Avalon » Serie komiksowe » Avengers Forever » Avengers Forever #4

Avengers Forever #4

Avengers Forever #4

"Running Out Of Time"

Postacie
Cytat

Libra: "I was trained in the martial arts by the Priests of Pama and I am quite capable of defending myself!"
Hawkeye: "Well, I was trained in combat by the older kids at the St. Ignatius Home For Orphaned Boys in Waverly, Iowa… [uderza go w twarz] …an' buster, they'd eat those priest of yours for breakfast!"

Streszczenie

Sfinks - pierwszy wehikuł czasu Kanga - pędzi przez strumień czasu. Na jego pokładzie, Avengers odkrywają, że Chronopolis przestało istnieć. To znaczy, że Kang dotrzymał swojej obietnicy honorowo, ale także, że teraz Immortus jest potężniejszy niż kiedykolwiek, bo zdobył Serce Wieczności i może kształtować historię według swojej woli. Captain America żałuje żołnierzy Kanga, którzy zginęli, by umożliwić im ucieczkę, a Rick próbuje go pocieszyć, że dzięki temu mogą jeszcze wszystko naprawić. Yellowjacket próbuje flirtować z Songbird, ale ta spławia go natychmiast. Libra mówi, że ich jedyną szansą jest niedopuszczenie do wymazania Ricka z historii, bo od tego zależy równowaga w strumieniu czasu, ale Hawkeye dość ma już słuchania jego filozofii i próbuje siłą wymusić konkretne odpowiedzi. Songbird rozdziela walczących, ale teraz Libra oświadcza, że skoro nie jest tu mile widziany, lepiej będzie, jeśli się oddali. Po tych słowach znika, a Clint dostaje burę od Janet, która zauważa, że utknęli tu i nie wiedzą nawet, jak się zatrzymać. Ku zaskoczeniu wszystkich, Yellowjacket stwierdza jednak, że systemy sfinksa wyglądają na dość proste i może je rozgryźć, jeśli dostanie trochę czasu. Giant-Man natychmiast chwyta jego tok rozumowania i po chwili obaj, zafascynowani pochylają się nad panelem sterowania, a tym, którzy wiedzą, że to ta sama osoba, widok ten wydaje się lekko niepokojący. Po chwili jednak Giant-Man zaczyna dominować, a Yellowjacket wścieka się i odchodzi ostrzegając, by lepiej nie odwracał się do niego plecami. Pym odkrywa, że czujniki sfinksa są zdolne wykryć anomalie czasowe, które tworzy wokół siebie Immortus i śledzić je. Dzięki temu, wiedzą dokładnie, gdzie i kiedy się znajduje i mogą mu przeszkodzić, wykorzystując element zaskoczenia. Hawkeye natychmiast podłapuje pomysł, a Yellowjacket odkrywa, że mają do dyspozycji trzy chronosfery, w których mogą podróżować, ale jest pewien, że Wasp nie pozwoli im się ruszyć. Janet zaskakuje go jednak twierdząc, że powinni coś robić, bo zawsze to lepsze od siedzenia z założonymi rękami. Postanawia podzielić grupę na trzy oddziały: Songbird, Hawkeye i Yellowjacket zajmą się pierwszą anomalią, Giant-Man i Captain America trzecią, a ona i Captain Marvel środkową. Rick protestuje, bo również chce wziąć udział w akcji, ale Janet odpowiada, że będzie bezpieczniej, jeśli zostanie poza strumieniem czasu, a poza tym, ktoś musi obsługiwać sfinksa. Chcąc, nie chcąc, Rick musi się zgodzić i wkrótce zostaje sam, oddając się rozmyślaniom nad swoją nieznaną mocą.

Chronosfera z Kapitanem i Giant-Manem na pokładzie pojawia się w Nowym Jorku w połowie XXI wieku. Od razu zauważają, że trwa tu jakaś wojna, więc Pym proponuje zbadać, co się dzieje, zanim przystąpią do akcji, ale Steve oświadcza, że nie będzie bezczynnie patrzył, jak giną ludzie. Rzuca się sam na grupę kosmicznych najeźdźców, ścigających uciekających ludzi, a Giant-Man podąża za nim i obala olbrzymi trójnóg. Po chwili, przeciwnicy zaczynają się rozbiegać, ale dwaj bohaterowie zauważają, że nie spowodowało tego ich pojawienie się, ale przybycie grupy, która wygląda na tutejszych Avengers. Przewodzący im Black Panther z radością wita Kapitana, ale ten od razu wyjaśnia, że nie jest człowiekiem, którego zna, bo podróżuje w czasie. T'Challa od razu kojarzy to z Destiny War, więc przedstawia przybyszom swoją grupę i wyjaśnia, że walczą z inwazją Marsjan. Killraven chłodno stwierdza jednak, że nie mają czasu na pogaduszki, a Black Panther przyznaje mu rację, bo właśnie szykują się do bitwy, która może być ostatnią nadzieją ludzkości.

