Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #60

Daredevil vol. 2 #60

Daredevil vol. 2 #60

"The King of Hell's Kitchen" - Part 5

Postacie
Cytat

Spider-Man odchodząc: "Well, if you ever need help (and you know I mean this). Call the X-Men! I have a hot wife at home. I so don't need to be here."
Iron Fist: "Does he have a hot wife?"
Luke Cage: "I thought he was gay."
Iron Fist: "So did I."
Luke Cage: "And you wear little yellow booties."
Iron Fist: "They were a present."
Luke Cage: "From a guy."
Iron Fist: "I'm leaving."

Streszczenie

Daredevil ze swoją świtą stoi naprzeciwko bossów Yakuzy. Murdock stawia sprawę jasno, albo się poddadzą, albo za chwilę pożałują, że się w ogóle urodzili. Kilka groźnych spojrzeń i wszyscy już wiedzą, jaką decyzję podjęli mafiozi. Sano oferuje nagrodę temu, kto przyniesie mu rogi Daredevila. Spider-Man, Iron Fist, Luke Cage i Daredevil bez problemu radzą sobie z żołnierzami Yakuzy. Murdock staje do pojedynku z Sano. Mówi, że Hell's Kitchen nie jest do przejęcia i jeśli Orii sprowadza armię na niego, to on wraca ze swoją armią. Przestępca zaczyna uciekać. Murdock poleca Spiderowi zająć się oprychami w środku, a sam rusza za bossem.

Dzięki swoim wyostrzonym zmysłom Matt wie, że Sano ukrywa się za murem. Rzuca swoją pałką tak, że ta rykoszetem trafia w przeciwnika. Oszołomiony Orii upuszcza broń, wykrzykuje, że zabije Daredevila. Ten z ukrycia podpuszcza go, aby zażył MGH, które trzyma w kieszeni. Prowokuje go, gdyż chce pokonać go w pełni jego możliwości, aby nie mógł mówić w więzieniu że przegrał, gdyż walka była nieuczciwa i DD miał przewagę. Sano połyka MGH, a w tym momencie Śmiałek wychodzi z ukrycia i staje do walki. Murdock jest w świetnej formie i unika każdego z ciosów, niektóre blokuje, aż w końcu przechodzi do ofensywy. Gdy Sano przewraca się, Matt każe mu wstać i walczyć do końca. W międzyczasie uświadamia go, że mógł wejść na narkotykowy rynek na pięćdziesiąt różnych sposobów, tak aby nie zwrócić na siebie uwagi. Okazał się jednak na tyle arogancki i zarozumiały, że wybrał "najgłośniejszy" sposób. Na dodatek zmusił Matta do ponownego założenia kostiumu. Dlatego jakikolwiek scenariusz Sano przewidział, nie spodziewał się pewnie, że skończy się to dla niego tak bardzo źle. Devil wykopuje mafioza na zewnątrz, wprost przed stojących tam policjantów. DD łapie oprycha i zmusza go do przedstawienia się i przyznania do zlecenia zabójstwa agenta Drivera, oraz wskazania miejsca, w którym produkuje MGH. Po tych wyznaniach Matt oddaje Sano w ręce policji, przy okazji zamienia kilka zdań ze znajomym policjantem i oznajmia, że powrócił.

Na dachu budynku DD spotyka się ze swoimi kompanami. Wszyscy cieszą się z udanej akcji, chociaż kilkoro oprychów zdążyło uciec. Murdock oświadcza, że wraca do roli Daredevila.

Matt wraca do apartamentu, w którym czeka na niego Milla. Kobieta przedstawia mu teorię odnośnie jego załamania nerwowego, którą przedstawił jej Foggy. Pyta się, czy to prawda, ale Matt sam nie jest pewien. Milla pyta się, czy to dlatego ją poślubił, ale na to pytanie Matt również nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wściekła kobieta ubiera się, krzycząc, że nie tego chciała, po czym wychodzi. Matt zostaje sam w pustym pokoju.

Następnego dnia. Ben Urich spogląda na pierwszą stronę Pulse'a, która obwieszcza wielki powrót człowieka bez strachu.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.