Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #40

Amazing Spider-Man vol. 2 #40

Postacie
Cytat

Susie (o Peterze): "He's cute... you didn't say he was cute..."
Jennifer: "He's my teacher, Susie, Jeez..."
Susie: "Okay, okay, but he's still cute... in, y'know, a dorky sort of way."

Streszczenie

W nocy Spider-Man udaremnił napad na konwój z pieniędzmi.

Dzień zaczyna się dla Parkera standardowo, czyli od pracy w szkole. Właśnie tłumaczy swoim uczniom zawiłości fizyki.

Daily Bugle. May informuje osobiście J.J. Jamesona, o tym, że rezygnuje z prenumeraty gazety. Mówi, że robi to z powodu podejścia Bugle'a do Spider-Mana.

Po zajęciach Jen rozmawia z Peterem. Prosi go o pomoc w pewnej sprawie. Gdy wychodzą ze szkoły i dziewczyna zdradza Parkerowi szczegóły, obserwuje ich, chowający się w cieniu zaułka, mężczyzna.

Queens. May odbiera telefon od M.J. Chwilę rozmawiają, ale Mary jest wezwana na plan zdjęciowy. Po odłożeniu słuchawki, rozmyśla o tym, co słyszała w tonie głosu May. Zastanawia się, czy ta wie o sekrecie Petera.

Jen prowadzi Petera do swojej koleżanki, Susie. Dziewczyna mówi, że jej chłopak zniknął. Policja nie ruszyła nawet palcem w tej sprawie. Jennifer dodaje, że to nie jedyne zaginięcie w okolicy. Zniknęło już dużo młodych chłopaków, przeważnie ćpunów, ale nie znaleziono żadnych ciał. Peter obiecuje porozmawiać z ludźmi i coś wymyślić. Gdy odchodzi, Susie mówi do Jen, że jej nauczyciel jest słodki.

Peter przebiera się w kostium i wychodzi na patrol. Rozmyśla o tym, że do tej pory niczego się nie dowiedział, mimo telefonów na policję i do opieki społecznej. Pogrążony w rozmyślaniach, schodzi po ścianie budynku. Napotyka mężczyznę jedzącego popcorn na balkonie. Ten częstuje Petera.

Parker spaceruje dalej, jedząc popcorn, gdy nagle odzywa się jego pajęczy zmysł. Z pobliskiej alejki słychać wezwanie o pomoc. Peter podąża tam i widzi młodego chłopaka wsysanego przez wir wytwarzany przez "przezroczystego mężczyznę". Spidey atakuje go, jednak przelatuje przez ciało mężczyzny. Najwyrażniej jest to forma astralna. Peter uderza z impetem w ścianę. Podnosząc się z ziemi, pyta mężczyznę, co zrobił chłopakowi. Ten odpowiada, że to długa historia.

Spidey znów atakuje i ponownie jego ręka przenika przez mężczyznę, nie robiąc mu żadnej krzywdy. Ten chwilę później materializuje się i uderza Pająka. Gdy Peter chce skontrować, nieznajomy znów staje się niematerialny. Po kolejnym ciosie Spider pada na ziemię. Bohater nie poddaje się i raz jeszcze próbuje dowiedzieć się, co mężczyzna robi z dzieciakami. Ten mówi, że zabiera je gdzieś. Spidey rzuca w niego pokrywą od śmietnika, jednak ta przelatuje przez nieznajomego, nie robiąc mu krzywdy. Nazywa on Parkera idiotą, bo ten niczego się nie uczy. Co więcej, w więzieniu wszyscy wiedzą, że ma kurzy móżdżek. Obcy materializuje się, żeby zaatakować, gdy pokrywa za jego plecami odbija się od ściany i trafia go w głowę. Spidey od razy naciera na niego. Mężczyzna, mimo że po ciosach pada na ziemię, dematerializuje się i po chwili znika. Peter zauważa u niego dziwny tatuaż na szyi.

Parker przez kolejne minuty przeszukuje okolicę szukając mężczyzny. Nie znajduje go, ale przynajmniej wie, że ten siedział w więzieniu i ma tatuaż.

W domu Peter za pomocą makijażu maskuje sińce na twarzy. Po chwili otwiera drzwi swojej cioci. May mówi siostrzeńcowi, że dzwoniła M.J., później May do niej oddzwoniła i Mary przyjedzie do miasta w przyszłym tygodniu. May dodaje, że M.J. chce się z nim zobaczyć. Peter również tego chce.

Korekta: Aruna

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.