Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #37

New Avengers #37

New Avengers #37

"The Trust" part 6

Postacie
Zapowiedź

New Avengers kontra gang Hooda złożony z różnych super-przestępców, krwawych, złych aż do samego szokującego zakończenia. Jednak nadal muszą sobie zadawać pytanie: Komu ufasz?

Cytat

Wizard: "I just want to go."
Ronin: "And I want a pony."
Spider-Man: "You want a pony?"
Ronin: "I would like a pony."

Streszczenie

Hood i jego ludzie przecierają oczy z niedowierzania połączonego z przerażeniem, gdy przed nimi stają najpotężniejsze postacie i grupy Marvela. Zaatakowany jako pierwszy Wrecker, przy próbie odpowiedzi orientuje się, że coś jest nie tak. Cios wymierzony w Reeda Richardsa nie wywołuje u zaatakowanego żadnej reakcji. Ten nawet nie drgnął, czego nie można powiedzieć o stojącym za nim Cage'u, który dosłownie wmontowuje Wreckera w ścianę. O dziwo, żaden z towarzyszy Dirka nie rusza mu z pomocą. Ci przyglądają się walce z góry, rozważając taką możliwość, od czego jednak Hood stara się ich odwieść. Tę ożywioną dyskusję przerywa atak Avengers i wcześniejszy dylemat ulega dezaktualizacji. Część ludzi Robbinsa ucieka. Do tego samego Parker stara się nakłonić także Johna. Reszta natomiast zostaje uwiązana walką z Avengers, gdyż jak się okazało, towarzysząca Mścicielom superbohaterska brać stanowiła jedynie przykład iluzorycznych zdolności Strange'a. Jego działania skupiają się teraz na postaci samego Hooda, a konkretniej demona, z którego mocy Robbins korzysta. Doktor ostrzega Hooda, że taka symbioza nigdy nie kończy się dobrze. Moc demona, którą Parker posiada, niszczy go od środka. Strange badawczo wypytuje, czy przypadkiem demon nie szepcze do niego, czy nie każe mu robić pewnych rzeczy. Hood traktuje go serią niewybrednych epitetów, a po chwili zamienia się w olbrzymiego potwora, który atakuje Strange'a. Ten natomiast ze wszystkich sił stara się odesłać monstrum do właściwego mu wymiaru, co ostatecznie kończy się sukcesem, gdy demon znika, pozostawiając po sobie jaśniejący obłok. Walka z pozostałymi na miejscu przestępcami jest już tylko formalnością i Avengers bez większych trudności rozprawiają się ze złoczyńcami. Już po walce znajdują śmiertelnie wystraszonego Johna Kinga, który w swych dłoniach dzierży torbę pełną zielonych banknotów.

Później budynek zostaje otoczony przez zwarty kordon policji, nie ma już jednak w nim Avengers, gdyż ci zdążyli się odpowiednio wcześniej ewakuować. Dla funkcjonariuszy natomiast zostawili wiadomość, którą przekazuje John King. Ten opuszcza teraz budynek z podniesionymi rękami i kartką na szyi, na której zespół się podpisał. Chcąc, nie chcąc, całą scenę obserwuje zakleszczony przez Cage'a pomiędzy samochodem osobowym, a ciężarówką Wrecker.

Maria Hill przesłuchuje Dirka w siedzibie S.H.I.E.L.D. Pani komandor na jego prośbę o adwokata odpowiada, że za użycie swych mocy i zbrodnie przeciwko ludzkości Wrecker nie ma co na to liczyć. Na pewno jednak sąd nie pozostanie obojętny na fakt podjęcia przez Dirka współpracy z rządową agencją. A pierwszym i w tej chwili najbardziej palącym pytaniem, które nurtuje Marię Hill, jest tożsamość tajemniczej postaci ukrywającej się pod przydomkiem The Hood. Pytanie pozostaje bez odpowiedzi, gdyż Wrecker nie zamierza iść na żaden kompromis. Pani komandor wychodzi i zostawia Dirka samego w celi pilnowanej przez strażników. Ci za chwilę giną od strzałów z pistoletu, a do środka wpada ów tajemniczy człowiek w kapturze, by oswobodzić kompana. Czyni tak zresztą zgodnie z zapowiedzią, którą złożył niedawno wobec zaproszonych przez siebie superzłoczyńców. Dirk bynajmniej nie ma nic przeciwko, jednak Parker szybko studzi jego euforię. Z chwilą, w której Wrecker zacząłby sypać, jego status uległby całkowitej zmianie, a obecna rozmowa miałaby zgoła odmienny przebieg. Obaj wypadają teraz na korytarz, gdzie Hood bez litości ostrzeliwuje znajdujących się tam agentów. Zapowiada też, że nie lepszy los czeka Avengers.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #37 New Avengers #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.