Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #48

Cable & Deadpool #48

Cable & Deadpool #48

"Soul Survivors"

Postacie
Zapowiedź

Po śmierci przyjaciela Deadpool rzuca się w wir przygód. Po zleceniu dla Dr. Strange'a znajduję się na bagnach Luizjany. He-Who-Had-Died-Twice juz czeka.

Cytat

T-Ray: "Uhm... What just happened...?"
Namor Deadpool: "You have scattered my inner self - revealed the hero inside me! Imperius Rex!"
Vision Deadpool: "It is a revelatory experience to see a soul's true self manifested."
Black Bolt Deadpool: "..."
Wonder Man Deadpool: "Okay, I totally don't like my Black Bolt Deadpool at all."

Streszczenie

Bagna w Luizjanie. Deadpool i Bob są otoczeni przez grupę zombie. Wilson z radością wyciąga miecz i zaczyna je siekać, ale Bob ma inne zdanie na temat całej sytuacji i zaczyna uciekać. Nagle przed nim pojawia się Brother Voodoo i korzystając ze swoich zdolności, usypia go. Zwracając się w stronę Deadpoola, zastanawia się, dlaczego Doctor Strange wybrał właśnie najemnika do wykonania tego ważnego zadania. Jericho wysyła węże, aby pochwyciły Wade’a i przyciągnęły do niego. Mówi mu, że wie, po co tu przybył, i pokazuje mu ciało T-Raya otoczone aurą, która, jak wyjaśnia, jest jego duszą. Próbuje się ona dostać do ciała, ale w tej chwili Brother Voodoo używa swojej mocy, aby do tego nie dopuścić. Zdaje sobie sprawę, że T-Ray musi powrócić do życia, aby zapobiec zniszczeniu wielu wymiarów, ale chce najpierw wiedzieć, dlaczego Deadpool chce, aby tak się stało. Zadaje mu pytanie, czy chce uratować Ziemię, jeżeli ceną jest przywrócenie jego największego wroga do życia. Deadpool odpowiada, że nie zależy mu na T-Rayu, ale uważa, że wyświadczając przysługę Doctorowi Strange, może sprawić, że ten się potem odwdzięczy i załatwi mu przyjęcie do Avengers. Jericho tłumaczy, że zanim dusza T-Raya wróci do jego ciała i czarownik ożyje, musi zostać dla dobra ludzkości wyedukowany. Wilson mówi, że chętnie to zrobi, jeżeli Brother Voodoo pokaże mu jak. Ten w odpowiedzi usypia go.

 

Deadpool staje przed ogromnych rozmiarów T-Rayem, który bardzo cieszy się z tego spotkania. Chwyta Wade’a, który w odpowiedzi rzuca w przeciwnika mieczem, ale to oczywiście nie robi na wielkoludzie wrażenia. Wilson mówi, że jego zadaniem jest przygotowanie T-Raya do powrotu do życia, ale ten stwierdza, że wcale tego nie chce. Deadpool odpowiada, że nie daje mu wyboru, na co gigant mówi, że może po prostu zabić Wade’a, po czym zgniata go.

 

Wilson wraca do naszego świata i pyta się Jericho, czy umarł. Brother Voodoo odpowiada, że to niemożliwe, ponieważ Deadpool nie ma duszy. Dodatkowo jest zdziwiony reakcją Wade’a na tą wiadomość, ponieważ ten powinien był się spodziewać, że jeden bohaterski akt nie wymaże wszystkich jego złych czynów i nie zapewni mu odkupienia. Mówi, że nie powinien się o to martwić i znów go usypia.

 

Deadpool ponownie staje przed T-Rayem, ale tym razem postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i powiększa się do rozmiarów przeciwnika. Uderzając go, narzeka, że to niesprawiedliwe, że on nie ma duszy, a T-Ray ma swoją. Ten odpowiada, że nieważne co Wilson zrobi, zawsze będzie mordercą i draniem, który ukradł mu tożsamość. Wade oczywiście uważa, że to nieprawda, ale nie ma zamiaru się znów o to kłócić, ponieważ woli zdobyć duszę, na przykład zabierając ją T-Rayowi. Ten w odpowiedzi wyciąga strzelbę i i strzela do niego. Efekt jest taki, że Deadpool rozpada się na mnóstwo małych Deadpooli, z których każdy symbolizuje jakiegoś super-bohatera i nosi jego kostium. Gromada karłów, używając swoich mocy, szybko pokonuje T-Raya. Ten nie wierzy, że może przegrać walkę, która toczy się w jego własnej duszy, ale Deadpool, z powrotem we własnej postaci, stwierdza, że tak się właśnie stało, i przystawia pistolet do głowy przeciwnika. Wade jest przekonany, że jeżeli go zastrzeli, to przejmie jego duszę. T-Ray nakłania go, aby to zrobił – wtedy będzie miał to, czego chciał, a Wilson udowodni, że jest takim człowiekiem, za jakiego go uważa. Deadpool zastanawia się przez dłuższą chwilę, po czym strzela sobie w głowę.

 

Brother Voodoo wyczuwa, że Wilson wykonał zadanie, a dusza T-Raya powróciła do swojego ciała. Zwraca się do Strange’a, mając nadzieję, że dokonał właściwego wyboru. Stephen odpowiada, że właściwie go nie miał – aby uratować świat przed zagrożeniem, musiał przywrócić inne do życia. Teraz T-Ray będzie musiał strzec nietykalności barier oddzielających od siebie wymiary. Jericho pyta się, dlaczego sam nie wykonał tego zadania, lecz wybrał do tej roboty Deadpoola. Strange odpowiada, że Brother Voodoo dotknął duszy Wilsona, więc powinien znać odpowiedź, po czym odlatuje. Jericho mówi Deadpoolowi i T-Rayowi, że mogą już przestać udawać nieprzytomnych. Słyszeli to, co powiedział Strange, więc teraz już wiedzą, że muszą zacząć pokonywać ograniczenia, które sami sobie ustawili, inaczej nigdy nie wybiją się ponad przeciętność. Mówi, że wie, iż to nie jest łatwe, kiedy dzieli się duszę, ale muszą próbować, po czym znika. Deadpool i T-Ray cieszą się, że mogą stać się lepsi, ale wciąż nienawidzą się. Pomimo to uznają, że nie mają się spierać o to, który z nich jest prawdziwym Wadem Wilsonem. T-Ray teleportuje się, a Deadpool dochodzi do wniosku, że tak naprawdę ma duszę, a Brother Voodoo po prostu wystawił go na próbę. Cieszy się, że dokonał właściwego wyboru. Podchodzi do niego Bob i pyta się, co dalej. Wade mówi, że udowodnił, że w głębi duszy jest bohaterem i ma teraz przed sobą wiele możliwości. Ma również zapłatę za wykonaną robotę od Doctora Strange, więc postanawia postawić Bobowi obiad.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.