Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #22

Ms. Marvel vol. 2 #22

Ms. Marvel vol. 2 #22

"Monster And Marvel" - part 2

Postacie
Zapowiedź

The Brood powracają! Akurat, gdy Ms. Marvel, pozbawiona swoich mocy, znajduje się na Wyspie Potworów, otoczona przez krwiożercze istoty. Oto i historia o potworach i wielu obliczach Ms. Marvel.

Cytat

Carol: "Okay, I'm not getting out of this crap anytime soon. So, I can stand here and watch the Sigmund Freud show or I can see what Cru's memories really have to show me."

Streszczenie

Carol próbuje ogarnąć dziwne uczucie, jakie towarzyszy zespoleniu z Cru na płaszczyźnie fizycznej i umysłowej. Jest tak zafascynowana procesem, że próbuje zgłębić jego najmniejsze szczegóły, ale Cru twierdzi, że nie mają na to czasu i powinna się skupić na efekcie. Nagle, jakby z innego świata, dochodzi ich jakiś odgłos, który budzi podejrzenia, że nie są już same w dżungli.

Gdy się budzi, odkrywa, że w rzeczywistości zostały otoczone przez stado Brood. Robale są wyraźnie bardziej zainteresowane Cru, więc Carol próbuje wykorzystać moment ich nieuwagi, by przerwać fizyczne połączenie z kosmitką. Udaje się, choć nie obywa się bez uszkodzeń ciała, ale ponieważ Cru pozostaje nieprzytomna, Carol postanawia zwrócić na siebie uwagę insektów. Brood jednak nie uważają jej za zagrożenie i zamierzają zabrać Cru do swojej królowej. Pozbawiona mocy, Carol jest zmuszona wywalczyć sobie ich zainteresowanie, więc chwyta kawałek gałęzi i atakuje najbliższego robala. Sztuczka udaje się, a jeden z przeciwników sięga nawet po miotacz, by ją ustrzelić. Nie trafia jednak, a Carol atakuje go i rozbraja, po czym zaczyna ostrzeliwać rój na oślep, zmuszając ich do odwrotu. Okazuje się jednak, że ciało Cru zniknęło. Kiedy Carol próbuje ją nawoływać, głos Cru odzywa się w jej myślach mówiąc, że wciąż są połączone, a ich ciała przenikają się, jednak muszą odnaleźć jej prawdziwe ciało, by móc dokończyć proces.

Tymczasem, na pokładzie Minicarriera Rick Sheridan rozmawia z lekarzem o możliwości natychmiastowego przywoływania Sleepwalkera. Waha się przed używaniem elektromagnetycznego usypiacza, ale kiedy słyszy, że gwarantuje on trzy godziny snu, postanawia spróbować. Gdy tylko przykłada do skroni metalowy dysk, osuwa się na łóżko, a Sleepwalker uwalnia się z jego umysłu, wyraźnie zadowolony z efektu. Doktor Farrel ostrzega go, że ma tylko trzy godziny i dodaje, że nie można używać usypiacza częściej niż raz dziennie, bo może spowodować uszkodzenie mózgu. Sleepwalker pyta, dlaczego nie powiedział o tym Rickowi, ale właściwie nie potrzebuje odpowiedzi, bo obaj wiedzą, że chłopak trochę za bardzo się wszystkim przejmuje.

W innej kajucie, Anya kłóci się z agentem Sumem, ponieważ chce pomóc w poszukiwaniach Carol i nie zamierza wracać do domu, niezależnie od tego, czego życzy sobie jej ojciec. Sum przypomina, że od kilku dni nie pojawiała się w szkole, ale ona odpowiada, że przecież porwał ją Puppet Master [numery #18-20 - Gil], a ponieważ Miss Marvel ją uratowała, jest jej coś winna. A na wypadek, gdyby ojciec się czepiał, wymyśla bajeczkę, że obcy z kosmosu mógł przywlec nieznane zarazki i musiała przejść kwarantannę. Sum nagle zauważa, że ma rację, a gdy już uspokoi ją, że nie w sprawie zarazków, wyjaśnia, że Cru lecąc, pozostawia za sobą obcy ślad energetyczny, który mogą łatwo prześledzić.

