Avalon » Serie komiksowe » Criminal » Criminal #2

Criminal #2

Criminal #2

"Coward" - part 2

Postacie
Cytat

Leo: "As a cop, you should know this, but prisons are full of assholes who valued their own lives only slightly more than other people's. And I'm not ending up on death row because some moron listened to too much hip hop growing up."

Streszczenie

Cztery dni po tym, jak Leo zgodził się pracować z Seymourem, obaj siedzą w samochodzie, czekając na furgonetkę przewożącą dowody rzeczowe. Seymour chce iść kupić więcej kawy, ale Patterson każe mu zostać pod groźbą wycofania się ze skoku. Przestępca narzeka, że obserwują transport już czwarty dzień i zawsze to wygląda tak samo. Leo odpowiada, że dzisiaj będzie inaczej. Furgonetka rusza, a dwaj mężczyźni za nią. Z dotychczasowych obserwacji wiedzą, że transport zawsze odbywa się o tej samej porze. Nie była silnie chroniona, ponieważ nikt przecież by nie ryzykował zaatakowania jej, nie wiedząc nawet co jest w środku. Jednak dzięki Jeffowi przestępcy wiedzieli, że za dwa dni będzie ona przewozić pięć milionów w diamentach. Furgonetka jedzie zwykłą trasą, aż napotyka Donniego, który udaje, że naprawia zepsuty samochód. Po krótkiej kłótni z policjantami, jadą oni inną drogą. Leo pokazuje Seymourowi, że policjanci wybierają tunel, który o tej porze z reguły jest zakorkowany. Każe zadzwonić po Driscolla, ponieważ ich plan właśnie się wykrystalizował.

Gang spotyka się później i Jeff nie jest zadowolony, że Leo przyprowadził swojego człowieka, Reda. Ale Patterson wkurzony jest jeszcze bardziej na widok dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeff mówi, że to są jego partnerzy - Larry i Tom, na co Leo odpowiada, że nie są potrzebni i każe mu ich odwołać. Driscoll łapie Pattersona za kurtkę, wściekły, że ten mu rozkazuje na jego własnej robocie. Seymour uspokaja ich, mówiąc, że mogą wziąć dodatkową pomoc. Leo zgadza się, pod warunkiem, że to on ich rozstawi. Jeff mówi, że jedynie chce mieć zaufanych ludzi na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Patterson odpowiada, że nic takiego się nie stanie, jeżeli wszyscy postąpią zgodnie z planem. Driscoll pyta się, dlaczego mają nie zabierać broni. Leo uważa, że jest niepotrzebna. Przecież nie będzie chciał zabijać swoich kolegów po fachu. Jeff rozumie, że Seymour miał rację, kiedy mówił, że Patterson to tchórz. Stawiając sprawę jasno, Leo mówi, że jedyne, co go interesuje, to zdobycie pieniędzy i nie ma zamiaru trafić do więzienia tylko dlatego, że ktoś pochopnie wyciągnął broń i kogoś zabił. Widząc, że decyzja została podjęta, Patterson zaczyna objaśniać pozostałym plan.

Po zakończeniu spotkania, Greta dogania Leo na ulicy. Pyta się go, czy zdaje sobie sprawę, że Driscoll chce ich wykiwać i dlatego sprowadził swoich ludzi. Leo spodziewa się czegoś takiego, ale nie mogą nic innego zrobić, tylko pilnować się. Chyba, że Greta chce się wycofać. Kobieta odpowiada, że nie może, ponieważ jej córka jest chora i potrzebuje pieniędzy. Jej matka pomaga ile się da, ale i tak jest jej ciężko. Chce więc wiedzieć, jaki jest ich plan awaryjny. Leo dziwi się, że Greta traktuje go jako partnera, ale ona dobrze wie, że zgodził się wziąć udział w skoku tylko ze względu na nią. Patterson mówi, żeby po prostu postępowała zgodnie z planem, a on dopilnuje, żeby nic jej się nie stało i dostała swoją część. Ale jeżeli chce mu pomóc, to mogłaby się czegoś dowiedzieć o partnerach Driscolla.