Songbird, Hawkeye i Yellowjacket wylądowali w XIX wieku, ukryli swoją chronosferę, a teraz poszukują źródła anomalii czasowej. Docierają do miasteczka Tombstone w Arizonie i dzięki urządzeniu pochodzącemu ze sfinksa, przebierają się w stroje z epoki. Kiedy wchodzą do miasta, Clint cały czas nawija o tym, jak bardzo zawsze chciał trafić na dziki zachód. Jeszcze bardziej podekscytowany jest, kiedy rozpoznaje dwóch rewolwerowców wychodzących z saloonu jako Rawhide Kida i Kid Colta. Po chwili nadjeżdża konno Two-Gun Kid, z daleka krzycząc, że coś dziwnego dzieje się w miasteczku, ale oni zdążyli już to zauważyć i nawet odkryli, kto za tym stoi. Na balkonie nad nimi pojawia się Kang i oświadcza, że poniosą karę za wtrącanie się w jego sprawy, po czym nasyła na nich dinozaura. Hawkeye i Yellowjacket chcą ruszyć na pomoc, ale Songbird powstrzymuje ich mówiąc, że nie mogą ingerować w historię. Rewolwerowcy czym prędzej wskakują na swoje konie i wieją z miasta, a Kang, zadowolony z siebie odsyła gada do właściwego czasu. Songbird postanawia natychmiast zabrać swoich towarzyszy z powrotem do jaskiń, a gdy Hawkeye protestuje, że powinni coś zrobić wyjaśnia, że to już się stało - albo dla niego, dopiero się stanie. Zna te wydarzenia z historii i wie, że Kang próbował przejąć Tombstone w XIX wieku, by zdobyć kontrolę nad XX wiekiem, ale został pokonany przez podróżujących w czasie Thora, Hawkeye'a i Moondragon. Clint musi jej uwierzyć na słowo i wspólnie dochodzą do wniosku, że ta anomalia nie ma nic wspólnego z Imortusem, ale gdy wracają do miejsca ukrycia chronosfery odkrywają, że ta zniknęła.

Janet i Genis pojawiają się w Nowym Jorku w roku 1959. Od razu przebierają się w odpowiednie ubrania i wychodzą w miasto. Captain Marvel mówi, że mógłby przelecieć nad miastem i sprawdzić je, wykorzystując swoją kosmiczną świadomość, ale Wasp woli sprawdzić, co się dzieje w tradycyjny sposób, kupując gazetę. Z niej dowiadują się o uroczystości planowanej z okazji 4. lipca, a sprzedawca dodaje, że podobno gościem ma być Richard Nixon. Genis nie wie, kim jest Nixon, ale Jan mówi tylko, że to możliwy powód anomalii, a dalszych informacji udziela mu w drodze na festyn. Ktoś jednak podsłuchuje ich rozmowę i błędnie interpretuje wspomniane historyczne fakty, dochodząc do wniosku, że dwójka nieznajomych zamierza porwać Nixona do Chin. Kiedy rozpoczyna się festyn i pojawia się Nixon, nagle uruchamia się kosmiczna świadomość Genisa i odkrywa, że wiceprezydent jest tak naprawdę podstawionym Skrullem. Natychmiast chce go zaatakować, ale Wasp nie pozwala mu na to, by nie wzbudzać paniki. Biegną więc za namioty, by się przebrać, a gdy Captain Marvel mówi, że wyczuł coś jeszcze i dlatego chciał działać szybko, mechaniczna ręka rozdziera namiot i wyłaniają się z niego ludzie, którzy przedstawiają się jako Avengers.
Uwagi:
* Historia Killravena i inwazji Marsjan została przedstawiona po raz pierwszy w Amazing Adventures #18-39. Jest luźno oparta na "Wojnie Światów" H.G. Wellesa i doczekała się wielu dalszych interpretacji.
* Bohaterowie dzikiego zachodu debiutowali kolejno w: Kid Colt #1, Rawhide Kid #1 i Two-Gun Kid #60.
* Historię miasteczka Tombstone i próby opanowania XIX wieku przez Kanga przedstawiono oryginalnie w Avengers #142-143.
* Skrull udający Nixona pojawił się w Marvel Premiere #37.
* Avengers z lat '50. pojawili się po raz pierwszy w What If #9, ale poszczególni bohaterowie pojawiali się w regularnych seriach Marvela w prawdziwych latach pięćdziesiątych. Ostatnio mogliśmy zobaczyć ich w serii Agents of Atlas.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers Forever #4 Avengers Forever #4 Avengers Forever #4 Avengers Forever #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.