Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #58

Daredevil vol. 2 #58

Daredevil vol. 2 #58

"The King of Hell's Kitchen" - Part 3

Postacie
Cytat

Agent Driver zwracając się do Sano Orii: "He attacked you? One hundred and seven armed members of West Coast yakuza led by Sano Orii of the Philadelphia crime cartel... All carrying sword, and guns.."
Agentka Del Toro: "And bats.."
Agent Driver: "And half of you hopped up on MGH. And he attacked you?"

Streszczenie

Ben dowiaduje się od Milli, że pobrała się z Mattem jakieś cztery miesiące temu, 4 maja. Urich milczy ze zdziwienia. Kobieta wraca do faktu, że jej mąż kazał jej skontaktować się z Urichem w razie, gdyby coś mu się stało. Dziennikarz jest zdziwiony, gdyż nie miał kontaktu z Murdockiem od półtora roku. Milla tłumaczy mu, że Matt celowo przestał utrzymywać kontakt z Benem, gdyż w świetle wszystkich rewelacji na jego temat, nie chciał narażać Bena na niebezpieczeństwo i zmuszać go do ponownego kłamania na temat podwójnej tożsamości Daredevila. Milla rozpacza nad losem męża, nad tym, ile bólu sprawiło mu to miasto. Najpierw stracił wzrok, później ojca. Kobieta bierze rękę Uricha i przykłada ją bardzo blisko do swojej twarzy. Mówi mu, że tak niewidomi dotykają twarzy osób, które kochają, teraz mówi mu, aby wyobraził sobie, jakie to uczucie dotykać twarzy którą kochał, a która została zniszczona przez kule z pistoletu. Po tym, jak Matthew stracił ojca, nie skulił ogona i uciekł, nie zaczął pić z rozpaczy. Postanowił pomóc temu miastu. Nieważne, ile bólu otrzymywał, ciągle kochał to miejsce i chciał mu pomóc. Na dodatek dobiła go śmierć Karen i Elektry, dwóch kobiet, które kochał. Milla zaczyna płakać, taka dawka przemocy i bólu to za wiele jak dla niej. Ben próbuje ją uspokoić. Zapewnia, że Matthew żyje, zna go dostatecznie długo i wie, że nie mógł zginąć. Obiecuje, że zrobi wszystko, żeby go odnaleźć, póki co zabiera Millę gdzieś w bezpieczne miejsce, bo yakuza może czyhać i na nią.

W budynku FBI agent Driver w asyście agentki Del Toro przesłuchuje członka Yakuzy, Sano Orii, lidera, który poprowadził atak na Murdocka. Japończyk odpowiada, że przyjechał do miasta w odwiedziny do znajomych. Driver zauważa, że przebył kawał drogi z Filadelfii, żeby spotkać się ze sporą grupką znajomych. Orii mówi, że wraz z przyjaciółmi wracał z obiadu, kiedy ten gość nagle ich zaatakował. Driver pyta się, czy Matt Murdock ich zaatakował. Sano z uśmiechem na twarzy pyta się, czy to nazwisko tego kolesia? Driver jest podirytowany [patrz cytat numeru - Foxdie], ale Orii obstaje przy swojej wersji i pyta się, czy jest za coś aresztowany? Agent FBI proponuje oskarżenie o planowanie zabójstwa. Sano odgryza się, że z tego co wie, Murdock był pod stałą obserwacją, więc przeglądając nagranie z tamtego zdarzenia zobaczą wyraźnie, że to Murdock zaatakował go pierwszy. Driver rzuca argumentami odnośnie miecza i pozostałego uzbrojenia, które mieli przy sobie "przyjaciele" Orii, na dodatek część z nich była pod wpływem MGH. Sano mówi, że nie ma pojęcia, co to jest, a on miał tylko miecz, który akurat dostał w prezencie. Nie wie nic o pozostałej broni, a co do narkotyku, to nikt z jego przyjaciół, ani on sam, nie był pod jego działaniem. Możliwe, że przyjaciele jego przyjaciół byli, ale on ich nie zna i nie obchodzi go to. Sano jest na tyle bezczelny, iż chce wnieść oskarżenie przeciwko mężczyźnie, który go zaatakował. Wkurzony Driver oznajmia, że zostaje on oskarżony o posiadanie zakazanej broni, ale osobiście chce mu podziękować za argumenty, które skłonią jego szefa do wszczęcia śledztwa przeciwko Yakuzie, która próbuje poszerzyć swoje wpływy na wschodnim wybrzeżu, w Hell's Kitchen. Dodaje, że jeden niewidomy człowiek pokonał ich wszystkich, co zapewne jest uszczerbkiem na honorze jego i jego ojca. Sano milczy. Driver wypowiada jakieś słowo po japońsku, po którym złość maluje się na twarzy mafioza.

Biuro prawnicze Nelson & Murdock. Ben Urich przybył spotkać się z Foggym Nelsonem. Zanim zostaje wpuszczony do pokoju Foggy’ego, przechodzi przez identyfikację za pomocą odcisku palca. Po krótkiej wymianie zdań, Ben przechodzi do konkretów. Chce wiedzieć, gdzie może znaleźć Matta. Foggy mówi, że nie ma pojęcia i zaczyna narzekać na to, jak potoczyły się ostatnie wydarzenia. Murdock zniknął, a cała kancelaria jest na jego głowie. Na dodatek musi żyć w ciągłym strachu przed Yakuzą, która może czyhać na jego życie. W czasie swojego wywodu, Foggy daje Benowi do zrozumienia, aby spojrzał na notatkę znajdującą się na biurku. Jest tam adres, pod jakim Urich znajdzie Matta. Na koniec Foggy dodaje, że całe to szaleństwo zaczęło się od czasu, gdy zginęła Karen.

W nocy Urich trafia do nocnego gabinetu medycznego. Czarnoskóry strażnik przepuszcza go przez wejście. W recepcji stoi pielęgniarka, która mówi, że nie znajdzie tu swojego przyjaciela. Ben próbuje wyjaśnić, kogo konkretnie szuka, gdy rozmowę przerywa telefon w recepcji. Po krótkiej rozmowie, nocna pielęgniarka kieruje Uricha do odpowiedniego pokoju. Po wejściu do środka reporter zastaje Murdocka leżącego w szpitalnym łóżku i podpiętego pod aparaturę medyczną. Matthew wyjaśnia Urichowi, że Night Nurse od lat pomaga ludziom takim jak on, niosącym bezinteresowną pomoc dla mieszkańców. Ben jest zaskoczony, że nigdy wcześniej o niej nie słyszał. Matt opisuje swój stan i to, dlaczego leczy się w tym miejscu, swój dobry humor zrzuca na dużą dawkę środków przeciwbólowych. Pyta się Bena, co z Millą. Ten podkreśla swoje zaskoczenie faktem, że są po ślubie, po czym zadaje Murdockowi ważne pytanie. Czy wszystkie ostatnie wydarzenia, przejęcie roli Kingpina, ślub z Millą i porzucenie roli Daredevila, to wszystko co miało miejsce po śmierci Karen, czy to skutek załamania nerwowego? Matt milczy i zamyka oczy, spod których zaczynają wypływać łzy.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.