Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #11

Secret Wars #11

Secret Wars #11

"...And dust to dust!"

Postacie
Cytat

Doom: "The Beyonder is DEAD..."

Streszczenie

Doom tłumaczy herosom, że mógłby zniszczyć ich w mgnieniu oka, ale nie ma takiego zamiaru. Zaskoczeni takim obrotem sprawy superbohaterowie nie wiedzą, co zrobić.

Tej scenie z daleka przyglądają się złoczyńcy, którzy nie rozumieją, co stało się z Doomem. Większość z nich podejrzewa go o zdradę i Molecule Man postanawia go ukarać. Odrzuca herosów na sporą odległość i chce stanąć do boju jeden na jeden z Doomem. Victor nie ma ochoty na walkę i manifestuje Owenowi ogrom swojej nowej mocy. Uzmysławia mu również potęgę drzemiącą w nim samym - Molecule Man ze szczerą wdzięcznością dziękuje teleportującemu się Doomowi za otwarcie oczu i po chwili przejmuje dowodzenie grupie łotrów i dzięki nowym umiejętnościom tworzy pojazd, za pomocą którego dostaną się do domu Volcany, przeniesionego na Battleworld wraz z kawałkiem Denver. Gdy tam docierają, Molecule Man spełnia marzenie swej ukochanej - wyrywa z ziemi całą przeniesioną część Denver, przykrywa ją ochronną kopułą i opuszcza planetę, kierując się w stronę Ziemi.

Tymczasem, bohaterowie gromadzą się na naradę w dawnej fortecy Dooma. Właściciela nie ma w pobliżu, a Xavier nie jest w stanie wykryć jego miejsca pobytu. Dyskusję nad dalszymi posunięciami przerywa im obraz z satelity, pokazujący oddalający się kawałek planety. Najbardziej przejęta sytuacją jest Spider-Woman, która troszczy się o pozostawionych przyjaciół. Kapitan Ameryka tłumaczy, że nic nie mogą zrobić i sugeruje wszystkim odpoczynek. Gdy większość herosów odpoczywa, Colossus ciągle nie może przestać rozmyślać o Zsaji. Niepostrzeżenie wymyka się z fortecy i udaje się do jej wioski. Z kolei do fortecy dociera słaby strumień energii. Gdy dociera do Hulka, olbrzym nie budzi się, ale wstaje i zaczyna zmierzać w głąb fortecy. Lunatykującego Bannera zauważa Spider-Woman - próbuje go obudzić, ale bezskutecznie. Gdy przypadkowo dotyka go, Hulk powraca do snu, ale z kolei Julia bezwiednie kontynuuje jego marsz. Lunatykując dociera do laboratorium Dooma i odnajduje głowę Klawa. Nie przejmuje jej jednak, bo pojawia się Doom, który zabiera wszystkie kawałki ciała swego podopiecznego i zostawia wiadomość: herosi mają stawić się w jego fortecy o świcie następnego dnia.

Superbohaterowie nie mają wyboru - następnego dnia wszyscy (z wyjątkiem Colossusa, który spędził noc z Zsaji) zmierzają do gigantycznej twierdzy Dooma. Gości wita Klaw, który ma zaprowadzić ich przed oblicze swego pana. Doom po raz kolejny przechwala się swoimi nowymi mocami i twierdzi, że doznał transcendencji. Na dowód tego oraz w geście dobrej woli przywraca do życia Kanga, Captain Marvel oraz Galactusa. Dodatkowo oferuje spełnienie jednego dowolnego życzenia herosów, ale Kapitan Ameryka nie korzysta z tej oferty. Doom żegna bohaterów i ostrzega, żeby mu więcej nie przeszkadzali. Od opuszczającej wieżę grupy odłącza się Spider-Woman, która znowu nie panuje nad swoimi czynami. Udaje jej się dotknąć Klawa i przenieść na niego tajemniczą energię, którą dostała od Hulka. Kapitan Ameryka wraca po nią i po chwili wszyscy superbohaterowie gromadzą się w bazie Dooma na kolejną debatę. Po naradzie przystępują do głosowania - wszyscy są za walką z potężnym Doomem. Najbardziej waha się Colossus, który odnalazł szczęście i spokój w ramionach Zsaji. W momencie, gdy decyduje się poprzeć resztę herosów, dochodzi do gigantycznej eksplozji, która zabija wszystkich superbohaterów uczestniczących w naradzie...

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.