Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Die By The Sword » X-Men: Die By The Sword #4

X-Men: Die By The Sword #4

X-Men: Die By The Sword #4

"When is born the nightmare!"

Postacie
Zapowiedź

Captain powrócił. Jednak nie ten, o którym wszyscy pomyśleli. Captain Britan pojwia się w ostatniej chwili by wyprostować pewne rzeczy raz na zawsze. Zapowiada się ciekawe zakończenie.

Cytat

Capitan Britan przed walką z Fury: "I cannot speak for you, but this is a battle I was born to fight and to win!"

Streszczenie

W sali obserwacyjnej Kitty Pryde nadzoruje wszystkie wydarzenia. Widzi walkę Exiles z Jaspersem. Obserwuje walkę lekarzy z Ziemi 2532 o życie Briana Braddocka oraz wyprawę Psylocke, Wisdoma i Sage do Crossmore. Patrzy na starcie Dazzler z Rouge Mort w Cytadeli, kiedy Longshot zabiera stamtąd Romę. Małżeństwo Hudsonów podziwia talent młodej mutantki.

Tymczasem przed Siedzibą Romy sprawy mają się coraz gorzej. Jaspers powoli zdobywa przewagę nad Exiles. Odrzuca od siebie Blink, Creeda i Thunderbirda. Jedynie Morph, zmieniając postać, jeszcze sobie radzi.

W Crossmore do celi Albina wchodzą Wisdom, Betsy i Sage. Więzień pyta się, czy przybyli go zabić. Przyznaje też, że spodziewał się czegoś lepszego od Braddocka. Próbował go co prawda zabić, ale dostrzegł, że tak naprawdę nie są oni wrogami. Są tacy sami, tylko Kapitan wierzy w ludzi, Lionheart nie. Kiedy przybyli składają mu propozycję wyciągnięcia go z więzienia za cenę pomocy w walce o ocalenie Romy i Capitan Corps, nie jest zainteresowany. Dopiero kiedy bohaterowie mówią, że to był pomysł Braddocka, a on sam walczy o życie po zamachu, Albion zgadza się. Daje słowo, że po zakończonej walce wróci do więzienia.

W Cytadeli trwa walka między Alison a Roue i Janissaries. Dazzler najpierw rzuca Mort w jej kompanów, a potem oślepia ich. Powala kilku z nich, ale kiedy walczy z Rouge, reszta Janissaries atakuje ją. W innej części Cytadeli Longshot próbuje znaleźć bezpieczne miejsce dla Romy. Niestety oboje zostają zaatakowani przez inny oddział zabójców. Przybysz ze świata Mojo walczy z nimi ale cały czas myśli o Alison. Przeciwników jest jednak zbyt dużo i jeden z nich rani go mieczem w brzuch. Wtedy do akcji wkracza Sage, która ogłusza zabójcę. Wykorzystuje to Longshot. Podnosi upuszczony miecz i rozbija go na twarzy przeciwnika. Sage martwi się o ranę towarzysza, ale ten bardziej zajęty jest myśleniem o Dazzler niż o sobie. Każe koleżance odszukać Romę, a sam postanawia znaleźć Ali. Kiedy odchodzi, Sage widzi, że Strażniczka Omniversum leży na podłodze. Kiedy podchodzi do niej, okazuje się, że podczas walki została ugodzona sztyletem przez jednego z Janissaries.

Przed Cytadelą Jaspers pokonał Creeda i Thunderbirda. Trzyma teraz za szyję Blink i Morpha. Zmienia Morpha w Fury, ale ten tylko udaje. Kiedy wydaje się, że nic już nie ocali dwójki Exiles, Albion atakuje Jaspersa. Tnie go swoim mieczem, ale przeciwnik leczy swoje rany. Lionheart jest tym zdziwiony i nie widzi lepszej taktyki niż rozpoczęcie modlitwy. Ręce Jaspersa zaczynają przypominać ręce Furii. Łapie on za miecz Albiona i wyrzuca go.

Na balkon Starlight Citadel dociera Longshot. Walka między Dazzler a Rouge wydaje się dobiegać końca. Ali jest lepsza, do Rouge dopada też jej ukochany. Jednak wtedy do akcji postanawia wkroczyć Merlyn. Szybko nokautuje i zabija oboje. Jest zachwycony uczuciem, które ogarnia go po morderstwie. Tworzy i wysyła też duplikat Romy, by odnalazł tą prawdziwą. Nie może się już doczekać zabicia własnej córki i dowiedzenia się, jakie to uczucie.

Trwa walka Albiona z Jaspersem. Exiles przyglądają się jej, gdyż wiedzą, że nie są w stanie pomóc Lionheartowi. Zauważają, że z Jimem dzieje się coś dziwnego. Jego nogi i ręce zaczynają przypominać nogi i ręce Furii. On sam też dostrzega zmianę, czuje, że traci nad sobą kontrolę. Jego ręka zaczyna przypominać działo i nagle zabija wszystkich atakujących go Kapitanów. Nie potrafi już kontrolować tego, co się z nim dzieje. Jest tym przerażony, powoli sam zamienia się w Pierwotną Furię. Kiedy bohaterowie zastanawiają się, co robić, nad nimi pojawia się Brian Braddock. Mówi, że po to został stworzony Korpus Kapitanów, by zwalczać zło i wszelkie formy opresji. Furia chce zniszczyć wszystko i dlatego on nie będzie się zastanawiał, tylko stanie do walki.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Men: Die By The Sword #4 X-Men: Die By The Sword #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.