Avalon » Serie komiksowe » House Of M: Avengers » House Of M: Avengers #2

House Of M: Avengers #2

House Of M: Avengers #2

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Odkrywanie historii świata House of M trwa, gdy Avengers Luke'a Cage'a stają do walki ze Smokami Shang-Chi. Oficer Misty Knight infiltruje zespół, żeby ich zamknąć. Do tego Grupa Specjalna FBI Thunderbirda, Brotherhood, rekrutuje nowego ludzkiego członka, byłego marine Franka Castle, zwanego Punisher!

Cytat

John Proudstar: "I understand you’re between jobs at the moment".
Frank Castle: "Yeah. I got no special skills, and people of my… Persuasion …tend to be last hired, first fired".

Streszczenie

Nowy Jork. Misty Knight zdaje relację z infiltracji Avengers. Po dwóch miesiącach starań została zaakceptowana przez Luke’a i włączona do misji bojowej. Trwa właśnie zacięty pojedynek Avengers z organizacją przestępczą Dragons, kierowaną przez Shang-Chi.

Część ludzi Shang-Chi pragnie porozumienia z Avengers i dołączenia do nich. Luke stara się przeciągnąć na swoją stronę również samego Shang-Chi. Jemu Magneto wyrządził ogrom szkód. Zabił jego ojca i zniszczył jego imperium. Jednak ogromna nienawiść i chęć zemsty sprawia, że nie godzi się współpracę z Avengers. Odchodzi więc z częścią swoich podwładnych.

Tymczasem Luke chwali Misty Knight, nie zdając sobie sprawy z jej prawdziwych zamiarów. Misty chce zbliżyć się jeszcze bardziej do Luke’a, bowiem jak dotychczas nie ma mocnych dowodów na jego przestępczą działalność. Zauważa również rodzący się romans pomiędzy nim, a Tigrą. W przyszłości może się to okazać doskonałą bronią przeciw Luke’owi.

W ciemnym zaułku ulic Nowego Jorku przechodzień znajduje Amulets of the Tiger, będące własnością Shang-Chi, które przywódca Dragons stracił w trakcie potyczki z Avengers.

Central Park. Frank Castle wypoczywa z rodziną. Uspokaja on żonę, że nic im nie grozi po tym, jak walczył w wojnie przeciwko mutantom. O wiele gorzej wygląda sprawa pieniędzy, o które coraz trudniej w świecie zdominowanym przez mutantów.

Nagle rodzina Castle staje się świadkiem porachunków światka przestępczego mutantów. Niewiele myśląc, Frank rzuca się na przestępców, eliminując wszystkich po kolei.

Pojmanego Franka przepytuje John Proudstar (a.k.a. Thunderbird), pracujący teraz dla FBI. Nie jest to zwykłe przesłuchanie, bowiem John chce wcielić Franka do specjalnej jednostki walczącej z przestępczością w Sapien Town. Castle jako człowiek ma być tym, któremu ludzie będą w stanie zaufać. Castle (od teraz operujący jako The Punisher) godzi się, ale przestrzega, że nie będzie niczyją marionetką. Zadowolony John przedstawia mu pozostałych członków: Blob, Avalanche, Feral, Boom Boom, Taskmaster. Od teraz nazywają się Brotherhood.

Sapien Town. Misty Knight stara się za wszelką cenę zbliżyć i rozgryźć Cage’a i jego ludzi. Nie jest łatwo, nawet pomimo osobistej rozmowy jej i Luke’a. Pisząc raport, nie ma tak naprawdę żadnych dowodów na kryminalną przeszłość i działalność członków Avengers. Zauważa to przełożony Misty, John Proudstar, zarzucając jej brak efektów w śledztwie. Proudstar czepia się również Misty i jej rasistowskiego podejścia do tego, co robi. Grozi jej, że w każdej chwili może ją pozbawić sprawy oraz mechanicznego ramienia, w które została wyposażona. Misty nie zdawała sobie z tego sprawy. Zupełnie zaskoczona i przyparta do muru, godzi się na współpracę. John przedstawia jej plan, według którego zadaniem Misty będzie skłócenie Dragons i Avengers i doprowadzenie do walki obu grup. To umożliwi wkroczenie siłom porządkowym do akcji i zamknięcie obu ugrupowań. Proudstar daje Misty Knight specjalny pistolet - wyposażony w kule z adamantium - dzięki któremu będzie mogła uśmiercić Luke’a Cage’a.

Sapien Town. Avengers przechwytują ładunek, do którego swoje żądania wysuwają Dragons. Wywiązuje się walka pomiędzy obydwoma zespołami. Cage otwiera drzwi kontenera, po czym zostaje znokautowany. To Brotherhood!

Avengers i Dragons starają się połączyć siły. W międzyczasie Thunderbird rozkazuje Misty Knight zastrzelić Cage’a. Ta jednak odmawia wykonania polecenia. Przewidując to, Thunderbird wydaje identyczne wytyczne Taskmasterowi. Ten bez wahania strzela, jednak kula przeznaczona dla Cage’a trafia w Tigrę, która zasłania go własnym ciałem. Strzał okazuje się śmiertelny.

W całym zamieszaniu, Misty Knight, naciskana przez Thunderbirda, postanawia wystrzelić…

Autor: Janio15

Galeria numeru

House Of M: Avengers #2 House Of M: Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.