Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #48

Daredevil vol. 2 #48

Daredevil vol. 2 #48

"Hardcore" - part 3

Postacie
Cytat

Wilson Fisk: "What can I do for you?"
Bullseye: "Business is bad. I need work."

Streszczenie

Matta Murdocka spowijają płomienie, a Typhoid Mary przygląda mu się z uśmiechem. Mężczyzna desperacko próbuje ściągnąć palącą się marynarkę. Jessica Jones wpycha Millę z powrotem do kancelarii, a sama rzuca się na Mary. Gdy dwie kobiety zaciekle walczą, Matt cały czas usiłuje ugasić swoje płonące ubranie. Jessica zdobywa przewagę nad swoją przeciwniczką, lecz ona zaczyna się śmiać. Kurtka Jessicki w tym momencie zaczyna się palić. Kobieta cofa się przerażona i wpada wprost na przednią szybę przejeżdżającej taksówki. Murdockowi udało się wreszcie zagasić płomienie. Zauważa, że zdezorientowana Milla znowu wyszła z kancelarii, a w ich stronę zbliża się Mary. Matt przekazuje Millę pracownikom biura i sam w ostatniej chwili unika kolejnej fali płomieni wypuszczonej przez Mary. Korzystając z okazji, Jessica próbuje zaatakować ją od tyłu. Zostaje jednak raniona mieczem. Mary wznosi miecze do wykańczającego ciosu, a Murdock jest za daleko, by ją powstrzymać. Sytuację ratuje pojawienie się Luke'a Cage'a. Z łatwością rozbraja zabójczynię. Razem z Jessicą pokonują Mary. Luke jednak pozwala Mattowi zakończyć walkę. Pod jego ciosem Mary pada nieprzytomna. Cage stwierdza, że mieli szczęście, że akurat przyszedł zabrać Jessicę na lunch. Z kancelarii wybiega Foggy. Podbiega do Murdocka, który po chwili traci przytomność.

Poparzony Matt siedzi na podłodze swojej sypialni i medytuje. Do pokoju wchodzi agent FBI Driver. Incydent przed kancelarią spowodował, że znowu pod mieszkaniem Murdocka zaroiło się od dziennikarzy. Driver ironicznie stwierdza, że to świetny sposób na utrzymanie w tajemnicy podwójnej tożsamości. Matt pyta, dlaczego to FBI zajmuje się sprawą. Okazuje się, iż powodem tego jest Kingpin. Gdy Driver wczoraj miał okazję z nim się spotkać [Daredevil vol.2 #47 - Don David] zauważył, że Typhoid Mary nie odstępowała go na krok. Czuje się odpowiedzialny, iż to właśnie swoim działaniem zmusił Fiska do wykonania ruchu. Wykorzystanie Mary było mistrzowskim zagraniem. Jest tak kompletnie szalona, że nikt nie połączy jej z Wilsonem. Stanowi doskonałe odwrócenie uwagi, gdy on doprowadza swoje imperium do porządku. Driver wskazuje na śpiącą na łóżku Millę i pyta, kto to jest. Murdock odpowiada, że to przyjaciółka kompletnie nie zamieszana w sprawę. Radzi, by agent zostawił ją w spokoju, jeśli chce z nim w jakikolwiek sposób współpracować. Po namyśle Driver stwierdza, że wystarczą mu zeznania Luke'a i Jessicki. Wychodząc mówi, że przykro mu z powodu nadpalonych włosów Matta. Po jego odejściu Murdock pyta Foggy'ego, który przysłuchiwał się całej rozmowie, czy jego włosy wyglądają aż tak źle. Ten tylko dziwnie się na niego spogląda i zamyka za sobą drzwi. Matt kładzie się na łóżku. Wie, iż Milla tylko udawała, że śpi. Kobieta dziękuje mu, że ochronił ją przed FBI. Pyta, czy bardzo dokuczają mu rany. Mężczyzna odpowiada, że bywało gorzej. Milla dotyka blizn na jego ciele. Matt opowiada historię każdej z nich. Jednak gdy dotyka jednej z blizn, Murdock odruchowo odpycha jej rękę. Ta blizna budzi złe wspomnienia. Jest to ślad po ranie zadanej przez człowieka, który zabił dwie kobiety, które Matt kochał. Milla domyśla się, iż chodzi o Bullseye'a. Pamięta, jak Daredevil walczył z nim kiedyś w telewizji [Daredevil vol.1 #146 - Don David]. Teraz Bullseye jest ciągle na wolności. Całe obecne życie Matta jest wypełnione niebezpieczeństwami. Dzisiejszy dzień był tego doskonałym przykładem. Milla nie zasługuje na to, by wciągał ją w ten bałagan. Nie może znaleźć powodu, dla którego mogłaby chcieć z nim zostać. Kobieta przytula się do niego. Bardzo go lubi i to wystarczy za powód.

Fisk pokazuje swojemu towarzyszowi fiolkę z MGH. Z pogardą opowiada, jak Owl sprzedawał narkotyk wytworzony ze swojego DNA, który dawał moce każdemu, kto go zażył. Owl miał szczęście, że nie wykończył go któryś z jego klientów. FBI aresztując go uratowało mu życie. Wilson przechodzi do rzeczy i pyta, co może zrobić dla swojego towarzysza. Mężczyzna szuka pracy. Nikt już nie zatrudnia wolnych strzelców, zwłaszcza tak drogich jak on. Pozostało mu zabijanie dla zabawy. Fisk stwierdza, że teraz nie jest mu potrzebny ktoś taki. Mężczyzna nie daje za wygraną. Za udział w jego interesach obiecuje załatwić jedną sprawę, która spędza Wilsonowi sen z powiek - zabije Murdocka. Fisk zastanawia się, czy jest on w stanie to dla niego załatwić. Bullseye wygląda na bardzo pewnego siebie.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.