Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #45

New X-Men vol. 2 #45

New X-Men vol. 2 #45

"Messiah CompleX" - chapter 8

Postacie
Zapowiedź

Jest kilka możliwości bezpośrednio dotyczących przyszłości zaginionego dziecka. Niektórzy pragną je zgładzić, inni z racji obowiązku pragną stanąć im na drodze. Natomiast Layla Miller i Madrox zdobywają kolejne dowody.

Cytat

Wolverine: "What's your game, Cable? And how many more people are going to have to die before it's over?"

Streszczenie

Kanada, zaśnieżone pustkowie w prowincji Alberta. Cable stoi, kurczowo trzymając zawinięte w koc dziecko z Cooperstown, a z ran zadanych mu pazurami przez Yuriko cieknie obficie krew. Przed nim stoją Reavers i właśnie Lady Deathstrike, a za nim już tylko przepaść. Sytuacja jest bez wyjścia. Yuriko, będąc pewną swojej przewagi, zażądała dziecka, aby mogła własnoręcznie je zabić. Obiecała to niegdyś świętej pamięci Wielebnemu Strykerowi, gdy ten przewidział narodzenie się mutanciego antychrysta, a ona dotrzymuje swoich przyrzeczeń. Wtedy na twarzy Cable'a zamiast trwogi pojawił się uśmiech. Tuż za Reavers, znienacka, pojawili się członkowie dopiero co powołanego, nowego X-Force i bez ceregieli ruszyli do ataku.

 

Przyszłość. Nowy York, południowy Brooklyn, zatoka Sheepshead, obóz relokacyjny dla homo superior, osiemdziesiąt lat od teraz. Layla oraz Madrox są prowadzeni przez żołnierzy ulicami obozu i ze zdziwieniem zauważają, że jeszcze nie widzieli tutaj żadnego mutanta. Jamie ma niepokojące przeczucie jakby byli prowadzeni na śmierć. Wtedy Layla w typowy dla siebie, wszystkowiedzący sposób uspokaja go. Wcale nie są prowadzeni na śmierć. Według niej, najpierw zostaną "przetworzeni", a dopiero potem zginą.

 

Teraźniejszość, Kanada. X-Force, nie przebierając w środkach, walczą z Reaversami, a tymczasem Cable, wykorzystując powstałe zamieszanie, bierze nogi za pas. Tylko Wolfsbane, w przeciwieństwie do reszty swoich towarzyszy, nie dba o to, gdzie ucieka Summers. Rahne jest oburzona świętymi emblematami na strojach Reaverów i to im poświęca całą uwagę, szarpiąc ich wściekle pazurami. Loganowi jako pierwszemu udało się przedrzeć przez masy wrogów i ruszyć w pościg za Summersem, ale na drodze stanęła mu Lady Deathstrike. Na szczęście za chwilę do Wolverine'a dołączyła X-23. Logan zostawił Laurze walkę z Yurko, a sam ruszył w dalszą pogoń za Cablem i dzieckiem.

 

Nowy York. Predator X cały czas czuje obecność swojego priorytetowego celu daleko na północy, ale głód, jaki odczuwa, zmusił go do zawrócenia. Wprawdzie już się żywił, ale z każdym razem, gdy to robi, jego nienasycenie niemiłosiernie wzrasta. Bestia teraz myśli tylko o zaspokojeniu swoich prymitywnych żądzy i kieruje się w stronę najbliższego skupiska mutantów.

 

Instytut Xaviera. Przed zniszczonym budynkiem szkoły leżą wraki Sentineli, a w środku, w ambulatorium, wyczerpani Beast oraz Prodigy właśnie zakończyli wielogodzinne operacje. Mercury, która nie opuszczała ich ani na krok, siedzi zdruzgotana w kącie. Stan Helliona oraz Nightcrawlera jest krytyczny i teraz zostało tylko mieć nadzieję, że Elixir szybko odzyska przytomność i ich uzdrowi. Przez przeszkloną ścianę, z daleka, cały czas obserwowała ich Noriko. Dziewczyna obwinia się za stan Juliana i nie może sobie wybaczyć, że dała się ponieść emocjom i pociągnęła za sobą inne dzieciaki w istną paszczę lwa, jaką okazała się siedziba główna Purifiers. Frost próbuje ją pocieszyć. Na swój zimny, wyrachowany sposób, ale jednak. Poczym Emma szybko udaje się do hangaru. Tam przy Blackbirdzie czekają już na nią wszyscy zdatni do walki członkowie X-Men oraz X-Factor, na czele z Cyclopsem. Mają zamiar lecieć, aby wspomóc drużynę Wolverine'a i złapać Cable'a, nim zrobią to Marauders, Purifiers lub Reavers.

 

W tym samym czasie, w Kanadzie. Laura oraz Lady Deathstrike potwornie szarpią się pazurami, rozrywając coraz bardziej swoje stroje. Rany cięte nie robią takiego wrażenia na ich ciałach jak na ubraniu, ponieważ obie mają bardzo szybki czynnik samogojący. Szala zwycięstwa przechyla się raz w jedną, raz w druga stronę. W końcu X-23 stwierdza, że udało się jej znaleźć sposób na swoją przeciwniczkę. Wbiła swoje szpony w cybernetyczne ramię Yuriko, unieruchamiając je na chwilę. Nieco dalej Wolfsbane z fanatyzmem religijnym na ustach rozszarpuje ciała kolejnych Reaverów. Jeden z nich wspomniał coś, ku jej zaskoczeniu, o wielebnym Craigu, ale nim zdołał powiedzieć coś więcej, Rahne wrzuciła go do przepaści. Tymczasem do pościgu Wolverine'a za Cablem dołączyli Caliban oraz Warpath. Jeden z Reaverów, pozostawiony w tyle samemu sobie złapał za broń i wycelował w plecy Proudstara. Widząc to, Caliban wskoczył na linię strzału i przyjął ma klatkę śmiertelną serie pocisków. Warpath, odwróciwszy się, aby zobaczyć co się stało, ryknął tylko z żalu i rzucił swym nożem w napastnika. Reaver padł na ziemię z nożem w czaszce, a Proudstar podbiegł do Calibana i przyklęknął nad jego martwym ciałem. Nie zważając na nic, Laura oraz Yuriko wciąż bezlitośnie haratały się pazurami. Ale przewaga, jaką uzyskała X-23, unieruchamiając na chwilę ramię swojej przeciwniczki, okazała się decydująca. Teraz Laura zadawała rany szybciej niż Lady Deathstrike zdołała jej leczyć. W końcu X-23 przebiła ją pazurami na wylot i z satysfakcją stwierdziła, że ta nigdy nie powinna podnosić ręki na Juliana Kellera. Yuriko padła martwa na śnieg. Tymczasem Wolverine wciąż goniący za Cablem nagle zauważył, że biegnie on w stronę, gdzie X-Force pozostawili swojego Blackbirda i zrozumiał co się święci. Ale było już za późno. Lewe oko Summersa rozbłysło telekinetycznym blaskiem i maszyna sama poderwała się w powietrze. Logan nie dał rady dopaść do samolotu i padł twarzą w śnieg, a Cable wraz dzieckiem z Cooperstown w spokoju odleciał.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #45 New X-Men vol. 2 #45 New X-Men vol. 2 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.