Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #206

X-Men #206

X-Men #206

"Messiah Complex" Part 9

Postacie
Zapowiedź

Pomimo wielu szokujących odkryć, szanse na powrót Layli Miller i Mardoxa stają się coraz mniejsze. Natomiast pościg za dzieckiem przyjmuje najbardziej nieoczekiwany obrót.

Cytat

strażnik w obozie: "Hold 'im still. I've still got the shakes from that lousy cuban rum Frank was slingin' last night."

Streszczenie

Nowy Jork za osiemdziesiąt lat, obóz przejściowy dla mutantów. Pilnowany przez trzech strażników Madrox zostaje poddany obowiązkowemu strzyżeniu włosów. Podobny zabieg przechodzi i Layla, wcześniej jednak naga w obecności pracownika obozu bierze prysznic. Na każdym kroku towarzyszą jej złośliwe komentarze i gruboskórne uszczypliwości. Prowadzona do celi przez chwilę widzi Jamiego, oboje nie mają jednak sposobności, by zamienić ze sobą choć kilka słów. Madrox zostaje brutalnie posadzony na fotelu w niewielkim pokoju, do którego za chwilę wchodzi mężczyzna nazwany przez strażników Whitmanem. Ów człowiek specjalizuje się w niezwykle oryginalnych i nietypowych tatuażach.

 

Kanada, Alberta, chwila obecna. Blackbird wśród padającego śniegu przemierza przestrzeń, lawirując pomiędzy pokrytymi białym puchem łańcuchami górskimi. Gdy w końcu mutanci docierają do celu swojej podróży, żadne z nich nie kryje przerażenia zastanym widokiem. W śniegu wśród gęstych i wszechobecnych plam krwi spoczywa martwy Caliban. Pierwszy dobiega do niego Warpath, który nie może sobie darować, że przyjaciel zginął, by go ratować. Każdy stara się jakoś pocieszyć Warpatha, z marnym jednak skutkiem. Stojący nieco z boku Cyclops prosi Wolverine'a o naświetlenie mu sytuacji i wtajemniczenie w przebieg niedawnych wydarzeń. Logan nie ma zbyt wiele do opowiedzenia. Spotkali wroga i wywiązała się walka, a Cable wykorzystał okazję i się ewakuował, wykorzystując do tego celu pojazd X-men, i teraz ani Bobby z pokładu Blackbirda, ani Emma telepatycznie nie są w stanie wysondować jego aktualnej lokalizacji. Na szczęście krótkie oględziny miejsca walki pozwalają Loganowi określić przynajmniej kierunek, w jakim Nathan się udał. Scott nakazuje Guido i Warpathowi przenieść ciało Calibana na pokład samolotu. Sam natomiast postanawia zrealizować pewien pomysł, który w założeniu ma pomóc mu odnaleźć syna.

 

Instytut Xaviera. Prodigy otoczony garstką mutantów stara się przywrócić sprawność Cerebrze. Pozornie niewykonalne zadanie w rękach Davida zyskuje realne szanse na końcowy pozytywny efekt.

 

Teksas, droga stanowa I-35 E. Siedząc na jezdni, Nathan karmi trzymaną na kolanach dziewczynkę. Nagle na horyzoncie zauważa tuman pyłu, który powoli, acz systematycznie rośnie. Po chwili wyłania się z niego olbrzymia ciężarówka, której Cable wychodzi na spotkanie. Zaskoczony kierowca hamuje z piskiem opon, po czym wychyla się przez okno kabiny, by obrzucić Summersa stekiem wyzwisk. Ten nic sobie z tego nie robi, podchodzi do kierowcy i wyrzuca go z pojazdu, po czym sam zajmuje miejsce za kierownicą i odjeżdża.

 

Przyszłość. Whitman kontynuuje proces nanoszenia tatuażu na twarz Madroxa, co jak wynika z jego krzyków, jest dosyć bolesnym zabiegiem. W trakcie przeprowadzania tej operacji Whitman tłumaczy swemu pacjentowi, dlaczego nie może go znieczulić. Nerwy muszą być cały czas przytomne, inaczej tatuaż mógłby się nie przyjąć. Farba, którą nakłada na skórę Jamiego, to tak naprawdę wirus, który za pomocą igieł zapisuje się w kodzie DNA tego, kto jest poddawany zabiegowi. Znak ten będzie mu odtąd towarzyszył do końca jego ziemskich dni, dlatego im szybciej się z tym pogodzi, tym lepiej dla Madroxa. Po chwili zabieg jest skończony. James wykorzystuje moment, by zapytać o swoją towarzyszkę. Ta została poddana podobnemu procesowi, jednak z rąk kobiety, gdyż jak twierdzi Whitman, oprawcy dwójki mutantów nie są przecież zwierzętami.

 

Gdzieś nad środkowym zachodem, chwila obecna. Monet daremnie próbuje pocieszyć załamanego Warpatha. Scott tymczasem łączy się z Prodigym, który w dalszym ciągu pracuje nad komputerem. Pozostały jeszcze drobne poprawki, po których David ma się zgłosić do Summersa. Z powrotem na pokładzie Bobby stara się rozgryźć zachowanie Nathana. Nie potrafi zrozumieć, jak ten mógł napuścić sentinele na swoich bądź co bądź przyjaciół. Dla Scotta jest to jednak mało istotny temat. W tej chwili najważniejsze dla niego jest dziecko.

 

Tymczasem w Instystucie Prodigy z niewielką pomocą Noriko przywraca sprawność Cerebrze. Teraz trojaczki mogą bez problemów korzystać z urządzenia. Po chwili za jego pomocą odnajdują cel, który właśnie znajduje się w Teksasie. Emma i Scott odbierają tę informację, po czym ustawiają Blackbirda na nowy kurs. Przerażony Cyclops uświadamia sobie, że jego syn kieruje się ku Eagle Plaza, siedzibie Forge'a. Już wie, czego Nathan tam szuka.

 

Ten w tym czasie osiąga swój cel, wbijając się ciężarówką do środka budynku. Biegnąc po schodach na górę prosi właściciela wieży, by ten nie uruchamiał przeciwko niemu całego arsenału, w jaki ten budynek jest wyposażony. Gdy dociera na piętro zauważa ślady krwi prowadzące do ciała Forge'a. Nathan klęka przy nim i za chwilę sam dostaje kilka wystrzelonych z bliskiej odległości pocisków w plecy.

 

Przyszłość. Strażnicy wyrzucają Madroxa za bramą obozu, informując jednocześnie, że to jest od teraz jego nowy dom. Gdy odchodzą, do Jamiego podchodzi grupka zamieszkujących tu mutantów. Ci pomagają mu wstać. Wszyscy oni mają na twarzy wytatuowaną literę M, identyczną, jaką ma teraz także i Madrox.


Teraźniejszość. Postrzelony Cable leży obok ciała Forge'a. Tuż obok znajduje się dziewczynka, nad którą stoi teraz Bishop z wycelowanym w nią pistoletem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #206 X-Men #206 X-Men #206

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.