Avalon » Serie komiksowe » Criminal » Criminal #3

Criminal #3

Criminal #3

"Coward" - part 3

Postacie
Cytat

Greta: "You're different than I always thought you are."

Leo: "People usually are."

Greta: "Yeah, but usually it's a disappointment."

Streszczenie

Greta budzi się w łóżku. Próbuje wstać, ale rana wciąż ją boli. Słysząc krzyk, do pokoju wchodzi Leo i mówi jej, żeby nie ruszała się, bo pozrywa szwy. Opowiada, że spała przez cały dzień. Operował ją przyjaciel rodziny, który był lekarzem polowym w Wietnamie i powiedział, że widział o wiele gorsze rany. Przeprasza, że Grecie trzeba było podać środki usypiające, ale nie było innego wyjścia. Kobieta mówi, że musi zadzwonić do matki i upewnić się, że z Angie jest wszystko w porządku, ale Leo stwierdza, że nie może jej na to pozwolić, ponieważ jeszcze nie jest bezpiecznie.

Kryjówka Roy-L-T. Jeden z jego ludzi trzyma Jeffa, a drugi bije jego partnera, Larry’ego. Driscoll krzyczy, żeby przestali, ale wtedy sam otrzymuje cios, a potem, kiedy wciąż protestuje, drugi. Mówi, że może nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale przynajmniej udało się doprowadzić do zwolnienia Delrona. Roy-L-T uważa, że to za mało i nie znosi porażek, po czym zabija Larry’ego. Driscoll krzyczy, że nie musiał tego robić. Gangster zgadza się i dodaje, że nie musi również pozwolić Jeffowi wyjść z budynku żywemu. Ten mówi, że może znaleźć Leo i odzyskać narkotyki. Roy-L-T zgadza się, ale ponieważ jego zaufanie do Driscolla zostało nadwerężone, postanawia, że Delron będzie mu towarzyszyć. Jeff protestuje, ale na nic się to zdaje. Handlarz obiecuje, że jeżeli tym razem Driscoll nawali, to podzieli los swojego partnera.

Greta, mimo próśb Leo, wstaje z łóżka i znajduje go przy kominku. Mówi, że minęły już dwa dni i musi zadzwonić do matki, bo ona mogła widzieć reportaż z napadu i być może portrety pamięciowe zostały opublikowane. Leo odpowiada, że nic takiego się nie stało. Mało szczegółów zostało ujawnionych, a ani on, ani Greta nie zostali wspomniani. Kobieta orientuje się, że to dlatego, że mają walizkę, a Jeff i reszta tego właśnie chcą. Pyta się, gdzie w ogóle są, ale Leo nie chce zdradzać szczegółów, mówi jedynie, że to bezpieczne miejsce. Nie pozwala jej zadzwonić mówiąc, że Angie jest bezpieczna, ponieważ kiedy zabierał ją z tunelu bardzo krwawiła, więc wszyscy myślą, że nie żyje i nie mają powodu, żeby zagrażać jej córce. Patterson mówi, że musi wyjść załatwić swoje sprawy. Greta prosi, aby kupił jej po drodze papierosy.

Po drodze Leo obwinia się, że nie był ostrożny i nie przemyślał wszystkiego tak dokładnie jak zawsze to robi i jak powinien był to zrobić. Powinien był sprawdzić, kto jeszcze ma rozprawę w sądzie tego samego dnia, aby być pewnym, że diamenty są jedynym potencjalnym celem. Okazało się, że chciwość była tylko jedną z motywacji za tym skokiem. W określonym miejscu Leo spotyka się z Gnarlym, który przywiózł Ivana. Pyta się, jak jeszcze może mu pomóc, ale Patterson mówi, że zrobił już za dużo i nie chce go wciągać w swoje problemy. Gnarly’emu to nie przeszkadza, więc Leo prosi go, aby rozpuścił plotkę, że Greta nie przeżyła. Barman zgadza się i mówi, żeby Patterson zadzwonił, jeżeli będzie jeszcze czegoś potrzebował.

Po powrocie do domu, Ivan zauważa Gretę i pyta się, czy to jego nowa opiekunka. Leo zaprzecza i mówi, żeby sobie wybił te rzeczy z głowy. Staruszek zwierza się kobiecie, że Patterson go bije, ale ten odpowiada, żeby przestał opowiadać ludziom takie rzeczy, bo to nie jest śmieszne. Zabiera go do jego pokoju. Greta zauważa zdjęcie wiszące na ścianie. Po powrocie Leo pyta się, czy to są jego rodzice. Ten mówi, że tak, a dom, w którym teraz są, należał do jego dziadka. Zapisany był jego matce i teraz ukrywa się tu, kiedy musi. Greta pyta się, czy dał Ivanowi dawkę. Patterson odpowiada, że tak, ale nie chce tego wyjaśniać. Kobiecie nie o to chodzi: po prostu nie chce mieć narkotyków koło siebie, ani tych Ivana, ani tych w walizce. Prosi Leo, aby je dobrze schował.

