Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #9

Daredevil vol. 2 #9

Daredevil vol. 2 #9

"Parts of a Hole - part 1: Murdock's Law"

Postacie
Cytat

Jeden z bliźniaków: "Don't cry over spilled milk"

Streszczenie

Do grającego na fortepianie Matta wchodzi przez otwarte okno Natasha Romanowa alias Black Widow. Pyta go, co się stało, gdyż za każdym razem, gdy próbuje zagrać tę melodię, jest czymś wkurzony. Pyta, czy znowu myślał o Karen. Murdock odpowiada, że przez chwilę łudził się, że to właśnie Karen, a nie Natasha przyszła do niego. Romanowa wychodzi, a Matt próbuje dalej grać. Później siedząc nad zdjęciem Karen wspomina, jak dzięki spadkowi od niej mógł odbudować razem z Foggym swą kancelarię prawniczą.

Koncert fortepianowy. Na scenie Maya Lopez, córka Williama Lincolna, zwanego też Szalonym Koniem. Pomimo tego, że Maya jest osobą niesłyszącą, uwielbia grę na pianinie od czasu, kiedy tylko zobaczyła instrument po raz pierwszy. Po śmierci ojca jego partner finansowy wysłał ją do ekskluzywnej szkoły, gdzie nauczyła się żyć ze swoją niepełnosprawnością. Po zakończonym występie Lopez wsłuchuje się w wibracje powstałe w wyniku oklasków i jedne szczególnie przyciągają jej uwagę. Ich źródłem jest Wilson Fisk.

W nowym biurze Matta Murdocka jeszcze farba nie zdążyła wyschnąć, a już zjawił się pierwszy klient. Bije od niego specyficzny odór i ma wadę wymowy, uniemożliwiającą jego zrozumienie. Jednak dla Matta nie stanowi to problemu, tłumaczy więc wszystko Foggy'emu. Kingin chciał się go pozbyć, gdyż wszedł w posiadanie informacji, które umożliwiłyby wsadzenie Fiska. Przerażony postanowił zwrócić się do Matta. Murdock obiecuje mu, że będzie go chronił. Nie dane mu jest jednak dotrzymać tej obietnicy. Strzał ze snajperki rozrywa jego klientowi głowę, po drodze zahaczając o policzek Matta. Ten pada jak nieżywy. Po chwili podnosi się cały otępiały i rozpina koszulę, pod którą widnieje znak DD.

Na ringu bokserskim Maya "Szalony Koń" Lopez w pięknym stylu rozprawia się ze swym przeciwnikiem. Publiczność szaleje, co pozwala jej zapomnieć o własnym kalectwie. Wśród publiczności znajduje się również jej wierny i najważniejszy fan - Wilson Fisk.

Daredevil rusza w pościg za zamachowcem. Wychodzi na dach, z którego padł strzał i kieruje się na uciekającego snajpera. Ten dzwoni do swojego zleceniodawcy - Wilsona Fiska - i w biegu zdaje mu kompletną relację z przeprowadzonej akcji. Kiedy proponuje, by załatwić również tych dwóch prawników, podniesiony głos w słuchawce nakazuje zamachowcy ukryć się, a sprawę załatwienia Murdocka pozostawić jemu samemu. W tym momencie Devil dopada snajpera. Wywiązuje się walka. Przeciwnik wyciąga pistolet i strzela do DD, a ten liczy padające strzały i atakuje, gdy magazynek jest już pusty. Po rozprawieniu się z nim, wystrzelony znienacka pocisk trafia w ścianę powyżej głowy Devila z tej samej snajperki, której użyto przed paroma chwilami do zabicia klienta Matta. Daredevil ze zdziwieniem stwierdza, że to bliźniak zamachowca. To dlatego, gdy podążył za domniemanym zamachowcem, nie wyczuwał u niego zapachu prochu pomimo tego, że był pewien, iż to właśnie on strzelał. Po załatwieniu również jego Devil z telefonu bliźniaka wybiera ostatni numer, na który ten dzwonił i mówi Fiskowi, że wie, iż to on stoi za zamachem, i że doprowadzi go przed sąd. Fisk, którego odwiedziła Maya Lopez, postanawia wykorzystać ją jako przynętę na Devila.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.