Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #14

Daredevil vol. 2 #14

Daredevil vol. 2 #14

"Parts of a Hole - part 5: An Object in Motion"

Postacie
Cytat

Echo: "The best way to find needle in the haystack is to burn the haystack"

Streszczenie

Dzwonek do drzwi budzi Matta. To Maya Lopez. Przyszła, żeby z nim porozmawiać. Razem udają się do parku. Maya wspomina, jak przychodziła tu z ojcem jako dziewczynka. Przechodząc do sedna, Lopez mówi mu, że pojawiły się w jej życiu pewne komplikacje rodzinne, i że zadzwoni do Matta, jak tylko się z nimi upora, gdyż nie chce angażować go w swe prywatne sprawy. Maya odchodzi, a Matt zostaje sam z pustą huśtawką obok.

Wieczorem, kiedy Matt próbuje ćwiczyć waląc w worek treningowy, wszystkie stacje telewizyjne w mieście prześcigają się w sensacyjnych doniesieniach dotyczących tajemniczych okoliczności prawdopodobnej śmierci Wilsona Fiska. Matt przesyła Foggy'emu wszelkie informacje, jakie posiadał, a które dotyczyły przestępczej działalności Kingpina, a ten następnie przesyła je do prokuratury. W oparciu o te dowody Foggy wpada w prawdziwy trans, skazując po kolei wszystkich zamieszanych w nieczyste machinacje Króla Zbrodni. Jeden po drugim wszyscy gangsterzy w mieście odcinają się od faktu współpracy z Kingpinem. Media sugerują, że teraz rozpocznie się walka o schedę po nim i o przywództwo w przestępczym światku. Matt powinien się cieszyć z sukcesów, jakie stały się udziałem Nelsona i jednocześnie jego kancelarii adwokackiej i z faktu pozbycia się Kingpina ze swojego życia raz na zawsze, jednak jego stan daleki jest od euforii.

Wieczorem do stojącego na dachu jednego z budynków Daredevila podchodzi Black Widow. Widziała go w gazetach. DD odpowiada, że to głównie za sprawą Foggy'ego Nelsona, który kontroluje większość przestępczego światka trzymając w garści miejscowych bossów. Natasha stwierdza, że brzmi to jak powód do świętowania. DD jednak niezbyt chętnie podejmuje temat, tłumacząc swoją oziębłość faktem sporego obciążenia, jakie teraz na nim spoczywa. Dziewczyna domyśla się, że jest jakaś inna kobieta. Daredevil nie może zrozumieć, dlaczego tak się na niego uwzięła. Przypuszcza, że to z pewnością sprawka Kingpina, który musiał jakoś nią pokierować w jego stronę. Nagle uszu DD dochodzi dźwięk spuszczanego cyngla. Odpycha szybko Natashę, jednak nie udaje mu się zepchnąć jej z toru lotu pocisku i dziewczyna zostaje trafiona strzałą wypełnioną trucizną. Dziewczyna nie ma dużo czasu i musi jak najszybciej trafić do szpitala, a Daredevil już słyszy, że napastnik porzucił swój pistolet. Postanawia wykorzystać ten fakt. W tym momencie zostaje zaatakowany. Napastnikiem okazuje się Echo. Tym razem kopiuje techniki Bruce’a Lee. Daredevil jednak nie chce wdawać się w kolejną walkę, gdyż zależy mu, by szybko doprowadzić Natashę do szpitala, która właśnie zaczęła odzyskiwać przytomność, a poza tym nie chce skrzywdzić Echo. DD bierze Black Widow na ręce i wskakuje przez oszklony dach do środka budynku. Postanawia wykorzystać panujące tam ciemności, które jemu nie robią różnicy, jednak dla Echo stanowią poważne utrudnienie. W ciemności dziewczyna jest i ślepa i głucha, podczas gdy on widzi ją i słyszy każdy jej ruch. Wykorzystuje to, żeby ją zmylić. Przekręca zamek w drzwiach, a gdy dziewczyna zaczyna strzelać w tym kierunku, wytrąca jej z ręki pistolet. W ciemności Echo nie może kopiować jego ruchów i Daredevil łatwo ją pokonuje. W biegu podnosi Natashę, przebija ścianę i wyskakuje z nią na ulicę.

Później siedząc samotnie w parku na huśtawce Echo zastanawia się nad przyczyną swojej porażki. Dochodzi do wniosku, że jej przeciwnik musi mieć niezwykle wyczulony słuch i to z jego pomocą był w stanie określić jej dokładną pozycję, pomimo zalegających wewnątrz budynku ciemności. Kiedy tak rozmyśla, zaczyna wschodzić słońce. Echo wpada na pomysł, jak pokonać Daredevila. Postanawia go ogłuszyć w ten sam sposób, w jaki osoby widzące są oślepiane, atakując skondensowaną falą dźwięku. Chce dostosować pole walki do przeciwnika.

Wieczorem w mieszkaniu Matta. Pomimo usilnych starań Natasha nie daje się namówić na wizytę w szpitalu. Stwierdza, że wystarczy, jak trochę się prześpi i w końcu dojdzie do siebie. Tymczasem w przerywniku informacyjnym podawana jest niezwykła sytuacja, jaka ma miejsce na placu przy miejscowym przedszkolu. Ktoś wyrysował tam dwie wielkie ogniste litery D. Oglądający to Matt i Natasha wiedzą, kto jest ich autorem.

Tymczasem w kanałach pod miastem jakaś potężna siła miażdży zamieszkujące tam szczury. Po kostki w ściekach, w pokrwawionym garniturze, z rozgniecionymi szczurami w dłoniach stoi Kingpin.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.