Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #12

Secret Wars #12

Secret Wars #12

"...Nothing to fear..."

Postacie
Streszczenie

21 najpotężniejszych ziemskich superbohaterów zginęło w mgnieniu oka w potwornej eksplozji. Avengers, Fantastic Four, X-Men - wszyscy martwi, pogrzebani pod zgliszczami dawnej fortecy Dooma. Na miejsce tragedii przybywa Zsaji, ale podejrzewa, że jej uzdrowicielskie moce na nic się nie przydadzą.

Nieświadomi zagłady herosów, złoczyńcy pod wodzą Molecule Mana kontynuują kosmiczną podróż. Enchantress przywołuje wodnego żywiołaka w celu uzyskania informacji o Beyonderze. Dowiaduje się, że ta potężna istota pochodzi z innego wymiaru i przypadkiem zwróciła uwagę na Ziemię. Zaczął analizować i studiować nowy dla siebie świat i zafascynował się istotami posiadającymi superzdolności. W końcu zdecydował się na stworzenie Battleworldu oraz przeniesienie do niego najpotężniejszych herosów i złoczyńców. Enchantress dowiaduje się również o aktualnych posunięciach Dooma - likwidacji superherosów oraz planie uwolnienia duszy swojej matki z rąk demona Mephisto. Bogini nie zamierza dzielić się z nikim tymi informacjami, zwłaszcza, że wśród łotrów znowu pojawiają się podziały i kłótnie. Molecule Man zmuszony jest unieruchomić Doctora Octopusa, który podważa jego umiejętności i powątpiewa w możliwość powrotu na Ziemię. W tym czasie Enchantress wykorzystuje energię życiową Volcany w celu teleportowania się do Asgardu. Lizard i Molecule Man ratują Volcanę, ale Enchantress udaje się teleportować z powrotem na Battleworld, przypadkowo zabierając doktora Connorsa. Ta dwójka kontynuuje walkę - Lizard oszpeca twarz bogini, która jednak wychodzi z pojedynku zwycięsko i używając energii życiowej przeciwnika przenosi się na Asgard.

W wieży Dooma Klaw, kontrolowany przy tajemniczą energię, próbuje wykorzystać płytką drzemkę swego pana i podkrada się do niego. Gdy to się nie udaje, próbuje wzbudzić w nim wątpliwości. Sugeruje, że Doom nie panuje nad swoją mocą i mógł przypadkowo przywrócić do życia herosów. Straszy Victora, że przybyła na miejsce kataklizmu Zsaji mogła poświęcić swoje życie i wykorzystać swą moc do granic ratując ukochanego Colossusa i resztę superbohaterów. Doom uważa to za absurdalne wymysły i zapewnia, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Przeczy temu młot Thora, który niespodziewanie rozbija ścianę wieży Dooma. Victor sięga po swoją nową moc, ale nie jest w stanie nad nią zapanować - niemalże niszczy cały wszechświat. Klaw proponuje mu pomoc - prosi o część mocy swego pana i obiecuje, że pokona dla niego superbohaterów.

Na zewnątrz, zmartwychwstali herosi zbliżają się do wieży Dooma. Na ich spotkanie zmierzają przedziwne potwory, wytwory chorej wyobraźni Klawa. Walka jest zacięta - Hulk zostaje poważnie ranny w nogę, a She-Hulk w ostatniej chwili ratuje Thinga, który znowu przypadkowo przyjmuje ludzką postać. Kapitan Ameryka przedziera się przez zastępy wroga i wdziera się do komnaty Dooma, co śledzący go Klaw przyjmuje z zadowoleniem. Doom wykorzystuje pełnię swojej mocy i spopiela Kapitana, ale jego moc nie działa jak powinna i po chwili Rogers znowu żyje i kontynuuje atak. Ten moment wykorzystuje Beyonder, ukrywający się do tej pory w ciele Klawa i odbiera z powrotem Doomowi swoją moc. Znikają również Doom i Klaw, teleportowani przez Beyondera w nieznane.

Herosom pozostaje tylko złożenie hołdu Zsaji, która poświęciła dla nich życie. Reed Richards rozpoczyna konstrukcję mechanizmu, który przeniesie wszystkich na Ziemię. Pozostali bohaterowie wykorzystują wolny czas na leczenie ran oraz wybór nowych kostiumów. Spider-Man z lekkim zdziwieniem zauważa, że skorzystał z niewłaściwej maszyny, ale nie zawraca sobie głowy pochodzeniem czarnego kostiumu. Hulk zmienił się przez ostatnie dni - stał się bardziej agresywny, a ranna noga jeszcze bardziej pogarsza jego nastrój. Do herosów docierają doktor Connors oraz Lockheed z podobnym do siebie smokiem, a Kapitan Ameryka odtwarza swoją zniszczoną tarczę, więc wszyscy są już gotowi do powrotu do domu. Reed przesyła herosów grupami: najpierw znikają Spider-Man, Lizard, Magneto, Spider-Woman oraz Hulk. Kolejni są X-Men z załamanym Colossusem, który ciągle nie przebolał śmierci Zsaji. Ich teleportacji towarzyszy głośna eksplozja. Pora na Avengers, którzy z zaskoczeniem dowiadują się, że She-Hulk postanowiła dołączyć do Fantastic Four. Ma zastąpić Thinga, który pragnie pozostać na Battleworld, gdzie może żyć jako zwykły człowiek. Avengers znikają, a po chwili w ich ślady idą Mr. Fantastic, She-Hulk i Human Torch. Ben Grimm pozostaje sam.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.