Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #9

Ultimate Spider-Man #9

Ultimate Spider-Man #9

'Meet the Enforcers"

Postacie
Streszczenie

Ox, Fancy Dan i Montana Bale wchodzą do budynku. Ich śladem podąża Spider-Man. Gdy ostatni z mężczyzn przekracza próg, Spidey atakuje. Trafia Oxa w głowę kopniakiem, zabiera broń Danowi. Chwilę później jednak Ox wstaje, ani kopniak, ani cios pięścią Pająka nie robią na nim wrażenia. Za to potężny cios czarnoskórego mężczyzny powala Petera na ziemię. Chwilę później lasso Montany owija się wokół jego szyi. Montana myśli, że atak Spidera ma związek z F.B.I., i chce, żeby ten szybko zniknął. Ox jest zdania, że to po prostu łamaga szukająca akcji. Podchodzi do Parkera i podnosi rękę do ciosu. Jednak, zanim ten trafia w cel, Spidey skacze i uwalnia szyję. Ciągnąc za bat, używa Montany jako pocisku i trafia nim w Oxa. Przykleja ich do ściany za pomocą pajęczyny. Chwilę później dołącza do nich Fancy Dan. Gdy mężczyźni są unieruchomieni, Spider-Man mówi po co przybył. Chce, żeby Enforcers zaprowadzili go do Kingpina. Za plecami Petera pojawia się szef grupy, Mr. Big. Pyta się chłopaka, czy to wszystko co od nich chciał - Kingpina. Pyta się także, dlaczego Pająk chce go spotkać. Peter zachowuje to dla siebie. Mr. Big mówi, ze nie jest żadną tajemnicą, że Fisk - Kingpin wydaje charytatywne przyjęcie w piątkowy wieczór. Jest to dla niego ważne, a nic nie boli człowieka bardziej, niż zabranie mu czegoś takiego. Dodaje, odpowiadając na pytanie Parkera, że to, iż dla niego pracuje, nie znaczy, że chce dla niego jak najlepiej. Nagle do budynku wpada dwoje agentów F.B.I. Agentka celuje do Pająka, ale ten ucieka.

Peter przegląda nagłówek w "Daily Bugle" sugerujący, że Spider-Man ma powiązanie z mafią. Nie może uwierzyć, że sprawa tak się potoczyła, że Bugle uważa go za zagrożenie.

Szkoła. Przerwa na lunch. Kong opowiada o Spider-Manie. Liz, nie mogąc o nim słuchać, zaczyna płakać. Do Petera przysiada się M.J. Nazywa Liz królową dramatu. Częstuje Petera napojem i chwilę później zaprasza go do kina. Chłopak z szerokim uśmiechem zgadza się. Przypominając sobie, co mówił Mr. Big, proponuje sobotę jako dzień wyjścia. Mówi, że w piątek pracuje.

Daily Bugle. Peter zagaduje J.J.J. o artykuły o Spider-Manie. Zastanawia się, dlaczego Bugle przedstawia go jako kogoś złego. Jameson tłumaczy, że ludzie chcą to czytać. Nie interesuje ich prawda. Mają się albo cieszyć, albo przestraszyć.

Budynek Fiska. Na gali prowadzący dziękuje Fiskowi za wkład i jego hojne serce. W tym czasie Spider wdrapuje się do jego biura. Zauważa zamocowaną na suficie kamerę. Jego pajęczy zmysł odzywa się. Zza jego pleców, z cienia, wynurza się Kingpin.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.