Avalon » Serie komiksowe » Avengers Forever » Avengers Forever #5

Avengers Forever #5

Avengers Forever #5

"Past Imperfect... Future Tense!"

Postacie
Cytat

Marvel Boy: "(...) And it takes a lot to boggle my mind -- since I'm from Uranus!"
Captain Marvel: "You... sure are, kid."

Streszczenie

Na pokładzie sfinksa, unoszącego się poza czasem, Rick Jones obserwuje pozostałych Avengers i wychodzi z siebie, bo sam również chciałby coś zrobić. Stwierdza, że i tak nikt nie zauważyłby, gdyby opuścił stanowisko, bo wszyscy zajęci są swoimi kłopotami.

W przyszłości, Captain America i Giant-Man walczą u boku tamtejszych Avengers z najeźdźcami z Marsa. Stojąc ramię w ramię z Killravenem, Steve pyta, czy konieczne jest zabijanie przeciwników, ten zaś odpowiada, że to usprawiedliwiona zemsta za zgładzenie miliardów ludzi. Obok, Living Lighting, Thundra i Jocasta, pod przewodnictwem Black Panthera rozprawiają się z kolejnymi Marsjanami. Giant-Man zauważa, że Jocasta jest w ciąży, a gdy Crimson Dynamo wyjaśnia, że ojcem jest poległy już Machine Man, nie może powstrzymać zdziwienia i chęci zbadania tego fenomenu. Na to nie ma jednak czasu, bo T'Challa wydaje rozkaz ataku na statek-matkę najeźdźców. Armia rusza do ataku, ale ich cel odrywa się od ziemi i oddala szybko. Black Panther nie rezygnuje jednak i każe przygotować się do pościgu, a gdy Pym pyta, czy nie wystarczy to, że odparli atak odpowiada, że nie może ryzykować ich powrotu. Marsjanie zgładzili prawie całą populację Ziemi - pozostało zaledwie pięćdziesiąt tysięcy ludzi, więc nie mogą odpuścić teraz, bo albo zniszczą najeźdźców, albo sami zostaną zniszczeni.

Patrząc na tę scenę, Rick stwierdza, że nie chciałby takiej przyszłości. Zauważa, że T'Challa zachowuje się jak maniak, a Captain America wydaje się zupełnie przybity całą sytuacją. Żeby choć trochę poprawić sobie humor, postanawia sprawdzić, jak radzą sobie inni.

Janet i Genis właśnie zostali zaskoczeni przez grupę osobników, którzy nazywają siebie Avengers. On pali się do bójki, ale ona przekonuje, że powinni najpierw spróbować porozmawiać. Wyjaśnia, że przybyli z przyszłości i nie mają złych zamiarów, ale 3-D Man nadal uważa, że zamierzają porwać Nixona do Chin. Wasp próbuje mu wytłumaczyć, że chodzi o polityczną wizytę w przyszłości, ale Captain Marvel przerywa jej i oświadczając, że nie ma na to czasu rusza, by zatrzymać Skrulla podszywającego się pod Nixona. Gorilla-Man chwyta go jednak w locie i sprowadza na ziemię, a 3-D Man próbuje złapać Janet, lecz ona wymyka się, zmieniając rozmiar. Human Robot również próbuje ją złapać z zamiarem zabicia, ale Marvel Boy przypomina mu, że zabijanie jest złe. Genis tymczasem uwalnia się z uścisku Gorilla-Mana i rzuca nim w Venus, po czym bez problemu odpiera atak Marvel Boya, wytykając mu przy tym, że nie ma nawet pojęcia, jak potężne są bransolety, których używa [a to są Quantum Bands - Gil]. Po chwili, Gorilla-Man atakuje znowu, ale tym razem Captain Marvel unika jego ciosu, pozwalając mu uderzyć w Marvel Boya. Janet oślepia 3-D Mana, ale zostaje trafiona oddanym na oślep strzałem Marvel Boya, podczas gdy Venus roztacza swój urok nad Genisem i wystawia go na atak Human Robota. Udaje jej się także złapać Wasp i sugeruje, aby powstrzymali swój atak, ale Janet odpowiada, że wcale nie chcieli walczyć i poddaje się telepatycznej sondzie Marvel Boya, by uwiarygodnić swoje słowa. Opowiada mu o wszystkim, a ten ze zdziwieniem stwierdza, że mówi prawdę, najbardziej zaś dziwi go, że Avengers wciąż istnieją w jej czasach. Genis przypomina o problemie ze Skrullem, ale teraz 3-D Man, który sam miał z nimi do czynienia, bez wahania zgadza się pomóc. Gorilla-Man wciąż nie może się nadziwić, że stworzyli coś tak wielkiego jak Avengers, więc Janet z przykrością wyjaśnia mu, że nigdy o nich nie słyszała, a jej Avengers powstali kilka lat później.