Jakiś czas później, podczas zebrania na mostku, Sum prezentuje mapę z naniesioną trajektorią lotu Cru, która prowadzi wprost na wyspę w Trójkącie Bermudzkim, zakładając, że Carol również tam jest. Machine Manwoman natychmiast protestuje, że nie ma mowy o wyprawie do Trójkąta, a Sleepwalker jest skłonny się zgodzić, lecz obaj zmieniają zdanie, gdy stwierdzają, że nazwa Monster Island brzmi obiecująco. Zapytany o stan Minicarriera, Wonder Man stwierdza, że doleci na miejsce, ale nie wcześniej niż następnego ranka i wyraża nadzieję, że nie będzie to za późno.

Skradając się przez dżunglę, Carol odkrywa w końcu gniazdo Brood, a wśród klatek z Moloidami, których używają do rozrodu widzi, jak wnoszą do środka ciało Cru. Cząstka Cru w jej ciele wyrywa się do zniszczenia obcych, ale Carol protestuje. Wewnętrzny głos mówi jednak, że ukradła coś, co nie należało do niej, więc teraz pora wyrównać rachunki. Po tych słowach, Cru próbuje przejąć kontrolę nad jej ciałem, zmieniając je przy tym nieco, ale Carol walczy, próbując przekonać ją, że chętnie pomoże dobrowolnie, jeśli odzyska swoje moce. Cru odpowiada, że wcale ich nie potrzebuje, bo jest urodzoną wojowniczką, a jej DNA zostało zmienione przez Kree. Twierdzi, że gdyby chciała, mogłaby sama podbić planetę, a tymczasem marnuje swoje talenty, zaprzątając sobie głowę tym, czy ludzie ją lubią i próbując zasłużyć sobie na szacunek podrzędnego gatunku. Carol nie zaprzecza, a jedynie twierdzi, że to nie daje Cru prawa przejmować jej ciała. Słyszy jednak, że czas negocjacji minął i...

...znowu znajduje się w świecie umysłu, który imituje planetę Cru. Wszystko dookoła jest niszczone przez Brood, ale największym szokiem jest fakt, że gdy się odwraca, staje przed Miss Marvel. Carol próbuje zwrócić uwagę Cru krzykiem, ale Ms. Marvel twierdzi, że to nic nie da i zabiera się do zabijania robali. Teraz dla odmiany Carol twierdzi, że to nie ma sensu, bo nic tutaj nie jest rzeczywiste. Obok zauważa jednak Cru, rozmawiającą z mężczyzną swojej rasy i dochodzi do wniosku, że część wydarzeń to prawdziwe wspomnienia, z których może się czegoś dowiedzieć. Postanawia więc podążyć za nimi, ale gdy tylko rusza, wszystko wokół zmienia się, a okolica staje się jedną wielką ruiną. Ktoś wciąga ją na schody prowadzące pod ziemię, a gdy Carol odwraca się, odkrywa, że tą osobą jest Warbird - jej kolejne wcielenie. Stwierdza, że tego już za wiele, ale w tej chwili trafia do podziemnej sali, gdzie widzi Cru, poddawaną jakiemuś zabiegowi, który sprawia jej ogromy ból. Zza pleców Carol wyłania się Binary, która stwierdza, że to wszystko wygląda znajomo. W przeciwieństwie do niej, Cru zgłosiła się jednak na ochotnika, mając nadzieję, że będzie mogła pomścić śmierć rodziny. Tak czy inaczej, efekt jest ten sam - piękna kobieta została zmieniona w maszynę do zabijania. Carol twierdzi, że nie jest niczym takim, ale Binary odpowiada, że myli się straszliwie.

W rzeczywistym świecie, Cru kontrolująca ciało Carol zakrada się do gniazda Brood, gdy nagle zostaje zaskoczona przez jednego z robali, który zaczaił się na drzewie. Udaje jej się go ustrzelić, ale zaraz zjawiają się następne, zamierzając zabrać ją do swojej królowej. Podejmuje walkę, ale wkrótce zostaje otoczona i obezwładniona strzałem z miotacza.

Kiedy Carol przejmuje kontrolę, czuje potworny ból głowy i odkrywa, że jest ciągnięta po ziemi w głąb gniazda Brood. Próbuje się wyrywać, ale jest już za późno, bo wzywa ją jakiś złowrogi głos. W następnej chwili, zostaje rzucona do stóp królowej Brood - tej samej, z którą walczyła wiele lat temu i była pewna, że ją zabiła.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #22 Ms. Marvel vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.