Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #9

Friendly Neighborhood Spider-Man #9

Friendly Neighborhood Spider-Man #9

"Jumping the Tracks" - part 2

Postacie
Cytat

Ben na widok May: "Well. This is awkward."

Streszczenie

W podziemiach postapokaliptycznego Nowego Jorku profesor Robin Borne oznajmia swemu partnerowi, że ma zamiar uratować ich wszechświat. Lar Nyven zastanawia się, czy nie lepiej byłoby skupić się na próbach odbudowy zniszczonej Ziemi. Pyta o jej teorię naukową. Kobieta wyjaśnia mu, że na początku XXI wieku naukowcy zaczęli się zastanawiać, czy równoległe wszechświaty tak naprawdę nie są "równoległe", lecz przecinające się. Przeprowadziła więc nad tym własne badania, z których wynika, że jeden z takich wszechświatów miał wpływ na sytuację w ich uniwersum, a ostatecznie może nawet je wchłonąć, o ile temu nie zapobiegną. Nyven stwierdza, że podróże w czasie są raczej rejonem zainteresowań jej ojca, ona jednak odpiera, iż tu mówią o czymś innym - multiwersum. Lar ucina temat, proponując jej wakacje. Zaczynają się całować, jednak przerywa im pojawienie się ojca Robin, Maxa Borne'a - Spider-Mana. Ten, nazywając ją pieszczotliwie "Hobby" każe jej natychmiast udać się z nim. Kobieta jest tym nieco poirytowana, zastanawia ją też to, że ojciec ma na sobie uniform, tak jakby ich rozmowa była jego służbową sprawą. Max prosi, by nie komplikowała i tak trudnej dla niego sprawy. Robin wtedy zaczyna rozumieć, że ojciec chce ją aresztować. Ten potwierdza, tłumacząc, iż wprawdzie jeszcze niczego nie zrobiła, ale mają niepodważalne dowody, że odbędzie nieautoryzowaną podróż w czasie i popełni morderstwo. Wiedzą też, że buduje specjalny kostium, pozwalający jej na skoki w czasie i zmienianie wszechświata według jej woli. Kara będzie ostra - jej wyposażenie zostanie zniszczone, a ona sama osadzona na trzydzieści lat w więzieniu. Lar Nyven namawia ją, by oddała swój ekwipunek dobrowolnie, ona jednak odmawia, przedkładając swoje badania nad ich związek. Mówi ojcu, że chciała jedynie, by był z niej dumny. On płacząc odpiera, że zawsze był, teraz jednak musi zrobić to, co do niego należy. Nagle Nyven rzuca się na niego, każąc Robin uciekać. Max jednak szybko sobie z nim radzi, a uciekającą córkę oplata pajęczyną. Ta krzyczy, że go nienawidzi i Peter Parker wstydziłby się za niego.

Robin leży szczęśliwa na łące, a wokół niej latają motylki. Zachwyca się nad wspaniałym światem i nad swoim przecudownym domkiem. Kiedy w podskokach dobiega tam, w drzwiach widzi Lara Nyvena. Nie rozpoznaje go jednak, a on tłumaczy jej, że nic z tego, co ją otacza nie jest prawdziwe. Jej ciało jest w śpiączce, a do umysłu są wtłaczane wszystkie te sielankowe obrazy. Nyven ma jednak plan, jak ją z tego wyciągnąć. Po latach pracy udało mu się stworzyć nanowirus, który za pięć sekund zainfekuje główny komputer więzienia, w jakim się znajduje, wyłączy zabezpieczenia i uwolni ją oraz innych więźniów. Lar znika, ale z kobietą zaczyna dziać się coś dziwnego. Głos Nyvena krzyczy, że nanowirus nie działa tak jak powinien i prosi, by Robin nie wpuszczała go do swej głowy. Jest już jednak za późno. Robin Borne i reszta więźniów opuszczają swe komory i atakują strażników.

Max Borne przesłuchuje Nyvena, obwiniając go za stworzenie wirusa, który zmienił Robin i resztę więźniów w obdarzonych nadludzkimi zdolnościami szaleńców. Lar zarzuca mu, że przedkłada swój kostium, moce i pracę nad dobro córki. Max rzuca nim o stół, mówiąc, że ma prawo go w tej chwili zabić i powinien to zrobić, jednak nie jest takim potworem, za jakiego Nyven go uważa. Stwierdza, że nie myśli o nim jak o potworze, lecz tylko jak o marnym ojcu. Nagle przed nimi pojawia się Robin ubrana w specjalny kostium, który zaprojektowała wcześniej. Rzuca w ojca bombą, ten jednak się uchyla i pocisk trafia w Nyvena. Ten po kilku chwilach znika, a Robin tłumaczy, że jej urządzenie całkowicie wymazało Lara z istnienia. Max jest tym zaskoczony, gdyż jeśli Nyven od tej pory miałby nigdy nie istnieć, uwolnienie Robin nie miało by miejsca. Ta, całkowicie odmieniona przez kostium, każe nazywać się Hobgoblinem. Zapowiada, że ma teraz możliwość stworzenia własnej rzeczywistości ponad tymi istniejącymi i upewni się, że nikt nigdzie nie będzie pamiętał o Spider-Manie. Max rzuca się na nią, ona jednak znika.

Max wraz ze swoimi ludźmi próbuje namierzyć Robin. Okazuje się, że jest ona w 2006 r. i staje do walki z ówczesnym Spider-Manem. Przeniosła tam także Bena Parkera z jeszcze innej rzeczywistości. Max zastanawia się, po co miała by to robić i prosi o pokazanie skutków, jakie wywołało to przeniesienie. Są one tragiczne - w rzeczywistości, z której zniknął Ben, w dwadzieścia lat po tym zdarzeniu Peter zmienił się w pająka i pokonał Avengers.

Spidey i Ben stają naprzeciw Hobgoblin. Peter przypomina sobie, że spotkał ją już przy okazji spotkania ze Spider-Manem 2099 [w one-shocie Spider-Man 2009 Meets Spider-Man, pisanym zresztą przez Davida - Jaro]. Hobgoblin tłumaczy mu, że daje mu właśnie szansę spotkania z wujem Benem. Gdy Spidey zastanawia się, skąd tak dokładnie zna ona koleje jego losu, słyszy, że w końcu cała historia jego życia została spisana w formie obrazkowych historyjek. Jakim badaczem byłaby, gdyby nie poznała dokładnie życia swej ofiary? Korzystając z wpływu swojej technologii na kostium od Starka, zmusza Petera, by bił się po głowie. Ben próbuje go bronić, jednak Hobgoblin owija ogłuszonego Pajączka liną i odlatuje z nim przed siebie, najpierw jednak każąc Benowi cieszyć się czasem z pewną osobą. Mężczyzna odwraca się i widzi przed sobą zdumioną May.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.