Rick również jest zaskoczony tym odkryciem. Znał niektórych z tych bohaterów, ale nigdy nie słyszał, żeby działali razem jako Avengers. Jego rozmyślania przerywa sygnał, który mówi o pojawieniu się czasowej anomalii w pobliżu grupy Hawkeye'a, postanawia więc sprawdzić to.

Clint i jego kompani właśnie odkryli, że ich chronosfera zniknęła, wydaje więc rozkaz przeszukania terenu w poszukiwaniu śladów. Nagle, przed nimi pojawia się Kang, który oświadcza, że to jego sprawka i zostawił im ostrzeżenie. Hawkeye atakuje go, ale okazuje się, że to tylko hologram, który najwyraźniej nie poznaje żadnego z nich, ale nie zamierza pozwolić, by ktokolwiek oprócz niego mieszał w tym czasie i dlatego wysadza wejście do jaskini, by ich przysypać. To jednak na niewiele się zdaje, bo Songbird tworzy taran z solidnego dźwięku i przebija drogę do wyjścia. Wygląda na to, że utknęli w tym czasie, ale Yellowjacket nie widzi w tym problemu i znowu próbuje flirtować z Songbird. Ta odmawia delikatnie, ale ponieważ on nie rozumie aluzji, Clint wtrąca się i mówi, żeby przestał zachowywać się jak Casanova i pogodził się z faktem, że jest Hankiem Pymem. Tamten śmieje się, ze nie ma nic wspólnego z Pymem, ale Hawkeye ostrzega go, żeby nie umarł z szoku, kiedy spojrzy w lustro, a następnie proponuje, żeby wrócili do miasta i spróbowali zrobić coś z Kangiem. W tym momencie zaskakują ich Gunhawks, którzy właśnie przejeżdżali obok, pędząc na wezwanie Two-Gun Kida i usłyszeli, że nieznajomi mają coś wspólnego z Kangiem. Wzięci na cel Yellowjacket i Songbird szykują się do ataku, ale Hawkeye powstrzymuje ich, biorąc na siebie ciężar negocjacji, bo jak twierdzi - wie, jak rozmawiać z kowbojami.

Wieczorem, wszyscy siedzą przy ognisku. Hawkeye wypytuje nowych znajomych, co wiedzą o Kangu, a ci przekazują informacje, które dostali od Two-Gun Kida. Kang pojawił się w Tombstone jakiś czas temu twierdząc, że jest bankierem ze wschodu i ukrywa twarz, ponieważ został oszpecony na wojnie. Zbudował hotel na obrzeżach miasta, a wtedy mieszkańcy zaczęli się zachowywać jak zombie. Clint zgaduje, że to wpływ technologii przyszłości i twierdzi, że trzeba coś z tym zrobić, ale Melissa twierdzi, że ktoś się tym zajmie, a ingerencja może zmienić przyszłość, czyli jej przeszłość. Yellowjacket zauważa, że nie można zmienić własnej przeszłości, a jedynie stworzyć alternatywną rzeczywistość, ale Hawkeye przypomina mu, że Immortus posiada teraz Serce Wieczności i ma całkowitą władzę nad czasem. Kid Cassidy twierdzi, że najlepszym wyjściem jest dywersja i odwrócenie uwagi Kanga, żeby Avengers mogli wykraść swój pojazd. Hawkeye przyznaje, że to świetny pomysł, ale widzi w całym planie jeden problem - jest rok 1873 i Kid Cassidy już nie żyje. Na jego polecenie, Songbird i Yellowjacket obezwładniają pozostałych Gunhawks, a Clint nokautuje swojego rozmówcę. Po chwili, wszyscy zostają uwięzieni w sonicznych obręczach przez Songbird, a Hawkeye wylicza, jakie błędy popełnili w swojej wersji wydarzeń. Ponieważ nie chcą powiedzieć, kim są naprawdę, Melissa zaciska więzy, a wtedy poddają się i ujawniają swoją prawdziwą naturę. Avengers są zaskoczeni widokiem trzech Space Phantomów, bo zawsze byli przekonani, że jest tylko jeden.