Leo wie jednak, że i tak jest już za późno, żeby coś na to poradzić. Skok odbywa się już następnego dnia. Gdyby wcześniej wiedział, że Seymour i Driscoll będą chcieli wprowadzić swoich ludzi, to rozegrałby to inaczej. Na dodatek musiał się jeszcze znaleźć opiekę dla Ivana na ten czas, ponieważ nie chciał ryzykować, że ktoś wpadnie do jego mieszkania w związku z robotą i znajdzie go tam. Na szczęście z pomocą przyszedł mu Gnarly. Patterson umawia się z nim przez telefon, podczas gdy staruszek kradnie portfel przechodzącej kobiecie. Leo mówi mu, żeby nie robił tego na ulicy i oddaje łup właścicielce. Podczas jazdy pociągiem do Gnarly’ego, aby uspokoić Ivana, zaleca mu wypatrzenie wśród pasażerów najbogatszego z nich. Leo widzi, że Ivan, kiedy ma przebłyski świadomości, wciąż jest w dawnej formie, i mógłby bez problemu obrobić każdego pasażera pociągu. Niestety, choroba szybko daje o sobie znów znać, ponieważ kiedy dojeżdżają do ich stacji, Ivan nie pamięta, gdzie i po co jadą.

Następnego dnia odbywa się skok. Jeżeli nawet najdrobniejsza rzecz pójdzie nie tak, wszystko się zawali, ale Leo zaplanował to tak, żeby to się nie stało. Na początek należy znaleźć zajęcie dla policji. Dlatego Donnie zostawił podejrzanie wyglądającą paczkę w popularnym sklepie. Następnie Seymour powinien wykonać anonimowy telefon donoszący o zamachu w monecie, kiedy transport dowodów rzeczowych wyrusza w drogę. Kiedy dociera do upozorowanej przez Gretę i Reda awarii samochodu i wyrusza w stronę tunelu, większość policjantów powinna zmierzać w kierunku miasta. W tunelu jest korek, który spowodowali partnerzy Driscolla i pusty samochód pozostawiony przez Leo i Donniego, o którym wiedzą, że nie zostanie odholowany szybciej niż w ciągu godziny. Oni dwaj są w innym samochodzie tuż przed furgonetką, a za nią są już Greta i Red. Seymour, który wraz z Driscollem obserwuje poczynania policjantów melduje, że sklep został otoczony kordonem. Leo wysiada z samochodu i zaczyna krzyczeć, że Donnie umiera. Odwraca się do policjantów siedzących w furgonetce i woła ich, żeby udzielili jego przyjacielowi pierwszej pomocy, bo jest przekonany, że się na tym znają. Jeden mówi do drugiego, że i tak utknęli w korku, więc powinien iść pomóc. Kiedy ten nachyla się nad Donniem, Patterson poraża go taserem. Drugi policjant wzywa wsparcie i wyskakuje z furgonetki, ale tam już czeka Red, który załatwia go w taki sam sposób, jak Leo jego partnera. Rzuca Grecie kluczyki, która wchodzi do ładowni i zaczyna szukać diamentów. Po chwili mówi do Leo, że coś jest nie tak z ładunkiem. Wtedy Donnie zwraca uwagę Pattersona na partnerów Jeffa, którzy wyciągnęli broń. Zanim Leo zdąża zareagować, oni zaczynają strzelać. Donnie ginie. Greta i Red wyskakują z furgonetki, ale z tej strony stoi Jeff, który strzela do nich. Red zostaje trafiony w głowę, Greta w brzuch. Tunel zapełnia się radiowozami, więc Leo orientuje się, że Seymour wcale nie zgłosił podłożenia bomby w sklepie. Stwierdza, że nie docenił jego i Driscolla, ponieważ spodziewał się, że będą chcieli wykiwać resztę po skoku, a nie w jego trakcie. Greta podnosi się i zabija Toma. Leo pomaga jej wstać, zabierają walizkę i zaczynają uciekać. Larry staje im na drodze. Patterson strzela do niego, ale nie trafia go, pozwala to jednak im dostać się do samochodu, którzy wcześniej razem z Donniem pozostawili w tunelu. Leo zawsze ma awaryjny plan ucieczki. Celowo wybrał taki model samochodu, ponieważ może on jechać tam, gdzie radiowozy nie dadzą rady. Patterson przejeżdża przez wąskie uliczki, w ten sposób gubiąc pogoń. Greta jęczy z bólu i mówi o swojej córce. Leo ucisza ją, mówiąc, że przeżyje. Kobieta otwiera walizkę i mówi, że nie ma w niej diamentów. Leo zauważa, że jest wypełniona narkotykami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Criminal #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.