Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #10

Wolverine vol. 2 #10

Postacie
Cytat

Wolverine: "She's dead! Silver Fox is dead!"
Sabretooth: "Happens boy. Specially to Squaws upitty enough to say "no"".

Streszczenie

Teraźniejszość. W jednym z barów w Madripoor ma miejsce bójka. Przy jednym ze stolików siedzi Patch, który niezbyt zainteresowany walką wspomina dawne czasy.

 

Przeszłość. Inny bar. Do lokalu wbiega Logan, niosąc na rękach martwą młodą Indiankę o imieniu Silver Fox. Do zabójstwa przyznaje się obecny w barze Sabretooth. Rozwścieczony Wolverine wyzywa go na pojedynek.

 

Teraźniejszość. Nadal trwa bójka. Walczący wpadają na stolik Patcha. Ten próbuje przerwać walkę, ale skutek jest taki, że dotychczasowi rywale postanawiają połączyć siły przeciw niemu. Ten jednak szybko sobie z nimi radzi i po północy wychodzi z baru. Spacerując powraca do swoich wspomnień.

 

Przeszłość. Wolverine rzuca się na Sabretootha. Mimo kilku mocnych ciosów zadanych przez Wolviego, Szablozębny szybko osiąga przewagę. Logan tłumacząc swoją nie najlepszą postawę twierdzi, że nie miał wtedy jeszcze kości z adamantium ani pazurów (więc prawdopodobnie nie są to do końca prawdziwe wspomnienia – przyp. Seba)

 

Teraźniejszość. Patch przyczajony na dachu nagle słyszy krzyk. To grupka chuliganów napadła na młodą dziewczynę i amerykańskiego marynarza. Patch rusza im na pomoc. Jeden z napastników nagle wyciąga broń i oddaje kilka wystrzałów w kierunku mutanta. Nie robi to jednak większego wrażenia na Patchu, który po krótkiej walce pokonuje bandytów po czym bierze na ręce rannego marynarza. Twierdzi, że zna miejsce gdzie będzie można mu pomóc.

 

Przeszłość. Walka pomiędzy Wolverinem i Sabretoothem przenosi się poza bar. Creed nadal ma sporą przewagę i przygniata Wolviego stertą belek.

 

Teraźniejszość. Patch zabiera rannego marynarza do domu publicznego zwanego „Madame Joy”. Prostytutki natychmiast organizują pomoc. Nagle pojawia się Jessica Drew. Mieszka w pobliżu ze swoją wspólniczką Lindsay i postanawia pokazać Patchowi swoje mieszkanie. Razem wspinają się po ścianie budynku. Na balkonie znowu wracają wspomnienia.

 

Przeszłość . Wolvie wydostał się spod belek i uciekł do lasu, jednak Sabretooth złapał jego trop i rusza jego śladem. Logan dociera do ogromnej skały i postanawia się na nią spiąć widząc jeszcze szanse w walce z Creedem.

 

Teraźniejszość. Lindsay wyrywa Patcha ze wspomnień i wraz z Jessicą pokazują mu mieszkanie rozmawiając jednocześnie o stosunkach panujących w mieście. Następnie Patch wychodzi przez okno.

 

Przeszłość. Logan wspina się na górę. W końcu po wielkim wysiłku udaje mu się dotrzeć na szczyt, lecz ku jego zdziwieniu czeka tam już na niego Sabretooth.

 

Teraźniejszość. Komisariat Policji. Patch uzyskuje od komisarza Taia informacje, że według oficjalnych danych Sabretooth nie żyje, po czym przyjmuje od niego życzenia urodzinowe.

 

Przeszłość. Wolverine i Sabretooth wznawiają swój pojedynek. Ponownie Szablozębny szybko uzyskuje przewagę. Logan po kilku mocnych ciosach traci przytomność.

 

Teraźniejszość. Nabrzeżem spaceruje Jesssica Drew. Nagle zostaje wciągnięta w ciemny zaułek przez Patcha, którego śledziła. Po wyjaśnieniu sobie przyczyn tego śledztwa oboje zostają zaatakowani przez dwóch chuliganów z baru, z którymi Patch miał wcześniej małą sprzeczkę. Atakują oni mutanta wyrzutnikiem granatów. Płonący Patch wpada do zatoki. Za dwójką napastników pojawia się tajemniczy cień.

 

Przeszłość. Ostatkiem sił Wolverine spycha Sabretootha ze skały. Razem spadają w przepaść.

 

Teraźniejszość. Jessica wyciąga rannego Patcha z wody. Oboje zastanawiają się kto załatwił opryszków i co ważniejsze dlaczego.

 

Przeszłość. Creed pierwszy odzyskuje przytomność. Sądząc, że Wolvie nie żyje wyraża żal, że tak to się skończyło.

 

Teraźniejszość. Przed barem „Princess Bar” stoi Cadillac dwójki bandytow, którzy wcześniej zaatakowali Patcha i Drew. Przez okno lokalu do środka wpada Patch z wysuniętymi pazurami. W środku znajduje martwych wlaścicieli pojazdu zawiązanych w kokardy. Przy jednym z nieboszczyków znajduje kartkę z napisem: ”Nikt Cię nie zabije - tylko ja – szczególnie w taki dzień!”. Rozzłoszczony Patch gniecie ją w ręku.

Autor: Seba

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.