Później Greta pyta się, ile towaru w ogóle ukradli. Leo mówi, że 32 kilo. Kobieta stwierdza, że to jest warte prawie milion dolarów, a na ulicy jest jeszcze droższe. Martwi się, że cała sprawa się nie skończy, ale Patterson z uśmiechem odpowiada, że po prostu będą musieli dłużej siedzieć na farmie.

Jeff, czekając na Delrona dzwoni do Seymoura i mówi mu, żeby szukał lepiej, bo mają coraz mniej czasu. Szefowie go naciskają w sprawie śmierci partnerów, a na dodatek Roy-L-T kazał mu jeździć z Delronem, którego uważa za wariata. Każe znaleźć mu jak najszybciej adres, którego potrzebuje, bo inaczej nie dostanie swojej zapłaty.

Na farmie, Greta uczy Leo strzelać. Widziała, jak mu poszło podczas napadu w tunelu i uważa, że potrzebuje treningu. Patterson fatalnie pudłuje, więc kobieta śmieje się, że taki sprawny kieszonkowiec powinien sobie lepiej radzić z bronią. Mówi, że Leo lepiej by się posługiwał strzelbą, a jakąś się na pewno tu znajdzie. Pyta się, czy Ivan może zostać sam w domu. Patterson mówi, że po jego dawce powinien spać przez jakiś czas, więc Greta proponuje, aby wybrali się do miasteczka na kolację.

Później, w niedalekim barze Leo i Greta rozmawiają przy jedzeniu. Kobieta mówi, że mogliby po prostu oddać narkotyki, nie byłoby pewnie problemu, żeby się dowiedzieć, czyje one są. Leo obawia się, że i tak ich by zabito, ponieważ handlarze to nie są ludzie, z którymi łatwo można się dogadać, nie mają żadnych zasad. Poza tym chciałby to załatwić w taki sposób, aby wciąż dostać zapłatę, bo nie lubi pracować za darmo. Greta pyta się ze śmiechem, czy to jedna z jego zasad. Patterson mówi, że nie powinna się z nich śmiać, bo dzięki nim tu w ogóle jest. A to raczej jest prawo Ivana, które mówi, że nie oddaje się darmowych pieniędzy. Mówiąc o Ivanie, Leo opowiada, że wiele mu zawdzięcza, zwłaszcza po aresztowaniu jego ojca. Greta pyta się, czy to wtedy nauczył się kraść, ale Patterson mówi, że to robił już wcześniej z ojcem, od kiedy miał osiem lat. Wtedy dwaj miejscowi przerywają im i proponują Grecie, aby przysiadła się do prawdziwych mężczyzn, na co ona stwierdza, że jeżeli jakichś jej pokażą, to tak zrobi. Ci mają pretensje do Leo, że pozwala swojej kobiecie pyskować, więc ten przeprasza mówiąc, że nie chcą żadnych kłopotów.

Po wyjściu z baru Greta pyta się, czy Leo nie bał się tych dwóch. On mówi, że oczywiście, że nie, ale po prostu boi się innych rzeczy. Zdaje sobie sprawę, że przemoc zwraca na siebie uwagę, a on woli trzymać się w cieniu, nawet jeżeli paru kretynów myśli, że go przestraszyło. Greta mówi, że tak jak większość ludzi, Leo jest inny niż jej się wydawało, ale w przeciwieństwie do większości ludzi, on nie rozczarowuje.

Po powrocie na farmę Leo sprawdza, czy z Ivanem wszystko w porządku, po czym wraca do Grety, ale znajduje ją nagą. Zakłopotany przeprasza, ale ona stwierdza, że właśnie się zastanawiała, czy jej blizna jest zbyt brzydka, żeby pokazać ją Pattersonowi. Ten odpowiada, że blizny na ciele powodują tylko, że jest piękniejsza, on martwi się tylko o te, które ma we wnętrzu. Greta mówi, że Leo jest rzeczywiście inny i zaczyna go całować, a następnie oboje kładą się na łóżko. Później, zanim para zasypia wtulona w siebie, Leo obiecuje Grecie, że znajdzie sposób, aby ich wyciągnąć z problemów.

Rano, Ivan potrzebuje działki i znajduje walizkę ze skradzionym towarem.

W tym samym czasie, Delron i Jeff przychodzą do mieszkania matki Grety. Driscoll pokazuje odznakę, więc kobieta wpuszcza ich do środka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Criminal #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.