Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #10

Daredevil vol. 2 #10

Daredevil vol. 2 #10

"Parts of a Hole - part 2: Echoes!"

Postacie
Cytat

Pacjent: "I found most of the fingers and put them in this cup of koolaid"

Streszczenie

Matt budzi się wśród ogólnego krzyku i gwaru w izbie przyjęć miejskiego szpitala. Pielęgniarka tłumaczy mu, że doznał małego wstrząsu w związku z bólem zęba. Wraca mu świadomość i zauważa, że ma założone na policzku szwy w miejscu, gdzie pocisk snajpera poorał mu twarz w czasie zamachu zeszłego dnia. Po powrocie do biura, które teraz otoczone jest policyjnymi barierkami, przypomina sobie wydarzania minionej nocy: złapanie bliźniaków-zamachowców i przyjazd policji, następnie zasypia. Budzi go stukot palców w klawiaturę. To Foggy, który właśnie zajmuje się zeznaniami Lenny'ego, dozorcy Kingpina, na którego ten wydał wyrok, i który zginął dzień wcześniej w biurze Murdocka. Widząc Matta Nelson zrywa się na nogi i łkając i szlochając wiesza się na szyi przyjaciela. Cieszy się, że nie zginął podczas zamachu.

W trakcie tej dwuznacznej sceny, podczas której Nelson obściskuje Murdocka ubranego w szlafrok, wchodzi Maya Lopez, którą przysłał Fisk. Matt zaczyna się tłumaczyć, że to nie to, o czym myśli. Maya słucha go przez chwilę, po czym rzuca się na stojące w biurze pianino. Kiedy zaczyna grać, Matt jest pod wielkim wrażeniem. Po skończeniu Murdock pyta Lopez, jaki jest cel jej wizyty. Ta proponuje mu spotkanie po jej występie następnego wieczoru i wręcza mu zaproszenie wraz z pozdrowieniami od pana Fiska. Matt oszołomiony stoi jeszcze długo po jej wyjściu z zaproszeniem w ręku.

Wieczorem Daredevil włamuje się do budynku Fiska. Po wyłączeniu instalacji elektrycznej rozprawia się z ochroną i wykrada z sejfu dokumenty, dzięki którym może raz na zawsze zmiażdżyć imperium Kingpina. Zabiera wszystkie dowody za wyjątkiem pistoletu.

Fisk odwiedza Mayę w jej apartamencie. Zastaje ją podczas przygotowań do wieczornego występu baletowego. Lopez mówi, że zostawiła mu wiadomość, gdyż chciała dowiedzieć się o swoim ojcu, jak zginął i z czyich rąk. Kingpin odpowiada, że przyszedł właśnie w tej sprawie. To Daredevil zabił jej ojca i jako dowód pokazuje zdjęcia, na których widać, jak DD włamuje się do sejfu Kingpina i kradnie z niego pieniądze. Na kolejnym zdjęciu widać, jak trzyma pistolet, z którego został zastrzelony ojciec Lopez. Fisk zostawia jej też taśmę z walki Daredevila z Bullseyem i pistolet, który DD zostawił w sejfie. Jednak Maya już tego nie słucha. Wspomina tylko, jak jechała w karetce z umierającym ojcem. Płacze leżąc samotnie na podłodze, zwinięta w kłębek.

Podczas swojego wieczornego występu, na wpół baletowego, wpół erotycznego show Maya Lopez postanawia zabić Daredevila następnego dnia.

Stojąc przy oknie w swym apartamencie, Wilson Fisk wspomina, jak obiecał ojcu Lopez, że zaopiekuje się jego córką i jak w następnym momencie go zabił.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.