Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #5

Secret Wars #5

Secret Wars #5

"The battle of four armies!"

Postacie
Cytat

Molecule Man: "Life was very difficult before the atomic accident. You know, when I gained absolute mastery of all molecules! People always made fun of me and hurt me! Did I tell you about the chicken-feather incident at junior high school?"
Volcana: "Yes! Oh, you poor boy! I wish I'd been there to help you!"

Streszczenie

Superbohaterowie i mieszkańcy wioski spoglądają z przerażeniem w niebo - Galactus wezwał do siebie swój dom, gigantyczny statek kosmiczny wielkości układu słonecznego. Human Torch próbuje uspokoić jedną z mieszkanek wioski, która zaprzyjaźniła się z nim. Wchodzą razem do jej domu i przy wykorzystaniu pewnych kadzideł nawiązują telepatyczny kontakt. Johnny dzieli się wspomnieniami wydarzeń, które spotkały go do tej pory na planecie Beyondera. Połączenie umysłów zbliża ich do siebie i po chwili Johnny namiętnie całuje Zsaji.

Tymczasem w fortecy Magneto, Colossus znowu wraca myślami do Kitty Pryde. Nostalgiczne wspomnienia brutalnie przerywa telepatyczny rozkaz Profesora Xaviera, który wzywa wszystkich X-Men. Przybycie statku Galactusa wymaga natychmiastowej interwencji. Magneto rozkazuje X-Men rozpoczęcie przygotowań do ataku, co nie podoba się mutantom, a zwłaszcza Storm, która jest liderem grupy i sama wydaje rozkazy. Xavier oznajmia, że przejmuje dowodzenie i powtarza polecenie Magneto.

Doombase. W chwili relaksu Volcana i Molecule Man kontynuują romans, co spotyka się ze złośliwymi komentarzami członków Wrecking Crew. Molecule Man próbuje ignorować ich żarty, ale po chwili traci panowanie nad sobą i upokarza Piledrivera. Reszta Wrecking Crew nie zamierza podzielić losu kolegi i zaprzestaje docinków. Te wydarzenia schodzą szybko na drugi plan, bo złoczyńcy ujrzeli właśnie nadciągający dom Galactusa. Nie wszyscy są zaskoczeni nową sytuacją - Doom spodziewał się, że prędzej lub później Galactus wezwie swój statek i jest to zgodne z jego planami. Zaskakuje go jednak postawa Enchantress, która chce połączyć z nim siły i natychmiast uciec z planety Beyondera, oferując w zamian odtworzenie zniszczonej twarzy Dooma. Nie korzysta z tej oferty, więc zdenerwowana bogini opuszcza go.

Tymczasem Xavier wspomagany przez Magneto próbuje dostać się do umysłu Galactusa i poznać jego zamiary. Jednocześnie kontakt z olbrzymem próbuje nawiązać Reed Richards, który kiedyś uratował mu życie. Magneto zbyt nonszalancko używa swoich mocy, co powoduje gniew i psioniczy atak Galactusa na siedzibę mutantów. Przypadkową ofiarą tego ostrzeżenia jest Mr. Fantastic, którego Galactus również uznaje za irytującego natręta. Superbohaterowie są teraz dodatkowo narażeni - ze statku Galactusa zmierza ku nim robot mający zapewnić spokój swojemu panu, który zaczyna konstruować ogromną maszynę. Herosi ze sporymi problemami pokonują przeciwnika, ale zaraz potem muszą zmierzyć się z nasłanymi przez Dooma złoczyńcami. Sam lider przestępców nie bierze udziału w ataku, który ma na celu odwrócić uwagę Galactusa. Przewagę osiągają złoczyńcy, którzy spychają do defensywy zmęczonych superbohaterów. Sytuację zmienia przybycie mutantów, którzy przypuszczają zaskakujący atak na złoczyńców. Cała ta sytuacja na moment odwraca uwagę Galactusa, co wykorzystuje Doom - z tachionową prędkością zmierza swoim małym statkiem w stronę domu Pożeracza Planet. Enchantress ratuje złoczyńców teleportując ich z pola bitwy, a Profesor X zarządza odwrót, pozostawiając poobijanego Colossusa. Po chwili twórca X-Men tłumaczy zdenerwowanym mutantom, że stan Rasputina nie pozwalał na transport. Liczy na to, że Kapitan Ameryka odwdzięczy się za pomoc, jaką mu udzielili i zaopiekuje się rannym mutantem. Te przewidywania są trafne - Zsaji udziela mu pomocy. Kapitan Ameryka i Mr. Fantastic zastanawiają się nad konstrukcją Galactusa. Podejrzewają, że gigant chce z jej pomocą zniszczyć planetę.

Tymczasem Doom dotarł na statek Galactusa i przemierza korytarze podziwiając zaawansowaną technologię. Jego uwagę przykuwa niezwykłe urządzenie...

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.