Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #41

Amazing Spider-Man vol. 2 #41

Postacie
Cytat

Lamont: "...snif--sniff--sniff... Is that clorox?"
Spider-Man: "Look--"
Lamont: "I'm just sayin'. You're putting way too much bleach in your lundry."
Spider-Man: "Just... drive okay?"

Streszczenie

Spidey udaje się na spotkanie z Jennifer. Jego myśli, jak zwykle, błądzą.

Kiedy dociera na miejsce, musi udawać, że nie zna dziewczyny. Ta przedstawia mu się i oczekuje, że Spidey zrobi to samo. Chce usłyszeć, jak Spider-Man mówi, że jest Spider-Manem. Peter wykonuje dziwne życzenie dziewczyny. Jen dziękuje mu za uratowanie życia jej bratu. Spidey pyta się jej o nazwisko policjanta, który nadzoruje sprawę jej brata. Dostaje je. Kiedy oddala się od budynku, obserwuje go chłopak - jeden z "kolegów" brata Jen.

Spider udaje się na rozmowę z porucznikiem. Mówi mu o znikających z ulicy dzieciakach. Lamont każe mu wsiąść do samochodu. Porucznik, ruszając, pyta się Pajęczaka, czego ten potrzebuje. Peter zdradza, że szuka byłego skazańca z tatużem czarnej gwiazdy na karku, nazywającego siebie Shade. Lamont obiecuje sprawdzić rejestry.

Queens. Peter odwiedza May. Jedzą razem obiad i rozmawiają o tym, jak minął im dzień. Peter opowiada jej o swoich poszukiwaniach Shade'a. May zdradza, iż wysyła listy do gazet z sugestią, że nie wszyscy uważają Spider-Mana za złoczyńcę. Kobieta musi coś robić - nie chce tylko siedzieć i myśleć. Mówi także Peterowi, aby wrzucił swój kostium do pralki, bo ten zaczyna wydzielać niemiły zapach.

Później. Lamont natrafił na ślad osoby z tatuażem na karku. Jedzie teraz z Spiderem odwiedzić go w zakładzie psychiatrycznym. Policjant ma nawet przebranie dla Petera - chandlerowski kapelusz i płaszcz. Po chwili jazdy Lamont pociąga nosem i mówi Spider-Manowi, że używa on za dużo wybielacza.

Zakład psychiatryczny. W drodze do celi Spidey zostaje zaczepiony przez innych pacjentów. Mówią Parkerowi, że ładnie pachnie. Ten chowa głowę pod kapelusz i powtarza sobie, dla otuchy, że kiedyś nakręcą o nim film.

W końcu mężczyźni docierają do właściwej celi. Siedzi w niej jednak nie Shade, a Richard Cranston. Mężczyzna ma identyczny tatuaż jak Shade. Strażnik jednak wyjaśnia, że to nie tatuaż, a znamię po oparzeniu.

Spidey postanawia porozmawiać z Richardem. Mówi Cranstonowi, że natknął się na mężczyznę z takim samym znamieniem jak jego. Słysząc to, Richard wychodzi z katatonii. Wzburzony, opowiada swoją historię.

Richard zdobył wiedzę, jak uzyskać niezwykłą moc. Zabił nawet księgarza, by dobrać się do pewnej książki wyjaśniającej rytuał. Trafił do więzienia i tam zaczął się przygotowywać do rzucenia zaklęcia. Dzięki temu miał otrzymać moc do poruszania się między światami - dostęp do sfery astralnej. Gdy pewnej nocy rozpoczął rytuał, jego kolega z celi uderzył go w głowę i zajął jego miejsce w pentagramie. Shade, bo to był on, rzucił zaklęcie, ale Cranston ostatkiem sił uszkodził pentagram i mężczyzna został wchłonięty przez magiczne wrota. Zaklęcie nie zadziałało właściwie. Richard zerknął w zamykające się wrota i to, co ujrzał po drugiej stronie, pozbawiło go zmysłów.

Spidey i Lamont wychodzą z zakładu z nowymi informacjami. Parker dziękuje za pomoc policjantowi. To, co odkrył, przerasta go, więc udaje się po pomoc do znawcy. Idzie do Dr Strange'a.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.