Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #26

The Sensational Spider-Man vol. 2 #26

The Sensational Spider-Man vol. 2 #26

"Feral" - part 4: "The Beasts Within"

Postacie
Cytat

Spider-Man (płynąc pod wodą): "And now I can breathe underwater (...) call me the Spider-Mariner".

Streszczenie

Web pyta o zmartwychwstanie Petera. Ten przyznaje, że ostatnie tygodnie były dziwne. Następne pytanie dotyczy kostiumu, właściwie tego co Peter o nim sądzi [oczywiście Web wie o zbliżającym się Civil War - Snak3]. Sam zainteresowany odpowiada, że nie ma czasu na rozmowy o swoich ubraniach, lecz przybył zapytać o... nie dokańcza ponieważ kobieta sama mówi, że chodzi mu o jego przyjaciela. Dodaje, że Reed Richards stara się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi, ale Spidey chciałby też znać jej zdanie na temat wybuchu gniewu w NY. Ona wymienia wszystkich, u których odnotowano ataki szału, wliczając w to Parkera i Black Cat, wyjaśniając, że każdy żywot jest połączony z innymi połączeniami - nićmi. Coś zakłóca ich porządek i wszyscy ukazują swe zwierzęce cechy. Nie odpowiada na pytanie gdzie leży rozwiązanie tej zagadki, ale poleca podążyć do miejsca z największym zagęszczeniem natury.

Szybujący nad miastem Spidey wspomina czego dowiedział się o Madame Web. Kiedyś była nieomylnym prorokiem, dzisiaj to on jej słucha kiedy coś mówi. Czas udać się do Central Parku, który według niego jest tym, o czym mówiła Cassandra. Lecąc dziękuje za swój kostium Starkowi, gdziekolwiek ten jest...

W innym miejscu NY Felicia walczy z bólem rozsadzającym jej wnętrzności. Uciekła z Baxter Building i czuje, że dobrze zrobiła, ponieważ ma prawdziwą ochotę kogoś zabić i pożreć. Nagle słyszy głos zza pleców. Puma przybył na miejsce czując jej złość oraz strach i rozkazuje jej walczyć z nim i wyrzucić z siebie agresję zanim zrobi coś złego. Hardy nie chce słyszeć o walce z nim, ale podpuszczona uderza go w twarz. Po chwili przyznaje, że lepiej się czuje.

Baxter Building. Sue i wyzdrowiały Billy rysują coś na kartkach. Reed w międzyczasie pyta się Johna czy jego moc zawsze uaktywniał obcy kamień i czy Billy stał się mniejszym Lizardem po wstrzyknięciu mu serum ojca. Obaj przytakują. Wtedy Richards zaczyna wykład jakoby coś z zewnątrz uaktywniło ich ukryte funkcje, które normalnie są trzymane na wodzy przez mózg. Dochodzi do wniosku, że coś promieniuje dosięgając ludność i budząc w niej pierwotne instynkty. Obecni w Baxter Building są bezpieczni, najgorzej radiację zniosą ludzie mający w sobie potwora...

Gdzieś na ulicy. Puma opowiada o jak stał się tym, czym jest dzisiaj. Stworzył go takim jego szczep i z biegiem czasu nauczył się to kontrolować. Felicia pyta do kiedy, więc Fireheart kontynuuję opowieść. Przyjechał do Nowego Jorku w biznesach. Będąc na zebraniu starał się skoncentrować na tym, co mówili inni, ale ich głosy stawały się krzykiem w jego głowie. Złapał się na tym, że ma ochotę doskoczyć do niego i w tym momencie spojrzał na swoje pokryte futrem dłonie. Wybiegł z budynku czując złość i ból a następnie rozerwał na strzępy psa, który stanął mu na drodze. Dopiero wtedy mógł racjonalnie pomyśleć i kierując się w stronę centrum miasta wyczuł zapach Felici. Zaskoczona Hardy mówi, że ona również kierowała się w to miejsce, na co Puma oznajmia, że coś ich wzywa. Są jak muchy lecące do padliny.

Gdzieś w Central Parku Lizard zostaje zaatakowany przez Vermina. Zostaje powalony i szykuje się na dobrowolną śmierć, kiedy w jego głowie pojawia się wspomnienie syna. Wrzeszcząc chwyta szyję napastnika ogonem i ciska nim o ziemię. W tym momencie zjawia się sypiący dowcipami Spider-Man. Powala kopniakiem Vermina, zastanawiając się, czy przypadkiem nie powinien być martwy. Po chwili chwyta Lizarda swoimi dodatkowymi ramionami wbudowanymi w kostium i unosi go nad ziemię. Vermin, który zdążył wstać, szarżuje na plecy pająka. Ten zadowolony chwyta pozostałą dwójkę i razem wpadają do jeziora bo według niego tego im trzeba - zimnego prysznica. Ciesząc się z nowego kostiumu, dzięki któremu może oddychać pod wodą. Wychodzi z wody wspomagając się metalowymi ramionami. Odnalazł "źródło" o którym mówiła Web. Przed drzwiami Muzeum Historii Naturalnej wita go dr Vincent wyglądający jak humanoidalny stegozaur [dinozaur z płytami na plecach - Snak3]. Stegron The Dinosaur powrócił i nie jest sam.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.