Rick również to widzi i od razu domyśla się, o co chodzi. Nawet jeśli Space Phantom jest tylko jeden, ci trzej mogą pochodzić z różnych punktów w czasie, a to znaczy, że pracują dla Immortusa. Teraz jednak jego uwagę przykuwają wydarzenia na drugim ekranie.

Avengers z lat pięćdziesiątych zostają zatrzymani przez dwóch agentów FBI, którzy twierdzą, że znają problem i zajmują się jego rozwiązaniem. Gorilla-Man pyta, co się stało z Jimmym Woo, z którym zawsze się kontaktowali, ale słyszy, że ten jest na urlopie. Agenci przypominają, że FBI zebrała Avengers, aby chronić społeczeństwo przed obcymi i nadnaturalnymi zagrożeniami, dlatego nie mogą pozwolić im publicznie ujawnić, że kosmita podszywa się pod Nixona, bo to wywołałoby panikę i katastrofę społeczną. Obok, Captain Marvel wciąż dochodzi do siebie po starciu z Venus i powoli odzyskuje swoją kosmiczną świadomość. Nagle uderza energią w agentów FBI ujawniając, że to dwa Space Phantomy. Wasp zatrzymuje się ze zdziwienia, ale lokalni Avengers natychmiast rzucają się na nich. Kiedy Genis i Janet postanawiają do nich dołączyć, pojawia się nad nimi projekcja Ricka, który ostrzega, że odczyty anomalii czasowej w ich rejonie wyszły poza skalę, co znaczy, że Immortus szykuje coś dużego.

Nixon-Skrull właśnie kończy swoje przemówienie. Kiedy schodzi z mównicy, jeden z generałów ściska mu dłoń i wtedy nagle wraca do swojej prawdziwej postaci, a przerażony i wściekły tłum rzuca się na niego. Immortus, który udawał generała oświadcza, że plan, by przejąć władzę w Ameryce i zniszczyć jej program kosmiczny zakończyłby się porażką i gwałtownym zbrojeniem Ziemi przeciw inwazji z kosmosu, która z kolei zwróciłaby na nią uwagę potężnych wrogów i doprowadziła do katastrofalnych konsekwencji. Następnie stwierdza, że nie może do tego dopuścić i zamierza zlikwidować tę linię czasową, a na jego rozkaz, Serce Wieczności zaczyna pochłaniać wszystko wokół.

Rick każe Janet i Genisowi jak najszybciej wracać do chronosfery i uciekać z tej linii czasowej. Captain Marvel błyskawicznie przenosi oboje do pojazdu i natychmiast zaczynają przygotowania do skoku, przy okazji zauważając, że to wszystko wyjaśnia, dlaczego nigdy nie słyszeli o Avengers z lat pięćdziesiątych. Biała pustka zbliża się do nich, ale wciąż brakuje im jednej sekundy do skoku. Nagle, Rick traci kontakt.
Uwagi:
* Marvel Boy nie wie, że bransolety, które nosi to Quantum Bands i nie zna ich prawdziwej potęgi.
* 3-D Man walczył ze Skrullami w Marvel Premiere #35-37.
* Gunhawks debiutowali w Gunhawks #1, z wyjątkiem Black Ridera, który pojawił się w All-Western Winners #2. Kid Cassidy zginął w Gunhawks #6.
* Space Phantom pojawił się pierwszy raz w Avengers #2,w Giant-Size Avengers #4 ujawniono, że jest sługą Immortusa. W What If vol. 2 #39 po raz pierwszy zasugerowano, że jest więcej niż jeden Space Phantom.
* Jimmy Woo po raz pierwszy pojawił się w Yellow Claw #1. Niedawno widzieliśmy go w Agents of Atlas.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers Forever #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.