Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #36

Daredevil vol. 2 #36

Daredevil vol. 2 #36

"Out" - part 5

Postacie
Cytat

Black Widow: "You need to put on your costume and dance with me."
Matt Murdock: "I need to work."
Black Widow: "You need to dance."

Streszczenie

Reporterzy niecierpliwe czekają na oświadczenie Matta Murdocka. Niewidomy adwokat zwraca uwagę, iż jego życie z powodu kalectwa zawsze było wypełnione przeszkodami trudnymi do przezwyciężenia. Teraz Daily Globe oskarżyło go o udawanie niepełnosprawności, by ukryć tożsamość Daredevila. Matt oznajmia, że oskarżenia te są w stu procentach nieprawdziwe. Jego kancelaria wniosła pozew i zażądała czterystu milionów dolarów odszkodowania od wydawnictwa Rosenthal - właściciela Daily Globe. Murdock nie będzie od teraz wypowiadał się więcej o tej sprawie publicznie. Dziennikarze przekrzykują się, zadając kolejne pytania. Pośród nich tylko Ben Urich milczy wpatrzony w ziemię. Matt bez słowa wchodzi z powrotem do kancelarii. Konferencja prasowa jest skończona.

Trzy tygodnie później. Blondwłosa kobieta wsiada do taksówki i każe się zawieść do kancelarii Nelsona i Murdocka. Na miejscu wchodzi do środka. Sekretarka oznajmia jej, że Matt na nią czeka. Do jego gabinetu przepuszczają ją po krótkim powitaniu stojący przed drzwiami ochroniarze Murdocka - Jessica Jones i Luke Cage. Adwokat rozmawia przez telefon z dziennikarzem konkurencyjnej gazety na temat artykułu w Daily Globe. Uważa, że tajemniczy informator Globe nie istnieje, a ich informacje są wyssane z palca. W międzyczasie kobieta zdejmuje perukę i wierzchnie ubranie. Okazuje się, iż jest nią Black Widow. Zaczyna namawiać Matta by założył kostium i wybrał się z nią na polowanie na przestępców. On wykręca się. Jest ciągle obserwowany przez paparazzi i ma dużo papierkowej roboty. Poirytowana Natasha rozważa, czy nie powinna sama wyjawić publicznie jego tożsamości i pokazać, jakim jest kłamcą. Murdock radzi jej, by nawet tak nie żartowała. Widow przypomina mu, że to miasto go potrzebuje. Matt nie odpowiada. Nie ma już dla niej czasu, bo dzwoni kolejny ważny telefon.

Natasha wchodzi do biura Foggy'ego. Bez ceregieli pyta, dlaczego Murdock nie zakłada już kostiumu. Nelson mówi, że przynosił mu on tylko cierpienia. Stworzył wokół niego niekończący się krąg przemocy. Matt ma poważne problemy, przede wszystkim wini się za śmierć Karen [patrz Daredevil vol.2 #5 - Don David]. Widow zastanawia się, czy to tak naprawdę przemyślenia jego, czy Foggy'ego. Przypomina po raz kolejny, że miasto potrzebuje Matta. Widocznie zmieszany Franklin wychodząc z pomieszczenia odpowiada, iż on też go potrzebuje. Po jego wyjściu Natasha podnosi słuchawkę telefonu i wykręca numer jednego ze swoich szpiegowskich kontaktów. Musi kogoś odnaleźć...

Jakiś czas później, Murdock je obiad z Vanessą Fisk w Fisk Towers. Kobieta przekazuje mu kartkę, na której alfabetem Braille'a jest zapisane nazwisko agenta FBI, który wydał jego sekret. To prezent pożegnalny. Vanessa sprzedała Fisk Towers i zamierza opuścić miasto. Interes i firma Fisków został podzielony pomiędzy wspólników Wilsona. Nagroda za zabicie Matta [Sammy Silke i Richard Fisk obiecali w imieniu Kingpina, ale bez jego wiedzy, nagrodę za głowę Murdocka. Był to element spisku mającego na celu obalenie Kingpina - Don David] nie jest już aktualna. Matt składa kondolencje z powodu śmierci Richarda [Vanessa zabiła swojego syna w Daredevil vol.2 #31, o czym Murdock nie wiedział - Don David]. Śmierć dziecka jest najgorszą tragedią dla rodzica. Dalsza część posiłku toczy się w niezręcznej ciszy.

Matt wraca taksówką do domu wraz ze swoim ochroniarzem Cagem. Luke zastanawia się, czy rozsądnie zrobił zgadzając się na spotkanie z żoną Kingpina. Murdock odpowiada, że nie mają się czym martwić, nikt ich teraz nie śledził. Gdy taksówka podjeżdża pod mieszkanie Matta, on wysiadając wyczuwa coś znajomego. Spostrzega to Cage i pyta, czy ma mu towarzyszyć. Murdock odpowiada, że sobie poradzi. Gdy taksówka z jego ochroniarzem odjeżdża, Matt w mgnieniu oka wspina się na dach. Tam czeka na niego Elektra.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.