Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #7

Order vol. 2 #7

Order vol. 2 #7

"7: Namor - or - The Desperate Hour"

Postacie
Zapowiedź

W wyniku szokującego zakończenia poprzedniego numeru armia USA jest w stanie pogotowia, ludność jest ewakuowana, S.H.I.E.L.D. została zmobilizowana. Oczy całego świata skierowane są na południową Kalifornię, gdzie rozpoczyna się międzynarodowy kryzys. Uratować nas może tylko Henry Hellrung, dowódca The Order. Nieprzyzywczajony do działań na skalę światową, nasz bohater znajduje się w jednym pokoju z osobą, która może sprawić, że świat, który znamy, odejdzie w niepamięć. Życie wszystkich Ziemian zależy od Henry'ego, więc nie dziwcie się, jeżeli facet odczuwa lekką presję na sobie.

Cytat

Namor: "Spread the word, surface-dwellers. The Order saved California."

Streszczenie

Podczas spotkania w cztery oczy Namor stawia Anthemowi warunek: nie odezwie się, jeśli z dyktafonu nie zostaną wyjęte baterie. Henry spełnia to żądanie i Sub-Mariner decyduje się na rozpoczęcie dialogu, który ma zająć czas przed przybyciem przedstawicieli amerykańskiego rządu. Szybko okazuje się, że informacje na temat jego przeszłości, które przekazało Henry'emu S.H.I.E.L.D., są niezgodne ze wspomnieniami samego Namora, a rozmowa nie odbędzie się w przyjacielskim tonie. Lider The Order prosi o opuszczenie ściany wody, która zastygła nad San Francisco, ale Namor nie chce spełnić tego żądania. Tsunami ma być przestrogą dla ludzi i groźbą do zrealizowania, gdyby ponowiły się ataki na podwodny świat.

Tymczasem w San Francisco trwa ewakuacja ludności koordynowana przez The Order. Na miejscu są jedynie Calamity, Veda i Heavy - Anthem negocjuje z Namorem, a z Mullholand, Supernautem i Aralune ciągle nie ma kontaktu. Członkowie zespołu z trudem próbują zapanować nad spanikowanym tłumem, zwłaszcza, że część mieszkańców traktuje zaistniałą sytuację jako okazję do plądrowania sklepów.

Anthem zarzuca Namorowi, że szantażując San Francisco powodzią, potwierdza najgorsze opinie na swój temat. Skoro chce być traktowany jako superbohater, a nie terrorysta, to powinien jak najszybciej opuścić ścianę wody. Namor ujawnia, że jako więzień USA będzie miał większą siłę przebicia i jego głos zostanie usłyszany w większym gronie. Ma dość ukrywania się pod wodą i wmawiania swoim poddanym, że kiedyś nadejdzie dla nich dzień chwały - zwłaszcza, że sam nie wierzy w te zapowiedzi. Henry przyznaje, że ta sprawa przerasta go, ale najważniejsze dla niego jest bezpieczeństwo obywateli Kalifornii i dlatego żąda natychmiastowego usunięcia ściany tsunami. Oznajmia, że jego moce pozwalają mu na stymulowanie ładunków elektrycznych i dzięki temu dyktafon, z którego wyjął baterie, nagrał całą rozmowę. Jeśli Namor nie chce, żeby cały świat, a zwłaszcza jego poddani, usłyszeli gorzkie słowa swego króla na temat ich przyszłości, to musi natychmiast opuścić ścianę otaczającą San Francisco.

Stacje telewizyjne informują, że fala zastygła nad Bay City cofa się. Jednocześnie Namor opuszcza siedzibę The Order pod nadzorem Fantastic Four. Informuje reporterów, że w geście dobrej woli cofnął tsunami i że jest to zasługa Henry'ego Hellrunga.

Anthem jest zaskoczony i zakłopotany słowami Namora, którego przecież oszukał. Hera pociesza go i przypomina najważniejszy fakt: zlikwidował niebezpieczeństwo zagrażające milionom ludzi. Te słowa poprawiają humor Henry'ego, który rusza w stronę San Francisco, wspomóc resztę zespołu w likwidowaniu zniszczeń.

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.