Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #493

Uncanny X-Men #493

Uncanny X-Men #493

"Messiah CompleX" - chapter 6

Postacie
Zapowiedź

X-Men wracają do Instytutu by wylizać rany. Niestety bitwa o przyszłość gatunku nie kończy się nigdy. Na horyzoncie pojawia się nowy, tajemniczy wróg.

Cytat

Iceman: "At least now it's just like the good old days - everyone against us, and giant robots to fight."

Streszczenie

Pokład Blackbirda nad Antarktyką. X-Men wracają do domu po walce z ludźmi Sinistera. Wolverine zapewnia, że jego czynnik gojący zaczyna działać i może pilotować samolot. Storm mówi, że zrobiła, co mogła, aby pomóc Nightcrawlerowi, ale muszą szybko dostarczyć go do uzdrawiacza. Angel dodaje, że Colossus również nie jest w najlepszym stanie, ale Peter się z tym nie zgadza. Logan jest wściekły, że ich plan nie wypalił, ponieważ stracili wsparcie Emmy. Co prawda udało mu się przekazać do Instytutu informację, że to Cable ma dziecko, ale teraz nie może się połączyć z bazą i ma złe przeczucia.

 

Instytut Xaviera. Cyclops i Bishop bronią się przed atakami Sentineli, podczas gdy Beast niesie nieprzytomną Emmę do ambulatorium. Ze swojego pokoju wyskakuje Warpath, a zaraz za nim Hepzibah. Atakując roboty swoimi nożami, Proudstar krzyczy, że spodziewał się tego, iż Sentinele w końcu zwrócą się przeciwko pilnowanym przez siebie mutantom, ale nikt go nie słuchał. Bishop nie może się połączyć z kierowcami Sentineli, więc Cyclops postanawia odciągnąć je od szkoły. Nagle do walki wkracza Gentle i przewraca jednego z robotów. Summers każe mu wrócić, ponieważ zdaje sobie sprawę, że używanie swoich mocy może zabić Nezhno.

 

Po drodze do ambulatorium Beast znajduje nieprzytomne siostry Cuckoo i stwierdza, że to nie może być przypadek, iż one i Emma zostały unieszkodliwione jednocześnie.

 

Na zewnątrz trwa walka mutantów z robotami. Gentle kłóci się z Cyclopsem, który każe mu się cofnąć, a Warpath i Hepzibah sprytnym manewrem doprowadzają do tego, że dwa Sentinele trafiają siebie nawzajem.

 

Baza Sinistera na Antarktydzie. Essex mówi Mystique, że zabrał już wszystko, co mu jest potrzebne, i mogą się przenosić. Raven stwierdza, że Sinister jest dziwnie zadowolony, biorąc pod uwagę, że X-Men zmusili ich do ucieczki. Ten odpowiada, że X-Men nie wiedzieli, iż Cable ma dziecko, a to znaczy, że on działa sam.

 

Gdzie indziej, Nathan pokonuje kolejne kilometry, niosąc ze sobą uratowaną dziewczynkę.

 

Instytut. Unikając kolejnych strzałów, Warpath krzyczy, aby pozostali przyłączyli się do walki. Cyclops wysyła Dust, aby się dowiedziała, kto pilotuje Sentinele. Hepzibah mówi Jamesowi, że nie mogą długo uciekać, ale on mówi, że już nie muszą. Blackbird sterowany przez Icemana, który wraca wraz z młodymi X-Men, przebija się przez głowę robota. X-23 każe Mercury, aby dopilnowała, by Hellion znalazł się w ambulatorium, a sama otwiera właz i wyskakuje z samolotu. Ląduje na głowie Sentinela i zaczyna siekać go pazurami. Drake osadza Blackbirda na ziemi i pyta się Cyclopsa, co się tu dzieje, ale on nie potrafi wyjaśnić. Iceman pokrywa się z lodem i rusza do ataku.

 

Beast dociera z Emmą do ambulatorium, gdzie widzi, że Cannonball podnosi Xaviera z podłogi. Zastanawia się, dlaczego wszyscy telepaci X-Men zostali wyeliminowani.

 

Na zewnątrz Gentle zostaje trafiony przez Sentinela. Iceman osłania Bishopa, który pomaga Nezhno, pokrywając robota lodem. Cyclops strzela mu w nogi. Sentinel zaczyna się chwiać, więc Bobby zabiera Laurę i Scotta na bezpieczną odległość, a Warpath przewraca robota na ziemię. W jego środku Dust jest zaskoczona, że pilotem Sentinela nie jest człowiek, lecz mechaniczna istota, która do niej strzela. Sooraya wydostaje się na zewnątrz, a zaraz za nią pilot, który uznaje, że misja zakończyła się porażką i rozkazuje się wycofać. Pozostali również chcą uciec, ale jeden nie może wydostać się z zamrożonej głowy Sentinela, a drugi zostaje przebity pazurami przez X-23, która porażona prądem traci przytomność. Trzeci pilot oznajmia mutantom, że zostaną wkrótce zniszczeni, po czym odlatuje.

 

Później. Cyclops mówi Wolverinowi, że piloci Sentineli zostali zarażeni przez nanosentinele stworzone przez Cassandrę Novę. Szkoła została zniszczona, członkowie wszystkich grup zostali ranni, wszyscy telepaci wyłączeni z gry, a Elixir został przygnieciony przez przewracającą się ścianę i może być nieprzytomny przez parę dni. Logan pyta się Scotta, czy myśli, że to Cable może być odpowiedzialny za zarażenie pilotów Sentineli. Cyclops stwierdza, że Nathan ma takie możliwości, a jego zamiary są nieznane, więc nie można odrzucać takiej ewentualności. Bishop zamelduje O*N*E, co się stało, ale to X-Men musi wziąć sprawy w swoje ręce. Cyclops mówi, że nie mają wyjścia i czas uruchomić jego plan. Wolverine stwierdza, iż nie sądził, że Scott się na to odważy, i wie, że Xavier nigdy by tego nie zrobił. Cyclops mówi, że nie ma wyjścia, więc Logan musi zrobić to, co potrafi najlepiej. Wolverine musi załatwić Cable’a i odzyskać dziecko za wszelką cenę, więc najwyższy czas, aby zebrać X-Force.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #493 Uncanny X-Men #493

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.