Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #89

Ultimate X-Men #89

Ultimate X-Men #89

"Shadow King"

Postacie
Zapowiedź

Shadow King desperacko pragnie wydostać się z więzienia, w którym zamknięto go wieki temu, i jeżeli będzie musiał, zniszczy przy tym Storm. Ale czy przy okazji uwolni również Brood? I czy X-Men wystarczą, aby pokonać istotę, która planowała zniszczenie ludzkości przez stulecia?

Cytat

Storm (do zmutowanego Corneliusa): "I hope you're not as hard to defeat as you are to look at."

Streszczenie

Laboratorium doktora Corneliusa. Wolverine walczy z Sabretoothem, a pozostali X-Men zmagają się z małymi stworkami przypominającymi Logana. Wolverine ma dość insynuacji Sabretootha, jakoby ten był jego synem, i mówi mu, iż jest pewny, że to kłamstwo. Storm stwierdza, że stworki nie wyglądają zbyt groźnie, ale w tym momencie wysuwają one z rąk pazury z adamantium. Chwilę później pojawia się zmutowany doktor Cornelius, który wyjaśnia, że karzełki są nieudanymi eksperymentami. Genetyk zawsze potrafił udoskonalać ludzi, ale ponieważ skończyły mu się króliki doświadczalne, ostatnią próbę przeprowadził na sobie. Wysuwając pazury, zwraca się do Wolverine’a, mówiąc, że miał go poszukać, kiedy zakończy pracę nad sobą, ale wydaje mu się, że jest gotowy na wcześniejsze spotkanie. Storm atakuje Corneliusa piorunem, ale na stworze nie robi to większego wrażenia. Naukowiec chwyta dziewczynę za gardło. Wolverine odtrąca Sabretootha na bok i spieszy Ororo na pomoc. Rzuca się na Corneliusa, nie zważając, że nadziewa się na jego ostrza, i odcina mu głowę. Storm pyta się go, czy nic mu nie jest, na co Logan stwierdza, że jego czynnik gojący zajmie się raną, i każe pozostałym powstrzymać Sabretootha przed ucieczką, ale jest już za późno. Bishop stwierdza, że czas wracać do bazy, i otwiera portal. Logan mówi mu, że gdyby Cornelius zaatakował go zgodnie ze swoim planem, cała sprawa mogłaby się zakończyć inaczej, więc dziękuje mu za ostrzeżenie.

 

Sydney, jakiś czas później. Obandażowany Wolverine wchodzi do pokoju Storm, ale zauważa, że ta leży na łóżku z Beastem, więc przeprasza i odchodzi. Hank pyta się Ororo, czy podczas jego nieobecności między nią a Loganem coś było. Storm mówi, że bardzo się zbliżyli i Wolverine pomógł jej, kiedy myślała, że Beast zginął, ale do niczego więcej nie doszło.

 

Ororo budzi się i z przerażeniem zauważa, że obok niej, zamiast Hanka, leży jej dawny chłopak, Amahl Farouk. Mówi mu, że to niemożliwe, żeby mógł tu być. Amahl odpowiada, że choć zachowuje się, jakby on umarł, to przecież tak się nie stało. Przypomina jej o tym, że się kochali, że we trójkę z Yuri Oyamą dokonywali napadów w El Paso, ich połączenie umysłów dzięki jego telepatii oraz moment, w którym Storm poraziła go piorunem, w wyniku czego Farouk zapadł w śpiączkę. Amahl krzyczy, że Ororo tak chętnie się go pozbyła, i atakuje ją telepatycznie. Storm próbuje mu tłumaczyć, że uderzyła go piorunem przypadkowo, ponieważ wtedy jeszcze nie potrafiła panować nad swoimi mocami, ale Farouk jej nie słucha. Opowiada, że po zapadnięciu w śpiączkę jego umysł trafił do obszaru astralnego, w którym poznał m.in. „strażników” tego wymiaru oraz stwory zwane Brood, które pod jego wpływem Ororo umieściła w jednym z programów w Danger Room. Na obszarze astralnym Amahl nauczył się więcej o swojej mocy i zmienił się w coś, czego wcześniej mógł się bać. Nauczył się żyć w ciemności i z niej atakować. Teraz nazywa się Shadow Kingiem. Mówiąc to, Farouk zmienia swoją postać i przywołuje stado Brood. Ororo krzyczy, że naprawdę go kochała i to, co się stało, to był wypadek. Shadow King stwierdza, że Storm zawsze potrafiła dobrze kłamać, ale tym razem nic to jej nie pomoże. Każe swoim stworom zabić Storm, ale na szczęście dla niej do pokoju wpadają X-Men, którzy zaczynają wybijać Brood. Shadow King, widząc Wolverine’a, pyta się Storm, czy to on go jej zastąpił. Po chwili stwierdza, że walka z X-Men przestaje go bawić, i przywołuje cienie, które kolejno zaczynają pochłaniać mutantów. Storm podąża ich śladem i zostaje się sama z Shadow Kingiem, który przypomina jej, że zanim wszystko popsuła, łączyło ich coś specjalnego. Ororo każe mu przestać udawać, że ich uczucie było wyjątkowe, ponieważ ona doskonale wie, że Amahl zdradzał ją z Yuri. Zaskoczony Shadow King zmienia się na powrót w człowieka, ale po chwili uznaje, że to dlatego Storm chciała go zabić. Ororo po raz ostatni powtarza mu, że tamto uderzenie piorunem było wypadkiem, ale to na pewno nie jest: porażony Amahl zaczyna się rozpływać w ciemności, ale zanim znika, mówi Storm, że nigdy nie chciał jej skrzywdzić.

 

Ororo budzi się w szkole Xaviera. Beast wyjaśnia jej, że kiedy byli razem w pokoju, zapadła w śpiączkę. Nie mógł jej obudzić, a Psylocke nie mogła wyczuć jej myśli, więc Bishop zdecydował przywieźć ją do Jean. Ona stwierdza, że tez nie mogła pomóc umysłowi Storm w walce, którą zdawała się toczyć, ale kilka minut temu dziewczyna zdołała sama poradzić sobie z zagrożeniem. Pyta się, czy wie, co się stało, ale Ororo odpowiada, że nie ma pojęcia.

 

Kilka godzin później. Wolverine przynosi Storm jej laptopa. Włączając go, Ororo tłumaczy Loganowi, że już wie, dlaczego ją pociągał – przypominał jej Amahla. Docenia to, że pomógł jej w ciężkich chwilach, ale nie wydaje się jej, że będą mogli być kimś więcej niż przyjaciółmi. Wolverine stwierdza, że Storm mówi to akurat teraz, kiedy sam wreszcie zdecydował, że może się z nią związać, ale ona uważa za zabawne to, że stało się to dopiero, kiedy wrócił Hank. Ororo mówi, że potrzebny jest jej ktoś, kto nie będzie dobry tylko dla niej, ale po prostu będzie dobrym człowiekiem. Znajduje na dysku plik z książką zatytułowaną „Shadow King” i usuwa go.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #89 Ultimate X-Men #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.