Avalon » Serie komiksowe » Avengers Forever » Avengers Forever #2

Avengers Forever #2

Avengers Forever #2

"Now Is The Time For All Good Men..."

Postacie
Cytat

Kang: "Only a weak-willed scholar assumes that he is helpless, that he can do nothing! A warrior fights on… A warrior finds a way!"

Streszczenie

Walczący z hordami Immortusa Kang zauważa przybycie Avengers i wzywa ich na pomoc twierdząc, że od tego zależy życie Ricka Jonesa. Supremor potwierdza jego słowa, ale Captain America zwleka z wydaniem rozkazu, wahając się, czy powinien im uwierzyć. Nie czekając na niego, Wasp przejmuje dowodzenie i rozkazuje za wszelką cenę przerwać walkę, zanim ktoś zginie. Hawkeye jest wyraźnie zaskoczony jej postawą, ale rusza za jej przewodem. Obok, Songbird i Captain Marvel ustalają, że musieli trafić do początków Destiny War. Giant-Man rozpoznaje Melissę jako członkinię poszukiwanych Thunderbolts, ale nie poznaje Genisa, tymczasem jednak Janet każe mu się skupić na walce. Hawkeye i Yellowjacket dla odmiany świetnie się bawią i wcale nie przeszkadza im, że nie wiedzą, gdzie są i co się dzieje. Giant-Man dopiero teraz zauważa Yellowjacketa i aż zamiera ze zdziwienia, Wasp natomiast zauważa, że Kapitan sam podnosi cały oddział napastników, więc najwyraźniej jest super-silny. Nagle pojawia się Immortus, który wycofuje swoje oddziały, ale oświadcza, że walka jest bezcelowa, bo nawet z pomocą chronosfery Kanga, wkrótce wszyscy zostaną uwięzieni w strumieniu czasu jak owady w bursztynie. Kang nazywa go głupcem i ogłasza, że nigdy się nie podda. Nagle, między nimi pojawia się Rick, emanujący mocą i stwierdza, że to nie będzie potrzebne, bo jest dość potężny, by powstrzymać wpływ Immortusa. Ten przyznaje mu rację, ale dodaje, że jest już dla niego za późno, a używając mocy, zmusił go do sięgnięcia po bardziej drastyczne środki. Po tych słowach znika, zostawiając ich z ostrzeżeniem, że czas jest po jego stronie. Kang każe Avengers zabrać Jonesa ze strumienia czasu i bronić go za wszelką cenę obiecując, że sam zajmie się Immortusem. Potem również znika.

Avengers mają wreszcie chwilę na uporządkowanie informacji. Giant-Man nie rozumie, dlaczego Kang i Immortus walczą ze sobą, skoro są tą samą osobą, ale okazuje się, że nie wszyscy o tym wiedzieli. Hawkeye dla odmiany zgaduje, że nadal są w imperium Kree, podczas wojny między Kree a Skrullami. Zbierając kawałki układanki do kupy, Rick i Janet dochodzą do wniosku, że wszyscy pochodzą z różnych momentów w czasie. W tej chwili, w drzwiach staje człowiek w kapturze, który potwierdza ich spostrzeżenie. Przedstawia się jako ten, który zaaranżował wszystko wspólnie z Supremorem, ponieważ jest sługą kosmicznej równowagi. Gdy zrzuca kaptur, okazuje się, że to Gustav Brandt, znany również jako Libra, członek grupy Zodiak. Captain America mówi, że słyszał o nim i nie zamierza mu zaufać, zwłaszcza, że współpracuje z Kangiem i Najwyższą Inteligencją. Supremor ostrzega, że za chwilę chronosfera Kanga się rozproszy i otoczą ich agenci S.H.I.E.L.D., więc powinni oddalić się w ślad za Librą. Avengers zgadzają się zaufać mu na razie, a Brandt prowadzi ich w głąb kompleksu. Po pewnym czasie zauważają, że wszystko dookoła zaczyna się zmieniać, więc Libra wyjaśnia, że są teraz w jego przestrzeni pośredniej, gdzie mogą się zatrzymać i wyjaśnić wątpliwości.

