Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #42

Amazing Spider-Man vol. 2 #42

Amazing Spider-Man vol. 2 #42

"A Strange Turn of Events"

Postacie
Cytat

Dr. Starnge: "You must sit in that chair. Wait. And meditate. For as long as needed."
Spider-Man: "Doesn't sound that bad..."
Dr. Starnge: "You must do it... SILENTLY."
Spider-Man: "Ha comma ha comma ha."

Streszczenie

Spider-Man relacjonuje Dr. Strange'owi wydarzenia, które skłoniły go do szukania u niego pomocy. Podczas gdy mistyk rozmyśla nad problemem, Spidey z każdą chwilą jest coraz bardziej rozkojarzony. Strange tłumaczy, że nie wkracza się do sfery astralnej bez dokładnego przygotowania. Jeśli przejdzie się przez uszkodzone wrota, to osoba, która to uczyni, może ponieść poważne konsekwencje. Stephen domyśla się, że Shade wciąga ludzi do sfery astralnej, aby samemu móc przebywać w tym świecie.

Spider-Man cieszy się, że poznali kierujące nim motywy. Pyta się Strange'a, kiedy ruszają. Ten ma dla niego złą wiadomość - Parker będzie musiał wyruszyć sam. Doktor ma inne spotkanie. Na dociekliwe pytania pajęczaka odpowiada, że ma spotkanie ze śmiercią.
Strange wyciąga jeden ze swoich artefaktów, dłoń Vishanti, i kieruje jej magiczną energię na Petera. Mistyk tłumaczy, że dzięki temu bohater niedługo będzie mógł opuścić swoje ciało i ruszyć za Shadem.
Wzrok Stephena zatrzymuje się na symbolu pająka, który Peter nosi na piersi. Mówi mu, aby, gdy będzie w świecie astralnym, nie zbaczał ze ścieżki, bowiem są sprawy, na które nie jest gotowy. Strange każe usiąść Peterowi i medytować. Ma to robić w ciszy, co doktorowi wydaje się niemożliwe do spełnienia.
Mistyk wychodzi na swoje spotkanie. Peter siada w fotelu, po chwili udaje się do toalety. Po powrocie ponownie siada i medytuje.

Jennifer zostaje zaczepiona na ulicy przez grupę wyrostków. Jednym z nich jest chłopak, który obserwował ją od dłuższego czasu. Nagle obok nich pojawia się Shade. Jen, widząc go, zaczyna krzyczeć ze strachu.

Peter opuszcza swoje ciało.

Shade staje przed Jen i zaczyna wciągać ją do astralnego świata.

Peter unosi się w powietrzu. Przenika przez, stojące mu na drodze, budynki. Kieruje się ku alejce, gdzie spotkał Shade'a.

Jennifer z krzykiem zostaje wessana do astralnego wymiaru. Peter jest w pobliżu i słyszy dziewczynę. Podlatuje i wskakuje za nią do bramy stworzonej przez mężczyznę.
Po chwili pojawia się po drugiej stronie - w dziwacznym świecie. Widzi Shade ciągnącego Jen ku ogromnej sieci. Spidey atakuje go. Jen uwalnia się i leci do sieci, rozrywa ją i uwalnia uwięzionych ludzi.
Spider walczy na pięści z Shadem. Mężczyzna po tej stronie jest potężny, choć Pająk też, dzięki pomocy Strange'a, nie jest bez sił. Mężczyźni okładają się pięściami. Spider, co dziwne, walczy bez rzucania żartami na lewo i prawo. Widzi, że Jen uwolniła już wszystkich ludzi. Zastanawia się co się stanie jeśli do tej sieci wpadnie Shade. Chwilę później uderza mężczyznę i ten wpada w sieć. Całość eksploduje.

Spidey przez chwilę się koncentruje i otwiera bramę prowadzącą do normalnego świata. Ludzie zaczynają przez nią przechodzić. Spider-Man nie idzie jednak z nimi. Wyczuwa coś i chce dowiedzieć się, co to jest. Leci i znajduje olbrzymiego pająka. Ten mówi, że Spider-Man nie powinien tu być, jego czas jeszcze nie nadszedł. Trafia Petera energią, która wpycha go wprost w bramę.

Wszyscy więźniowie Shade'a uciekają. Spidey, wciąż jako ciało astralne, unosi się w powietrzu. Nagle, mimochodem, zerka na stojak z gazetami. Ze zgrozą dowiaduje się, że spędził w sferze astralnej dwa dni, bowiem dzas płynie tam inaczej.

M.J. stoi na lotnisku i rozmawia z May. Żałuje, że Peter się z nią nie spotkał. Ale Peter jest tuż koło niej w astralnej formie. Bardzo chce, aby M.J. wyczuła jego obecność, ale to niemożliwe. Gdy kobieta siada na fotelu, Peter dotyka jej twarzy i mówi, że ją kocha.
Chwilę później samolot odlatuje, a Spidey, załamany, unosi się w powietrzu i wciąż powtarza, że kocha M.J.

Korekta: Aruna

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.