Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Emperor Vulcan » X-Men: Emperor Vulcan #4

X-Men: Emperor Vulcan #4

Postacie
Zapowiedź

Polaris prowadzi Strajmmers i Straż Imperialną do bitwy. Havok i Vulcan mierzą się z kimś przekraczającym ich połączone zdolności. Marvel Girl kontynuuje zemstę. Czy prastare imperium to wytrzyma?

Cytat

Gladiator uratował Starjammera.
Oracle: "You're welcome, Starjammers."
Nightside: "The Earther mutants should die in fire."
Oracle: "Marvel Girl, Nightside wants me to tell you that The Imperial Guard would hate to see any harm come to you, our valued new allies."

Streszczenie

Flota Scy’ar Tal dolatuje do planety, na której spoczywa Kryształ M’kraan. Najstarszy widzi statki Shi’ar przygotowane do walki i cieszy się na myśl o niej.

 

Pokład statku Ka’arduma. Kanclerz Araki nawołuje do definitywnego wybicia wszystkich Scy’ar Tal, ale Lilandra każe zamilknąć zdrajcy, po czym dodaje, że chce jedynie ochronić kryształ i pokazać przeciwnikom, że źle postępują, a nie zniszczyć całą rasę. Araki uważa, że właśnie jej słabość jest przyczyną utraty korony. Ka’ardum przerywa im i nakazuje pozostałym statkom rozpocząć atak.

 

Na pokładzie statku Najstarszego dociera wiadomość, że składowisko gwiazd zwane Końcem zostało odnalezione i zaatakowane przez Starjammerów.

 

Chmura Ka’leb. Starjammer niesiony i osłaniany przez pole magnetyczne Polaris walczy z przeważającymi siłami wroga. Marvel Girl telepatycznie wyczuwa pozycje nadlatujących statków Scy’ar Tal i powiadamia pozostałych, ale uważa, że sami nie utrzymają się długo. Lorna mówi, że wystarczy, aby dali Havokowi i Vulcanowi wystarczająco dużo czasu.

 

Alex i Gabriel dostają się na pokład stacji kosmicznej stanowiącej centrum dowodzenia Końcem. Havok uważa, że powinni szybko unieszkodliwić broń i wrócić do pozostałych, ale Vulcan zaczyna spalać Scy’ar Tal, chcąc pozostawić po sobie wiadomość. Alex stwierdza, że nie mają czasu na zabawy. Gabriel przyznaje mu rację, ponieważ na to przyjdzie pora, kiedy go zabije. Łapie jednego ze Scy’ar Tal i każe mu opowiedzieć o Końcu. Ten odpowiada, że jego koniec jest blisko, ponieważ Najstarszy właśnie przybywa się z nim rozprawić. Kosmita pojawia się na stacji i mówi braciom, iż to dobrze, że są tu obaj, ponieważ umrą razem, a potem zginą wszyscy Shi’ar.

 

Starjammer. Polaris i Marvel Girl mają coraz większe problemy z przewyższającymi ich liczebnie przeciwnikami. Jeden ze statków prawie niszczy ich okręt, ale w ostatniej chwili Gladiator przebija się przez niego, ratując w ten sposób Starjammerów. Oracle powiadamia Rachel, iż Straż Imperialna ich osłania. Marvel Girl wciąż nie może czytać jej myśli i podejrzewa, że ich tymczasowi sojusznicy coś knują. Nagle wyczuwa, że na stacji pojawił się Najstarszy. Polaris decyduje się zmienić plan i każe Ch’odowi ruszyć na pomoc Alexowi.

 

Havok i Vulcan strzelają wiązkami energii w Najstarszego, ale ten je absorbuje i kieruje w Gabriela. Scy’ar Tal chwyta Alexa, który każe Lornie pozostać z dala od stacji. Następnie prosi Vulcana, aby polecił Straży zniszczyć obiekt. Gabriel oczywiście nie godzi się na poświęcenie siebie i wzywa swoich ludzi na pomoc. Najstarszy rzuca Havokiem w Vulcana. Na stacji pojawiają się Titan, Starbolt, Gladiator, Warstar i Earthquake, którzy atakują przeciwnika, lecz ten odpiera ich ciosy. Havok zauważa, że pozostali Scy’ar Tal nie biorą udziału w walce i zachowują się, jakby ich nawet nie interesowała. Alex wpada na pomysł i każe Vulcanowi i Gladiatorowi strzelać w te same miejsca na ciele Najstarszego i przeładować go.

 

Na planecie z kryształem M’kraan flota Ka’arduma ponosi straty. Generał uważa, że jeżeli nic się nie zmieni, to przegrają tą bitwę.

 

Ostrzeliwany przez Havoka, Gladiatora i Vulcana Najstarszy wreszcie pada i rozpływa się. Gabriel cieszy się ze zwycięstwa, ale Alex pokazuje mu, że to jeszcze nie koniec. Grupa Scy’ar Tal wytwarza nowego Najstarszego, który mówi, że nikomu nie uda się zniszczyć braterskiej więzi rasy M’kraan. Odzyskają oni to, co powinno należeć do nich, a Shi’ar zginą. Najstarszy powala na ziemię Vulcana i Gladiatora, jedynie Havok stawia mu opór. Zwraca uwagę Gabrielowi, że pozostali Scy’ar Tal w jakiś sposób wspierają swojego przywódcę. Vulcan wyczuwa, że Najstarszy pobiera energię od swoich pobratymców, używa więc swoich zdolności i pochłania ją. Kosmita przestaje czuć obecność swoich braci, a oni nie są pewni, czy to on jest Najstarszym. Havok pyta się Marvel Girl, co się dzieje na zewnątrz. Rachel mówi, że we flocie Scy’ar Tal zapanował chaos, jakby ich komunikacja padła. Ka’ardum donosi, że to samo dzieje się u nich. Nagle Marvel Girl traci kontakt Z Havokiem. Ch’od nie może go namierzyć, więc Polaris wnioskuje, że Vulcan wykonuje swój ruch, i każe lecieć po Alexa. Okazuje się jednak, że sami mogą potrzebować pomocy, ponieważ część Straży Imperialnej zmierza w ich kierunku.

 

Na pokładzie stacji Havok mówi pokonanym Scy’ar Tal, że wciąż mogą się porozumieć i otrzymać z powrotem kryształ, jeżeli rzeczywiście należał do nich. Vulcan mówi, że przeglądał zapisy i zwiadowcy Shi’ar zniszczyli jedynie sztuczne księżyce, a Scy’ar Tal sami kiedyś znaleźli kryształ, więc tak naprawdę nie jest ich. Gabriel spala wszystkich kosmitów, po czym trafia Havoka, który wypada poza stację, dostaje się w pole grawitacyjne jednej ze składowanych gwiazd i zaczyna na nią spadać. Vulcan mówi, że nadeszła pora rozprawić się ze Scy’ar Tal i pokazać im prawdziwy „Koniec”.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Emperor Vulcan #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.