Zaczyna od siebie. Wie, że większość z nich zna go jako kryminalistę, ale twierdzi, że tak naprawdę, zawsze interesowała go wyłącznie kosmiczna równowaga i związana z nią filozofia. Dlatego po pierwszej porażce Zodiacu, uciekł z więzienia i oddał się naukom mistycznym i dlatego też po ponownym zebraniu grupy sfingował swoją śmierć. Dementując pogłoskę, jakoby działał przez pewien czas jako Moonraker wyjaśnia, że wrócił do swoich nauk i odkrył istnienie we Wszechświecie obszarów niezbilansowanych, z których jeden okazał się szczególnie niebezpieczny. Chodzi mianowicie o konflikt między Kangiem a Immortusem, którzy są związani przeznaczeniem, ale walczą z nim. Kang nie chce stać się Immortusem, bo uważa go za słabeusza, natomiast Immortus mianował się strażnikiem strumienia czasu i miesza w nim według własnego uznania. Ostatnio pojawiła się natomiast anomalia, która może zagrozić stabilności wszelkiego istnienia, a wiąże się ona ze śmiercią Ricka Jonesa. Nie wiadomo dlaczego, ale Immortus uwziął się na niego, dlatego Libra sprowadził mu obrońców i zamierza zabrać go poza strumień czasu, by chronić przed wpływem Immortusa. Janet pyta, dlaczego wybrał właśnie ich, ale Libra twierdzi, że nie może powiedzieć. Yellowjacket uważa, że to jakieś oszustwo i zamierza go zaatakować, a Brandt gotów jest się bronić, jednak Wasp przerywa im zauważając, że są ważniejsze rzeczy, jak choćby wyjaśnienie, z których momentów w czasie pochodzą. Yellowjacket oświadcza, że powinna dobrze go pamiętać, bo wygląda na nieco starszą, a on pochodzi z czasów, kiedy zamierzali się pobrać. Songbird zgaduje, że pochodzi z przyszłości Janet, a jej Avengers właśnie pokonali Oorta - Żyjącą Kometę. Hawkeye mówi, że właśnie wrócił na ziemię po Kree/Skrull War, a ponieważ nie miał już mocy Goliatha, wstąpił do cyrku razem z Herculesem. Captain Marvel również zgaduje, że pochodzi z przyszłości i dodaje, że niedawno walczył z Eonem, którego Ego przywrócił do życia i nasłał na Ziemię. Rick dopiero teraz rozpoznaje w nim syna Mar-Vella i zaczynają się kłócić, więc Janet przerywa im mówiąc, że ona i Giant-Man są z tego samego momentu w bliskiej przyszłości, bo pamiętają wyprawę na Księżyc, by zbadać Ricka. Zapytany, Captain America niechętnie opowiada o swojej niedawnej walce z Secret Empire. Janet wie, co odkrył i jak to na niego wpłynęło, ale nie chce mu nic mówić, żeby nie wpłynąć na jego linię czasową. Songbird pyta, co powinni teraz zrobić, a Yellowjacket wyrywa się do walki z Immortusem, jednak Libra twierdzi, że to ryzykowne i powinni zostać poza strumieniem czasu. Rick oświadcza jednak, że nie zamierza siedzieć bezczynnie, kiedy złoczyńcy rozgrywają swoje gierki o jego życie i proponuje, by Avengers zbadali całą sprawę, oni zaś przyznają mu rację. Libra wprawdzie nie zgadza się z nimi, ale nie może nic zrobić, by ich powstrzymać, więc proponuje, ze zabierze ich do Chronopolis - siedziby Kanga - skąd będą mogli rozpocząć swoje poszukiwania.

Sekundę później są już na miejscu, ale odkrywają, że coś się wydarzyło, bo Chronopolis wygląda jak po wojnie. Wśród zniszczeń, Libra prowadzi ich do cytadeli Kanga, a gdy docierają tam, zauważają, że oblężona i atakowana ze wszystkich stron. Nad krajobrazem góruje postać Immortusa, który zauważa Avengers i stwierdza, że wyświadczyli mu przysługę, przychodząc do niego na pewną śmierć. Rick dochodzi do wniosku, że to wszystko jego wina.
Uwagi:
* Libra pojawił się wraz z grupą Zodiac w Avengers #72, w Avengers #122 ujawniono, że jest ojcem Mantis, w #125 z własnej woli trafił do więzienia.
* Oryginalny skład Zodiac został zdziesiątkowany w West Coast Avengers #26.
* Moonraker pojawił się w Force Works #16, w #19 twierdził, że jest Librą w nowym ciele.
* Yellowjacket pojawił się w Avengers #59, a w #60 poślubił Wasp.
* Oort the Living Comet została wspomniana wcześniej w West Coast Avengers #61.
* Historię powrotu Hawkeye'a na Ziemię po Kree/Skrull War i jego pobytu w cyrku z Herlculesem przedstawia Avengers #99.
* Genis-Vell pojawił się po raz pierwszy w Silver Surfer Annual #7.
* Captain America był świadkiem samobójstwa przywódcy Secret Empire w Captain America #175, w kolejnym numerze Steve zrezygnował z roli Kapitana.
* Chronopolis pojawiło się po raz pierwszy w Captain America Annual #11.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers Forever #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.