Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #6

Order vol. 2 #6

Order vol. 2 #6

"6: Milo - or - Heavy Metal"

Postacie
Zapowiedź

Gang super-kobiet zwanych Czarnymi Daliami wciąż samowolnie wymierza sprawiedliwość i zadaniem The Order jest powstrzymanie ich, nawet jeżeli niektórzy członkowie grupy zgadzają się z ich przeciwniczkami. I czego chce tajemniczy M.A.N. z organizacji S.H.A.D.O.W. od byłych członków The Order? A tymczasem na pustyni nasza drużyna próbuje oddzielić pokojowo nastawione plemię ludzi-jaszczurów od potworów zmutowanych promieniami gamma. I na zakończenie: zgadnijcie, co zostaje wyrzucone przez ocean na brzeg w San Diego?

Cytat

"Some people live an entire live and wonder if they have ever made a difference in the world, but the Marines don't have that problem." -- Ronald Reagan

Streszczenie

"Naprawdę? Nie słucha pan heavy metalu? Myślałem, że pseudonim wziął pan od piosenki Black Sabbath. W mojej jednostce eksperymentowaliśmy z różnymi stylami muzycznymi. Próbowaliśmy z symfoniami Wagnera, ale czuliśmy się przy nich nieswojo. Ciężkie brzmienie najbardziej pasowało do naszych helikopterów.

Zestrzelili nas podczas interwencji w Somalii. Przez jedenaście dni przetrzymywali nas i torturowali. Widział pan film? Same kłamstwa. Nie uratowali mnie bohaterscy rangersi, tylko szczęście, którego zabrakło moim kolegom.

Po powrocie do USA nie siedziałem cicho. Rzuciłem garścią Purpurowych Serc
[amerykańskie odznaczenie wojskowe - przyp. st. szeregowy Lex] w przejeżdżającą limuzynę prezydenta. Żeby było jasne: byłem za interwencją. Próbowaliśmy powstrzymać ludobójstwo. Moja rodzina od czterech pokoleń służy w Marines i dorastałem z myślą o służbie ojczyźnie. Ale moja ojczyzna i mój rząd to dwie różne sprawy. Nie siedziałem cicho i doigrałem się. Ktoś uznał, że jestem zdrajcą i postrzelił mnie w kręgosłup...

Moje nogi nie są sprawne, ale jeśli dostanę szansę, będę z dumą służył stanowi Kaliforni."


Pustkowie w pobliżu Barstow. Supernaut i Aralune atakują grupę zmutowanych zwierząt. Powalają dwa gigantyczne jaszczury, ale okazuje się, że teren, na którym się znaleźli, należy do organizacji S.H.A.D.O.W. i weszli w pułapkę. Energetyczny impuls blokuje zbroję Supernauta, a Aralune zamienia się w bezkształtną masę. Ostatni z potworów, wielki skorpion, zbliża się do nich i Milo nie ma wyjścia - otwiera swój pancerz i opróżnia magazynki dwóch pistoletów prosto w twarz potwora.

Hera, Anthem i Kate Kildare domagają się wyjaśnień od Mulholland, która kiedyś należała do Black Dahlias. Dziewczyna tłumaczy, że mieszkała kilka lat na ulicy i tam właśnie poznała resztę kobiet tworzących Black Dahlias. Trzymały się razem, pomagały w trudnych sytuacjach, których nie brakowało w podejrzanych dzielnicach LA. Mulholland została wyrzucona z grupy, gdy zdradziła Wendy, liderkę grupy, spędzając noc z inną dziewczyną. Anthem nie jest zadowolony z jej opowieści i dzwoni do Tony'ego Starka. Iron Man nie daje mu jednak dojść do słowa i informuje, że wskutek dosyć skomplikowanych zbiegów okoliczności załatwił Henry'emu rolę w filmie, bez której nie byłby możliwy zakup nowej posiadłości dla The Order. Ta wiadomość dopiero po chwili dociera do oniemiałego Henry'ego, który reaguje wściekłym krzykiem i rzutem telefonu na ziemię. Pepper próbuje go pocieszyć i tłumaczy, że nie tylko jemu ciężko czasem współpracować z Iron Manem.

Tymczasem Milo zmaga się jeszcze ze skorpionem. Ostatecznie udaje mu się zabić bestię ostrym kamieniem. Zabiera nieprzytomną Aralune i odczołguje się w stronę skał dających schronienie.

W taniej spelunie Wendy spotyka się z generałem Softlym i przekazuje mu informację o wykonaniu misji: Corona nie żyje. Wojskowy z zadowoleniem wręcza jej zapłatę i zleca kolejne zadanie.

Wracając ze spotkania, Softly trafia na miejsce walki Supernauta i Aralune ze zmutowanymi bestiami. Bez wahania nakazuje żołnierzom znaleźć i zabić członków The Order.

Sfrustrowana Mulholland udaje się do sklepu monopolowego i zamierza utopić smutek w alkoholu. Nie wie, że zaczaiły się na nią stare znajome z Black Dahlias, które neutralizują jej moce i pozbawiają ją przytomności.

San Francisco. Wezwany przez panią burmistrz Heavy bezskutecznie próbuje odkryć przeznaczenie siedmiu tajemniczych kulistych urządzeń, które pojawiły się w okolicach miasta. Nagle mechanizmy włączają się i Dennis wzywa na pomoc wszystkich dostępnych członków The Order.

Godzinę później San Francisco otacza ściana zastygłej w bezruchu wody. Okazuje się, że sprawcą zamieszania jest Namor, który ma dość bezczelnego traktowania ze strony Amerykanów. Grozi, że jeśli z rąk ludzi zginie chociaż jeden z jego poddanych, to jego zemsta będzie bezlitosna.

Nad pustynią zapada noc - Milo tuli ciągle nieprzytomną Becky i zapewnia, że ratunek może nadejść w każdej chwili. W pobliżu pojawiają się zmutowane wilki...

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #6 Order vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.