Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #6

Secret Wars #6

Secret Wars #6

"A little death..."

Postacie
Streszczenie

Wasp ma ogromne problemy ze sterowaniem małym statkiem, którym uciekła z bazy Magneto. Ostatecznie rozbija się o skały i dalszą drogę musi kontynuować bez wykorzystania maszyny. Po wielogodzinnym locie w swojej owadziej postaci jest bardzo zmęczona i z trudem odpiera atak podlatujących do niej os. W końcu dociera do celu - świecącej kopuły na bagnach, którą widziała na holograficznej mapie w zniszczonym statku. Jej nadzieję na odpoczynek rozwiewa niespodziewany atak Lizarda.

Tymczasem na orbicie planety, w statku Galactusa, Doom bada tajemniczy mechanizm, który wyczuwa potrzeby użytkownika i spełnia je. Dzięki niemu udaje mu się zebrać energię podróżującą po korytarzach statku i odtworzyć z niej Klawa. Superzłoczyńca został uwięziony w obwodach statku podczas pojedynku z Dazzler i przez długi pobyt w takim stanie stał się niestabilny emocjonalnie. Doom postanawia wykorzystać go i teleportuje go na planetę w miejsce pobytu superzłoczyńców. Klaw ma przekazać rozkazy od ich dowódcy, a Ultron dopilnować ich realizacji. Tymczasem Galactus wreszcie wyczuł, że w jego domu pojawił się nieproszony gość.

Na bagnach Wasp dogaduje się z Lizardem i oferuje mu pomoc. Connors został zraniony podczas pierwszego starcia z superbohaterami ["Secret Wars" #2 - przyp. Lex] i mocno krwawi.

Mutanci docierają do uszkodzonej przez Galactusa fortecy Magneto. Pomiędzy Mistrzem Magnetyzmu oraz X-Men atmosfera cały czas jest napięta, ale Xavier stara się łagodzić spory. Próbuje również telepatycznie podsłuchać naradę złoczyńców, ale Enchantress wyczuwa jego obecność i blokuje jego moce. Mimo tego, Xavier poznaje część planu Dooma - złoczyńcy mają udać się na drugą stronę planety w nieznanym celu. Na ich spotkanie ruszają Cyclops, Wolverine i Rogue. Ta decyzja profesora budzi wściekłość Storm, która po raz kolejny przypomina, że to ona jest obecnie liderem X-Men i ona decyduje o losie grupy. Kłótnia nie zmienia jednak decyzji Xaviera.

W małej wiosce, w której przebywają herosi, Colossus dochodzi do zdrowia. Myśli zaprząta mu Zsaji, która wydaje mu się bardzo podobna do Kitty. Z zazdrością patrzy na rozkwitające uczucie uzdrowicielki i Human Torcha. Niedaleko od wioski liderzy superbohaterów z trudem próbują ustalić plan działania.

Druga, wulkaniczna strona planety. Wrecking Crew, Titania, Molecule Man i Octopus wykonują misję zleconą przez Dooma. Na miejsce docierają Cyclops, Wolverine i Rogue, którzy nie znają celu złoczyńców, ale i tak chcą ich powstrzymać i rzucają się do ataku. W czasie walki Wolverine prawie zabija Molecule Mana - reszta złoczyńców zabiera ciężko rannego towarzysza i rozpoczyna odwrót. Pozostawieni sami X-Men zastanawiają się, co było celem przeciwników. Cyclops dochodzi do wniosku, że chodziło o doprowadzenie do serii wulkanicznych wybuchów, która miałaby w jakiś sposób przeszkodzić Galactusowi. Postanawia dokończyć to dzieło i dzięki swojej mocy rozpoczyna serię wulkanicznych eksplozji.

Wasp opatruje Lizarda, który przełamuje opory i obdarza ją zaufaniem. Niespodziewany atak ze strony Wrecking Crew pozbawia ją przytomności, a po chwili ten sam los spotyka Lizarda, który próbuje bronić swojej nowej przyjaciółki.

Budowla Galactusa jest już prawie gotowa. Część herosów chce od razu podjąć desperacki atak, ale Reed chce jeszcze raz spróbować przemówić mu do rozsądku. Naradzających się bohaterów podgląda z cienia kobieca postać...

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.