Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #551

Amazing Spider-Man #551

Amazing Spider-Man #551

"Lo, there shall come a MENACE!"

Postacie
Zapowiedź

Jackpot! Spidey kontra policja! Menace! Nadużywanie wykrzykników w zapowiedziach! Numery 550 i 551 będą pełne triumfów, zakrętów i tragedii, a dodatkowo przeciwko naszemu bohaterowi ma zostać wytoczony proces. Guggenheim ponoć jest byłym prawnikiem, więc nie ma co się temu dziwić.

Cytat

Menace: "I told you what would happen if our paths crossed again!"
Spider-Man: "Yeah, but I didn't tell you what would happen. Whump."
Menace: "What?"
Spider-Man: "I said..." (Spidey uderza przeciwnika) WHUMP

Streszczenie

Spidey zaczyna uciekać, skacząc pomiędzy policjantami, nie omieszkawszy przy okazji oznajmić im, jak daleka od prawdy jest ich dedukcja podpowiadająca im, że stał się mordercą. Problem zaczyna się w momencie, kiedy instynktownie wyskakuje pomiędzy budynki chce wystrzelić sieć. Szybko przypomina sobie, że wyczerpał cały zapas kilka dni wcześniej. Kiedy już ma uderzyć o ziemię, zjawia się Jackpot i chwyta go za rękę. Razem przedostają się na pobliski dach i kierują w stronę teatru Apolla.

 

W teatrze Menace porywa radną. Spidey i Jackpot zjawiają się na czas, ale kiedy dziewczyna wspomina o swojej tajnej tożsamości, zaczynają się sprzeczać i przestępca ucieka. Spider nie może złapać go swoją siecią, ale wpada na inny pomysł. Jako że na miejsce zdążył dotrzeć już pościg w postaci helikoptera policyjnego, Peter wskakuje do kabiny i proponuje, że podda się, jeżeli tylko policjanci pomogą mu uratować radną. Funkcjonariusze naradzają się, a po chwili Pająk zaprasza Jackpot do środka.

 

Dzięki pomocy policjantów docierają do Menace'a. Spidey chce wiedzieć, jakimi motywami kieruje się ich przeciwnik i po raz kolejny udowadnia Jackpot, jak mało wie o tej robocie - dziewczyna uważa, że Menace porwał radną, ponieważ kryminaliści po prostu robią tego typu złe rzeczy. Pająk decyduje się osobiście go o to zapytać i wyskakuje ze śmigłowca w kierunku glidera. Wykorzystując swą zwinność, staje naprzeciw Menace'a i atakuje go, informując jednocześnie radną, że będzie wdzięczny, jeśli ona zapamięta to, co się teraz stanie. Dodaje, żeby się nie bała i po chwili rzuca przerażoną kobietę w kierunku policyjnego śmigłowca. Radna zostaje złapana przez Jackpot i Pająk może kontynuować obijanie przeciwnika.

 

Jackpot odstawia radną na ulicę i odbiega, tłumacząc, że musi pomóc partnerowi. Po chwili odbija się od budynku i zawiesza na szyi Menace'a. Przerażony Spidey krzyczy, ponieważ dla niego taka walka jest jak gra w szachy - miał zaplanowane najbliższe ruchy na kilka ewentualności, które przewidział, ale pojawienie się dodatkowej figury w postaci Jackpot zniszczyło jego wizję. Teraz Jackpot trzyma za szyję spadającego Menace'a, a ten po chwili uderza plecami o chodnik, jęcząc. Rozpędzony glider kieruje się w stronę radnej. Spider-Man krzyczy, ale pojazd wbija się w kobietę, zabijając ją na miejscu. Menace za jej śmierć obwinia swoich przeciwników. Sam nie ma zamiaru odpowiadać na pytania policji i znika w chmurze dymu, zostawiając Spider-Mana z Jackpot. Pocieszania na nic się nie zdają, ponieważ dziewczyna, płacząc, odpycha Pająka na pobliskie auto. W tym samym momencie zjawiają się funkcjonariusze, celując w głowę Spider-Mana. Ten oświadcza, że kiedy mówił o poddaniu się miał skrzyżowane palce [czyli kłamał - Snak3] - i ucieka, wyjaśniając, że ma gdzieś kolejne pogorszenie wizerunku.

 

Budynek D.B. Bennett oświadcza Peterowi, że nie zapłaci dziesięciu tysięcy za zdjęcie Menace'a, ponieważ premia była przewidziana za pierwsze zdjęcie, a poprzedniego dnia kryminalista został sfotografowany wiele razy. Dodaje jednak, że zdjęcie jest doskonałe i jest gotowy zapłacić za nie dwa tysiące. Peter szybko kalkuluje w głowie - dokładnie tyle wyniesie go kupno nowych składników sieci. Zgadza się z uśmiechem na twarzy.

 

Brooklyn. Spider zjawia się przed domem Sary Ehret i puka do okna, informując dziewczynę, że chciał jej wysłać kwiaty, ale nikt nie słyszał o bukiecie dla początkujących bohaterów, którym coś nie wyszło. Jak się okazuje, dziewczyna jest krótko ostrzyżoną szatynką - Pająk zwraca na to uwagę, pytając o perukę. Dziewczyna nie ma pojęcia, o czym mówi bohater i przyjmuje ze zdziwieniem informację o tym, jakoby miała być super-bohaterką. Po chwili jednak przeprasza, oznajmiając, że Spidey powinien trzymać się od tego z daleka i zasuwa zasłony...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #551 Amazing Spider-Man #551

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.