszczeniu pojawia się Deathspot, która podsłuchiwała całą rozmowę i teraz ma zamiar zabić karła. Chespro próbuje od niej wydobyć informację, kto zlecił jej zabicie Spider-Girl, ale gdy ta już ma powiedzieć, sama Spider-Girl wpada przez okno i atakuje ją. Próbuje opleść przeciwniczkę siecią, ta jednak broni się polem siłowym. Chesbro rzuca się na zabójczynię, jednak to samo pole powala go, a ona znika. May sprawdza, czy Chesbro żyje i ze zdziwieniem stwierdza, że ma on niewiarygodnie silny puls. Niewidzialna Deathspot próbuje ja podejść, ale z pomocą pajęczego zmysłu dziewczynie udaje się uniknąć śmierci i ciosem wyrzuca przeciwniczkę z pomieszczenia. Deathspot próbuje uciec do windy, ale odgraża się, że wróci, gdy dowie się o niej więcej. Przerażona May zaczyna myśleć, że to ona może być jej prześladowcą i atakuje ją w windzie, która właśnie rusza. Walka kończy się, gdy przypadkiem docierają na piętro z hotelową salą bankietową, gdzie akurat odbywa się wesele. Deathspot znowu staje się niewidzialna i ucieka, potrącając fotografa. Panna młoda myśli, że Spider-Girl chce zepsuć wesele i każe mężowi ją wyrzucić. Bohaterka gładko unika ataku i ucieka na pajęczynie, na odchodne kneblując wyzywającą ją pannę młodą. Tymczasem Deathspot związuje jedna z pracownic hotelu i - przebrana w jej ubranie - opuszcza go. Poszukiwania zabójczyni zajmują May kilka godzin, ale są równie bezowocne jak próby wyciagnięcia czegoś więcej od Chesbro. May zastanawia się, kto mógł nasłać na nią zabójczynię i czy to ona śledziła ją w szkole. Tymczasem ktoś obserwuje jej dom. Na plecaku ma logo Midtown High.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #16 Amazing Spider-Girl #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.